Rod Draka - Série 2

(série)
USA, 2024, 8 h 35 min (Minutáž: 56–70 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Matt Smith, Steve Toussaint, Eve Best, Rhys Ifans, Sonoja Mizuno, Fabien Frankel, Jefferson Hall, Matthew Needham, Ewan Mitchell (více)

Kushina

Tohle mi už mnohem víc přípomíná hru o trůny, než první série a nejsem z toho nadšený, ale dalo se to čekat. Prostě láska a takové ty příjemné věci se pomalu vytrácí a jde jen o zradu, intriky a válku... Je to kvalitně natočené fantasy, ale hezký pocit na duši vám to prostě nedá... 75% ()

Majoslav11

Trochu kvalitatívny pokles dolu, oproti prvej sérii. Veľmi pekný vizuál i naozaj úžasné scény a nápady, ale mnoho neduhov. Najmä príliš veľa vaty, dialógov o ničom a hlavne dejová linka Deamona tiahnúca sa celou sériou, spôsobuje značnú nevyváženosť a chýbajúcu gradáciu deja (finále akoby uprostred samotnej série) nezachraňuje ani posledná časť s mohutnými cliffhangerami do season 3. Ktovie, možno by som neskôr hodnotil vyššie, teraz mi to príde len ako nekonečný odrazový mostík pre niečo veľkolepejšie. Za tri a pol hviezdy, zaokrúhlim na milosrdné štyri. ()

taibrek

V podstate sa pohybujeme na úrovni 1 série. Atmosféru nič nekazí, ale ani ma nič neohúrilo. Treba si počkať znovu na koniec série, kde sa všetko začína pomaly vyjasňovať. Tvorcovia vedia, že draky robia to prečo sa oplatí sledovať tento seriál aj ďalej. Nechajme sa prekvapiť. ()

bonovox

II.seria Draka je o chlp horšia ako prvá, hlavne kvôli malým posunom v deji, niekoľkým zbytočným dejovým linkám (hlavne tá s Deamonom) a tiež kvôli menej razantnému finále. Stále však v rámci žánru nemá Rod Draka konkurenciu. Top epizóda č.4. Dúfam že v tretej sérii príde na poriadne vojnové jatky.80% ()

DarthAthiss

No, druhá série byla za mě tedy o něco horší než ta první, kterou si nemohu vynachválit. Tempo zpomaluje a já nevím, jestli to je dobře, neboť tu nejsou tak za mě prokreslené postavy, jako v hlavním seriálu, ani vícero zajímavých vedlejších zápletek, které by směřovaly k jednomu cíli. Já mám předlohu s názvem Oheň a krev rozečtenou, ale nejsem v této části a nevím, jak moc se seriál drží, kde ubírá, kam přidává. ()

Tox1c

Nakonec převažuje zklamání. Přijde mi, že původní záměr (a první řada tomu odpovídala) byl dvě až tři série, ale po úspěchu první řady to HBO chce protáhnout minimálně na dvojnásobek. V půlce řady se děj téměř zastaví a znovu rozestavujeme šachovnici, aby celá série skončila stejně jako první – cliffhangerem, že se konečně začne něco dít. Celá linka Daemona opravdu působí jen jako snaha nastavit stopáž a jejímu natažení na půlku série nerozumím. Vzhledem k předloze čekám (v případě úspěchu) ještě tři podobné série, kde na každou stránku knihy přidají autoři tři vlastní. Škoda, první série opravdu příjemně odsýpala, ale tempo nasazené zde je fakt úmorné. Nicméně stále to vypadá famózně a draci patří k těm nejlepším, co jsem viděl. Jen škoda, že většinou působí jen jako dopravní prostředek. ()

Pilgrim6

Po první sérii pro me zklamání. Druhá série neví, jestli chce být spíš character-driven 'psychologické' drama nebo více akční drama s politikou a intrikami a v konci nedělá dobře vlastně ani jedno. Největší slabinou druhé série je jednoznačně její pacing. Samotné dialogy nejsou špatné, samotné bitvy jsou skvělé, ale dohromady to nesedí. Většina epizod má stejný set-up "dialogy, dialogy, rychlá bitva". Gradace jsou tu a tam příliš rychlé a nebo někdy zas až extrémně pomalé. Původně jsem si myslel, že 8 epizod bude málo, ale v konci jich vlastně možná až moc. Pokud jedna z hlavních postav stráví 5 epizod víceméně nicneděláním a nějakým prokreslováním motivací, tak pak by její zásadní přerod měl být uvěřitelný. Trochu násilné napojování na původní GoT spíš ruší než pomáhá, protože připomíná pachuť, kterou její závěr zanechal. Na HotD se rozhodně vyplatí koukat, je to pořád kvalitní seriál, ale laťku první série podle mne rozhodně neudržel, ba naopak o dost snížil. Doufám v nějaké lehčí změny v scénáristickém a režijním týmu. ()

BStone

Druhá série přináší další mocnou porci intrik a zrad a taky a především hodně draků. Ti se jen tak neomrzí a vypadají opravdu báječně. Seriál si drží solidní úroveň, i když jak už jsem psal, GOT už tady nebude. V tomto srovnání nabízí Rod Draka poměrně málo toho, co se mi líbilo na GOT, zato se objevují věci, které se mi nelíbí vůbec. Průměrná fantasy která skvěle vypadá a má i opravdu výborné okamžiky. 60% ()

Mejkby

Byl jsem trochu na rozpacích v průběhu série (hlavně u Daemona), ale finále to zabilo(ikdyž mohli nám dát tu námořní bitvu už teď, ne až za rok.. napínači), je to pecka jen tak dál ()

Tom10000

2.série nám odhalila mnohé nové postavy. Některé, ale jen menšinu, odsunula na vedlejší kolej, ale pouze proto, aby dala místo mnohem zajímavějším, mnohem sympatičtějším. Některým, ale jen zrnku, "darovala" smrt, avšak zbytek úžasně rozvinula, a "věnovala" možnost dalšího působení (...). Všech osm dílů mne, upřímně, velice potěšilo. Pravda, ani jeden neumožnil řádný dějový posun vpřed, (čili jsme v podstatě stáli na místě) tudíž mi ubral možnost ohodnotit druhou sérii všemi hvězdičkami. Ale přesto, všechny si držely své tempo, některé více, jiné méně, a nezklamaly (...). Olivia Cooke, představující Alicent, nám zde opravdu výrazně předvedla svoji krásu. Zpočátku mi, v minulé sérii, trvalo, než jsem si na ni zvykl. Nyní však, a zejména poté, kdy se u dospělé Alicent rozvinul její skutečný charakter (SPOILER: schopnost omotat si velitele Bílých plášťů okolo prstu a několikrát s ním upokojit své tělesné tužby) se na ni dalo dívat o mnoho lépe. Aegon, současný panovník Sedmi království, se samozřejmě ukázal v celé své namyšlenosti, a nedbal rad ani svého pobočníka Otta, natož své matky (SPOILER: nakonec ho propustil, dosadil za něj onoho rytíře, matku z rady, a z celého svého okruhu vystrčil, a nakonec sám doplatil na neschopnost a nechal se smrtelně zranit od bratra Aemonda). Otto jako takový příjemně potěšil. Zachovával klidnou hlavu, a nenechal se zastrašit (SPOILER: nakonec ale nic nezmohl, a musel odstoupit. A nechat se uvěznit, ač nevíme přesně, jak). Rhenyra coby Emma D´Arcy se dočkala nejvíce prostoru. Bojuje přeci o trůn. Uchýlila se na bezpečné místo, kde schromáždila spousta mužů, a spolu s Daemonem plánovala odplatu. S sebou "přibrala" i svého syna a další potomky. Právě on zde hrál roli coby její korunní princ. Nevyslyšený, přehlížený. Oporou královny stala se nakonec Rhenys, a jistá Misaya (do níž se zamilovala. Daemon odešel pryč, za svým snem dostat se na Železný trůn, na Harenov. I tam, po dlouhé době plné namachrovanosti a sebevíry, však pochopil, jak se věci mají, a prozřel. S Misayou stala se Rhaenyra silnější, našla jezdce na osamocené draky, a sama královna ji i políbila. Rhaenys zemřela v boji) (...). Zkrátka, všichni splnili svoji roli. Všichni posunuli děj (o trochu, ale přeci jen) vpřed, a připravili půdu do třetí série (SPOILER: hlavně, dle mne, Helaena, dcera Alicent. Ta se sice zpočátku moc neprojevovala, ale nakonec se s matkou sblížila a odolala pokušení Aemonda vydat se do války po jeho boku, a vraždit. Zůstala milou a nevinnou). (...). 85 procent. Dobrá série, ale mohla nám toho více prozradit. Přesněji, stejně, ale děj trochu časově posunout. Třeba o půl roku, rok. Sérii doporučuji! ()

Petak3

Celkově obří zklamání oproti 1. sérii. Jasně chybí tu Paddy, většinu série chybí Rhys, kteří seriál dost táhli. Vybavím si tady 1-2 dobré díly což je z 8 hodně málo. Druhá půlka série je extrémně slabá, kde je vlastně průměrnej jen první díl “Regent” další dva jsou odpadní a závěr nepůsobí jako závěr ale jako naprosto průměrnej díl odněkud z prostředka. Celkově extrémní pokles ve kvalitě. Místo epických dialogů dostaneme nudné plky a občas záběr na cgi draka, nejsem opice aby mě tohle uspokojilo. V sérii je jedna bitva, není úplně hrozná, ale celkově je celá druhá série o dost slabší než samotné finále té první. 40% ()

jarmil8

Celý Rod Draka je daleko za zemitou Hrou o trůny. O světě, ve kterém se odehrává se dozvíme jen velmi málo a mám problém se do seriálu ponořit. Ačkoliv se nás tvůrci snaží uhranout velkolepými scénami a břitkými dialogy, vše je to jenom interiérové divadlo s obrázky ze života vládnoucího rodu. Asi to tak s ohledem na předlohu správně, ale přesto málo. ()

Pes

No dobre. Z jednej strany vidím hovnometčíkov čo nadávajú, že havs of dragon je slabý odvar. A na strane druhej vidím ľudí s dáždnikmi ktorí sa sračkám z hovnometov bránia a tvrdošijne si svoj obľúbený seroš nenechajú osrať nejakými tupcami. Pridám sa podľa hodnotenia na stranu k hovnometčíkom - aspoň tak sa môže zdať, lebo ako si môže sprostý, závistlivý a negramotný slovák dovoliť dať tak málo hviezdičiek?! Skurvysyn. Ale to by ste na plnú hubu nemali hovoriť vy premoralizovaní sráči. Neviem ako vy ale ja pozerám seriál z univerza, kde faloš, intrigy, spiknutia a lži sú denný chlebík. Sledujem Sodomu a Gomoru vymysleného sveta. Viem ako tento príbeh skončí... Preto ma to serie? Nie. House of Dragon by si vystačil vo forme filmu pretože dnes je asi umenie natočiť vatu v pekných kulisách a kostýmoch. Herecky nemám komu čo vytknúť. Sme na svetovej špičkovej úrovni, nie v rodinných prípadoch na jojke. S rozpočtom, aký HoD má to doprdele musí vyzerať dobre. Aj dobre to aj vyzerá lenže faktor nudy je ukrutne vysoký. Niečo podobné ako Last of Us... Dopiče žijem v roku 2024 a nudím sa pri seriáloch!!! Desať, dvadsať rokov dozadu toto povedať? Ťažko. Dnes je to evidentne štandard a nejaký trend. Však nech sa páči, nuďte sa pri pozeraní ďalej a nadrapujte si tie vaše egá o kvalite nových zvučných seriáloch na tých vašich ping pongoch a instakilách. Čokel je však na nervy. Na nervy z toho že už ani tie sprosté seriály nie sú to čo bývali. Spamätajte sa. ()

Polux

S02 | 8/10 | Dobrá věc se podařila a dvojice Martin a Sapochnik po dvouleté pauze pokračuje s druhou sezónou ve stejném (tj. parádním) stylu jako minule. Což znamená, že všechny silné stránky z první sezóny byly zachovány a znovu je tak na pořadu dne hutné konverzační drama s občasnou dávkou (komorní) bitevní vřavy, obohacené o leteckou (dračí) složku. | Klasické příběhové ingredience značky (nejednoznačné postavy, politikaření, spiknutí, intriky a samozřejmě příruční atomovky v podobě draků:-)) nechybějí ani tentokrát včetně několika dramaticky/emocionálně silných scén (především dvojitý intimní rozhovor královen stojí za to), casting podává výborné herecké výkony bez ohledu na rozsah dané role a navzdory skromnějšímu měřítku, které opětovně připomene počáteční sezóny GoT (převážně interiérové scény, bitevní a davové scény v exteriérech zastoupeny jen v nejnutnějším případě:-)), jsou produkční hodnoty nadále prvotřídní (za zmínku stojí působivé lokace a vynikající Djawadiho OST:-)). Tohle všechno funguje stejně dobře jako posledně. | Na druhou stranu ani na podruhé se to bez jistých zaváhání neobešlo. Premiérová sezóna měla za úkol primárně představit postavy a rozestavět figurky na šachovnici pro následující řady, ve kterých se "hra o trůny" rozhoří naplno, což beze zbytku splnila. Ve druhé sezóně se ovšem žádné velké, natož strhující, divadlo nekoná (přestože, paradoxně, došlo ke zredukování počtu epizod). Hlavního slova se totiž ujal nepopulární syndrom "serializace", tzn. kouskování obsahu a natahování stopáže. Děj po většinu epizod přešlapuje na místě, některé příběhové linky zavedou určité postavy do slepé uličky a jejich charakterové otočky nepůsobí příliš přesvědčivě a v závěru nechybí obligátní příslib velkolepých věcí příště. | Snaha tvůrců příběhové/charakterové oblouky, plánované pro jednotlivé linky/postavy napříč celou sérií, nevyplýtvat už ve druhé sezóně (což se projevuje nejen pomalým vývojem děje, ale i méně nekompromisním přístupem k životnosti postav) je sice pochopitelná, ale pokud takto budou pokračovat, tak se obávám, že ve třetí sezóně už to nemusí stačit. | PeZet ()

Rebel24

Druhá séria House of the dragon je lepšia než prvá, no vo finále slabšia ako sa zdalo po prvých 4 častiach. Tie sú prakticky bezchybné, brutálne, dynamické, miestami hororové, jednoducho skvost. Druhá polovica je dialógová dráma, kde si tvorcovia rozmiestnia figúrky na šachovnicu a tempo ide nadol. Veľmi veľa aspektoch aj postáv je ale lepších než naposledy - Larys Strong sa konečne sformoval v Kings Landing na zaujímavú až sympatickú postavu, podobne Mysaria na Dračom Kameni, casting Heleny Targaryen bol trefa do čierneho, Rheanyra je taktiež úžasne napísaná aj prevedená Emmou D´Arcy. Trochu viac som čakal od Ramina Djawadiho, ktorý dokáže priniesť ešte lepší soundtrack a tak zvýšiť kvalitu epizód, vtedy keď to potrebujú (aj preto druhá polka bola menej výrazná). V Kings Landing po 2.časti citeľne chýbala kvalita typu Otto Hightower, ktory sa až do konca neobjavil, tam určite chýbal herecky väčší ťahúň. Čo sa mi ale najviac páči, je to ako dokázali tvorcovia úplne presne vytvoriť atmosféru začiatku vojny - niekto po nej baží, iný sa jej snaží stoj čo stoj vyhnúť, ďalší je brutálny agresor, iný zase flegmatik diplomat. Na poli seriál leta 2024 tak House of the dragon 2 jednoznačne poráža nevyvážených a dejovo chaotických The Boys 4 a môžme sa tešiť na vyvrcholenie vojny vo Westerose, seriál je v skvelých rukách. 85% ()