Daemon navštíví svou ženu v Údolí. Viserys a Rhaenyra uzavírají dohody s Velaryony. Alicent se snaží odhalit pravdu o princezně. (HBO Max)

Hanysek

Úvodní scéna, kde Daemon zavraždí svou nenáviděnou manželku (ta scéna je drsná, ale fakt skvělá), je bohužel vrcholem tohohle dílu (jenom je škoda, že ta postava v seriálu nedostala víc prostoru, aby jí divákovi mohlo být skutečně líto). Většinu času se však koukáme na to, jak je na tom Viserys zdravotně špatně a přizpůsobuje se přáním svého okolí. Co je to sakra za krále. Fešák Criston Cole má tady, teda kromě píchání, taky trochu prostoru. K dialogu, a to dost ubrečenýmu dialogu, a vůbec to k němu nesedí. Intriky, politikaření a pletichy nikde. Propracovanost a komplikovanost Hry o trůny tady nehledejte. Když už jsem se konečně jakš takš smířil s tím, že každý Velaryon je černoch s debilní nepřirozenou bílou parukou a la dredy, tak vyjde najevo, že Leanor je buzna a že má poměr se zrzkem Geoffrym! Fakt tleskám. Aspoň je fajn, že ho (zrzka) ser Criston na konci umlátil, abych se nemusel koukat na to, jak se ti dva "pusinkují". Ikdyž vlastně mi nedošlo, proč to udělal. Nějak jsem nepřišel na důvod, který by opravdu dával smysl. Může mi to někdo vysvětlit? Ale jinak atmosféra dílu byla dobrá a jsem zvědav, kam se posune královna Alicent, po tom, jak si jí všichni mažou na chleba. 2*. ()

kak2s

Svět je fakt divnej, černoši s bílejma pseudama a když jeden tak všichni. Už chybí jen dokumentární filmy o černošském Hitlerovi nebo černoších z ku klux klan. ()