Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladý Grigory se narodil do rodiny ruského oligarchy. Zhýčkaný mladík si je svým privilegovaným postavením stoprocentně jistý. Myslí si, že se na něj nevztahují zákony a je nedotknutelný. Když jednoho dne zajde ve svých eskapádách příliš daleko, jeho otec se rozhodne podniknout drastické opatření. Za pomoci svého přítele psychologa vymyslí originální a velmi radikální plán, jak dát neposlušnému synovi opravdu nezapomenutelnou lekci. (Febiofest)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (29)

Hombre8 

všechny recenze uživatele

Nebylo by to zlý, nebýt toho ruského "humoru", pohádkového způsobu zpracování a hlavně silné prvoplánovosti. I průměrný konzument musí dlouho dopředu vědět, co se stane. Takže třeba srovnání s Hrou, které je velmi časté, mi přijde nesrovnatelné. To byl úplně jinej sport. Jo a mimochodem, koho napadl překlad Sedlák? Холоп je v podstatě antagonismus. Znamená naopak nevolník, nebo až otrok. ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Po veľmi dlhom čase jedno príjemné prekvapenie z Ruska. Samotný nápad síce nie je úplne originálny, avšak jeho premiestnenie do „modernej“ doby a celková výprava dodajú ten potrebný plus k tomu, aby z toho celkom slušný príspevok do žánru komédii. Film a hlavne príbeh „mladého“ Grigory je predovšetkým dobré na to, aby sme znovu pripomenuli, že ako by sa niektorí ľudia mali a hlavne nemali chovať (viac vo filme a Grigoryov život + jeho povaha). Niektoré časti by však mohli byť lepšie vypracované – postrácam chytľavejšie a zábavnejšie scény ako aj vtipnejšie dialógy – nie všetky potenciály, ktoré príbeh a samotné prostredie („minulá doba“) ponúkajú sú využité. Od Miloša Bikoviča som čakal trochu výraznejší výkon. Samotný záver, akože „späť do súčasnosti“, nie je úplne dobre zvládnutý. Napriek tomu tomuto filmu z Ruska ide palec hore a z mojej strany dávam na to silnejšiu „trojku“ (bližšiu k hranici „štvorky)“. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

Reklama

Kudly4 

všechny recenze uživatele

Celkem pěkná ruská pohádka, o jednom nenapravitelném synáčkovi (povoláním syn), kdy tatíkovi jednoho dne dojde trpělivost a připraví pro něj nápravné zařízení v podobě vesnice z roku 1860. Herci a herečky jsou v pohodě, Běloruskou krásku Alexandru bych si vybral i já, sice dojde na několik klasických klišé, hlavně v závěru, ale čert to vem, bavilo mě to. (18. hodnocení, 1. komentář) ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Super ruská komédia, ktorá síce čerpá inšpiráciu z The Truman Show, ale má to absolútne inší rozmer, a taktiež úplne iné posolstvo. Narozdiel od Trumana to bola jednoznačná komédia so všetkým čo k tomu patrí. Výborne zvládnutá výprava, to prostredie "skanzenu" z 19.storočia a najatí herci, to bolo fakt výborné. Rovnako ako aj dynamický vývoj Grigoryho správania, ktoré sa stalo nepredvídateľným, takže "režiséri" museli rýchlo meniť okolnosti vývoja. Po všetkých stránkach veľmi vydarené, vtipné, dobre zahrané, a dokonca aj s kvalitným posolstvom, takže zaslúžených 5*. P.S. Mongoli nemali chybu :D ()

cernakus 

všechny recenze uživatele

Tak tohle byla jízda. Standardní americkej příběh o nápravě floutka v ruských reáliích a s ruskými herci. A v momentě, kdy to je Ruské, je to skvělé. Dialogy naprosto vynikající a řachat se u nich budete v podstatě kdykoliv nastoupí na scénu. Herci jsou příjemní a svým rolím sedí. Doporučuji se slovenskými titulky, které ještě přidají grády na všudypřítomných dvojsmyslech a urážkách. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (3)

  • Filmová vesnice se nachází v Pskovské oblasti, nedaleko obce Puškinskije gory (Пушкинские горы), 550 km západně od Moskvy. Nacházely se zde kulisy, využité již ve filmu Batalión (2015), bylo jen třeba zdvojnásobit počet budov a zejména vystavět větrný mlýn. Většinu nevolníků v carské vesnici ztvárnili místní občané. Interiéry panského sídla byly natočeny v nedalekém skanzenu Trigorskoje (Тригорское). Dobový hudební doprovod ve vesnici obstaral pskovský folkový soubor Skaz. (ČSFD)
  • V roce 2019 se jednalo o dosud nejvýdělečnější film v historii ruské kinematografie. (ČSFD)
  • Ukázalo se, že srbský herec Miloš Bikovič je silný alergik – nesnášel prach, koně, pyl a dokonce lněné oblečení. Po celou dobu natáčení musel užívat potlačující léky. Nebyl v tom však sám – podobné potíže měl i režisér Šipenko. (ČSFD)

Reklama

Reklama