Ragnarök – Konec světa

Norsko / Dánsko, (2020–2023), 13 h 50 min (Minutáž: 38–55 min)

David Stakston, Jonas Strand Gravli, Herman Tømmeraas, Theresa Frostad Eggesbø, Emma Bones, Henriette Steenstrup, Gísli Örn Garðarsson (více)

V jednom norském městě, které je ohroženo znečištěním a tajícími ledovci, se zdá, že přichází konec světa. Dávné zlo ale dokáže vyzvat na souboj jen legenda. (Netflix)

Chmur

Jednu hvězdičku bych dal za téma severské mytologie, které je opravdu velmi přitažlivé. Druhou za některé pěkné Norky. No a to je asi tak všechno. Jedná se o slátaninu pro náctileté, která trpí špatným scénářem, ubohými triky a žalostně malým množství akce. Navíc jsem alergický na potřebu cpát do každého seriálu pro mladé téma sexuální orientace a genderu. ()

Ratemus

Jak to krásně začalo a probíhalo, tak to skončilo maximálně dementně a je fakt tristní, jak vyjebali s divákem. Kdyby David Alexander Sjøholt méně prostě jen stál a kurva čuměl, mohli se více věnovat příběhu a MOŽNÁ by se v závěru i něco stalo. Jako je to moc příjemné pojetí a původní znění je krásný, ale sakra, to neustálé zírání Davida mě k posrání iritovalo a absolutně nulový závěr vytočil. NIC ale opravdu NIC se nestalo a neuzavřelo. Snad bude druhá serie, kde bude méně zírání a více příběhu. ()

fraktal

Tak po shlédnutí posledního dílu třetí série zvedám hodnocení k maximu: Norové se zde fakt vytáhli a předvedli neuvěřitelně evropské kino (tedy civilní, dovnitř orientované drama zaměřené na emoční náboj postav). Celý dramatický oblouk včetně "vedlejších" postav i exteriérů je pošušňáníčkem ze zcela jiné planety než je klasický Hollywood! ()

Mallyyy

Docela nuda, moc se toho neděje. Hlavní herec byl hrozně nesympatický a čuměl jak puk pořád. Ostatní byli docela v pohodě jen ta rodina by se asi měla chovat trošku jinak, když jsou staří 3000 let. Nápad zajímavý, ale pokud bude 2 série, chce to jet trochu víc na akční scény, tady jich bylo minimálně a když už tak to byla otázka pár vteřin. Za 1. série víc jak 3* dát nemůžu. ()

triberpaddy

Když chcete natočit "wannabe fantasy béčko o obrech a bozích v moderním světe", ale máte nulový CGI budget a mizerný scénář, za který by se styděli i v 90. letech, měli byste se raději nechat utratit svým obvodním veterinářem. Ještě více celý dojem sráží mimořádně otravné schéma "hrdina má pravdu, nikdo mu nevěří a všichni jsou od začátku do posledního momentu proti němu", které je obvykle alespoň částečně umírněno závěrečným rozuzlením a zobrazením osudu všech hlavních postav, jenže v tomto případě oni důvtipní tvůrci zapomněli dotočit jakýkoliv závěr. Tohle mohl být osmdesátiminutový kýč a ne vleklá, zbytečně šestidílná série ničeho. Hvězdička za kladivo. ()

• Dům rodiny Jutulových je skutečně umístěn ve městě Odda, avšak tvůrci seriálu jej záměrně digitálně upravili. Skutečná budova je místní hotel, má bílou fasádu a koncepčně by nezapadala do vizuálu Jutulových. (Van_Stajpen)
  • V epizodě Magne (David Stakston) přivolá mjolnir do ruky, ale podle mytologie k tomu potřebuje rukavici. Toto si tvůrci vypůjčili z Marvelu. (Nautilus06)