Pokud jste dumali nad tím, jestli ta parta, co natočila Připoutejte se, prosím! a Bláznivou střelu jsou blázni, pak odpověď je „jo“. Komedie Přísně tajné! to dokazuje nade vší pochybnost! Ve filmu Přísně tajné! se americká rocková hvězda Nick Rivers (Val Kilmer) postaví proti obávanému vrchnímu velení východoněmeckých vojsk. Je to závod s časem a Nick se dá dohromady s Hillary Flammondovou (Lucy Gutteridge), aby našli jejího otce dříve, než vyrobí zabijáckou super zbraň – Polaris Mine. Přísně tajné! v jednom tahu zparoduje Elvisovi filmy, válečné eposy, tak jako Připoutejte se, prosím! si bral na paškál filmy katastrofické. (Magic Box)

C0r0ner

Poslední kousek trojice Zucker/Abrahams/Zucker, který jsem ještě neviděl, což jsem prohloupil. Přísně tajné sice nedosahuje dokonalosti Bláznivých střel, ale pořád je to jeden z nejkvalitnějších příspěvků žánru parodie, jaký jsem kdy viděl. Zasazení do doby nacismu se taktéž vydařilo, takže za mě velká spokojenost. 85% ()

Jordan

V poslednom čase mám veľké šťastie na neznáme a vynikajúce paródie, na ktoré natrafím čisto náhodou. Pomaly si začínam tento podradný žáner obľubovať ako zdroj skvelej zábavy a zisťovať, že aj v rámci neho sa dá nájsť pár originálnych a NAOZAJ vtipných kusov - len treba zapátrať (ale rozhodne sa to vypláca, slzy smiechu sú toho dôkazom) ()

Anderton

Top Secret! už zostarol, o tom asi niet pochýb, ale práve preto je obdivuhodné, že mnohé fóry vo filme budú fungovať navždy. Viac sa parodujú samotné žánre, alebo postupy (pre istotu nikdy nevkročím do švédskeho kníhkupectva), než jednotlivé diela, i keď máme tu ultra špeciál Modrej lagúny. Opäť Zuckerovci a Abrahams pripravili film, kde na jeden krát všetko nepochytíte, je ale otázne, či sa budete chcieť k filmu ešte niekedy vrátiť. V priebehu deja sa striedajú skvelé fóry s priemernými, odkedy si ale dvojica chlapov navlečie kostým kravy, nie je o čom a dilema v hodnotení sa mení na jasné štyri hviezdy. ()

BarryLyndon

Ještě před Jimem Morrisonem byl Val Kilmer [link="https://www.youtube.com/watch?v=ZM_URGo5_-U"]Nick Rivers! [/link] Přiznám se, že jsem o tomhle filmu bohužel do teď neslyšel a je to velká škoda. Vůbec si to nezadá s klasikama žánru jako jsou Žhavé výstřely nebo Bláznivé střely. Pravda, trochu to sráží, že Val Kilmer nemá takový komediální timing jako Charlie Sheen nebo Leslie Nielsen, ale jako Nick Rivers je ve své první filmové roli úžasný a to pominu fakt, že si všechny písně nazpíval sám včetně výborných tanečních čísel. Zuckerové s Abramsem se překonávají a kadence vtipů, gagů narážek a parodií je naprosto neskutečná, dost možná větší jak v u mne do té doby vedoucí Připotejte se prosím. Koukal jsem se na to v dabingu i originále a ještě jsem toho mraky nepochytil, ta kadence je prostě neskutečná. V dnešní době se těší karikatury na rokroka Mohameda nebo Interview s Kim Šuk Unem, to je nic ve srovnání s tou kadencí s jakou to schytává Východní Německo, jak to vůbec mohlo projít i tehdy. Jó to byla doba, kdy si dovolili černošskou postavu pojmenovat Grand Chocolat. A jakýho vola tu udělali z Omara Scharifa? Vážně, jak jim na tohle mohl kývnout? *:D* Ne vážně, u scén jako "Sejdeme se na rohu Fuhrer strasse a Goebles platze" jsem řval smíchy, doslova. Jenom škoda, že jsem nepochytil většinu neotitulkovaných narážek (ani v jedné verzi) v Němčině, protože [link="https://www.youtube.com/watch?v=L0lJyDCLYTE"]I know little german[/link] 10/10 ()

vyfuk

Přísně tajné jsem si představoval lehce jinak. Asi hlavně něco na styl komedie, která se bude odehrávat někde v Americe na přelomu padesátých a šedesátých let, kdy Elvis zavítal do oblasti 51. Opak mne překvapil. Zcela upřímně řečeno, nevím co kdo vidí na Připoutejte se, prosím!, jelikož tato volovina se mi líbila o nehorázně moc víc. Ani nevím jak to pojmout, ale píšu to, co si myslím. Dle mého další skvělý projekt klasické kominické trojice, který předčí i svého výdělečnějšího a pro někoho vtipnějšího bratříčka. ()

• Při Nickově (Val Kilmer) cestě do Berlína vidíme na mapě pouze Paříž, Berlín a Pinewood. Právě v britských studiích Pinewood byl snímek realizován. (HellFire)
  • Krávy na nohách nesnesou žádný předmět. Při natáčení zvířete se dvěma páry holinek museli tvůrci nejdřív vyříznout podrážky, poté krávě gumáky připevnili na nohy za pomoci suchého zipu. (Bakllazaan)
  • Ve scéně, kdy kněz kráčí směrem k elektrickému křeslu, říká různé věty vypůjčené z náboženské, lékařské a právnické profese. V jednom bodě také zkomoleně říká: "Ooreyay oingay ootay etgay iedfray in the airchay," což se dá přeložit jako, "Teď budeš usmažen na elektrické židli". (Bakllazaan)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí