Pokud jste dumali nad tím, jestli ta parta, co natočila Připoutejte se, prosím! a Bláznivou střelu jsou blázni, pak odpověď je „jo“. Komedie Přísně tajné! to dokazuje nade vší pochybnost! Ve filmu Přísně tajné! se americká rocková hvězda Nick Rivers (Val Kilmer) postaví proti obávanému vrchnímu velení východoněmeckých vojsk. Je to závod s časem a Nick se dá dohromady s Hillary Flammondovou (Lucy Gutteridge), aby našli jejího otce dříve, než vyrobí zabijáckou super zbraň – Polaris Mine. Přísně tajné! v jednom tahu zparoduje Elvisovi filmy, válečné eposy, tak jako Připoutejte se, prosím! si bral na paškál filmy katastrofické. (Magic Box)

Mrkvič

Val Kilmer takhle mladý není Charlie Sheen nebo Leslie Neelsen, takže je těžší filmu podlehnout. Se vším tím zpíváním a chybějícím humorem plynoucím z grimas herců. Jenže je tu pořád spousta a spousta nápadů, které v dnešní době hodně moc zahřejí u srdíčka, když si vzpomenu na nějaké novodobé sračky, které dokáží jen zkopírovat scénu z hitu letošního léta s dodáním mizerného herce. Hlavně ke konci film graduje! ()

BadoXXII

Nicku, zkoušel jsem všechno - ambasádu, německou vládu, konzulát. Mluvil jsem i s americkým velvyslancem. Je to na nic. Prostě svou ženu nepřivedu k orgasmu. Jedna z najlepších paródií vôbec! Trio Z-A-Z bolo proste geniálne. Kam sa hrabú dnešné otrasne nechutné a humorom trápne paródie? Tak neuveriteľný nadhľad, neskutočný počet všemožných srandičiek a detailov. Hudobné čísla premakané. Jedna scéna lepšia ako druhá. Je to proste na neuverenie, koľko kvalitných nápadov sa vošlo do jedného filmu. Radosť pozerať. Mojím vrcholom paródie je trilógia Naked Gun, ale toto od toho veru nemá ďaleko. Naší chirurgové dělali co mohli, ale trvalo jim dvě hodiny, než z jeho tváře zmizel úsměv. A táto hláška z filmu asi najlepšie vystihuje moje pocity po dopozeraní. 85% ()

dopitak

Typické. Hodně kolegů tu vzpomíná a srovnává s Bláznivou střelou (event. více díly) či/a Žhavými výstřely (event. více díly). Na jedno se však bohužel zapomíná, Top Secret! tu bylo dřív a proto vzpomínané mladší filmy můžeme s trochou přísnosti považovat za přinejmenším ovlivněné.____ U Top Secret! jsem se výborně bavil, což u parodie znamená vždy trefu do černého. ()

Martrix

Tohle je špatný. Jako kdyby se tvůrci vytřískali z nápadů u Připoutejte se, prosím! Nejenže, tématicky je to paskvil proložený písničkami, které mi vůbec nesednou, ale navíc mnoho pokusů o humor, vyzní do ztracena. Velký útěk to obchází obloukem, takže ani není zřejmé, co tvůrci parodují. Ano, střílí si i z fenoménu pobláznění mladých rock and rollem... ale to moc nefunguje. První víc než hodinu, jsou pokusy o humor podivně těžkopádné a dost často mimo mísu. Závěr je už lepší, ale přesto je to jedna z nejslabších horších parodií, jaké jsem viděl. Takový film pobaví snad jen tehdy, když jste dlouho nic humorného neviděli. Ve srovnání s jinými filmy Zuckerů, Přísně tajné, zaostává. ()

Jordan

V poslednom čase mám veľké šťastie na neznáme a vynikajúce paródie, na ktoré natrafím čisto náhodou. Pomaly si začínam tento podradný žáner obľubovať ako zdroj skvelej zábavy a zisťovať, že aj v rámci neho sa dá nájsť pár originálnych a NAOZAJ vtipných kusov - len treba zapátrať (ale rozhodne sa to vypláca, slzy smiechu sú toho dôkazom) ()

• Při slavnostním přijetí Nicka (Val Kilmer) a dalších hostů u starosty Berlína vlají po obou stranách vlajky západního, nikoli východního Německa. (Robbi)
  • Číšník, který se ptá Nicka (Val Kilmer), zda si přeje objednat, používá židovskou nadávku „běž se vysrat do oceánu“. (HellFire)
  • Ve scéně, kdy kněz kráčí směrem k elektrickému křeslu, říká různé věty vypůjčené z náboženské, lékařské a právnické profese. V jednom bodě také zkomoleně říká: "Ooreyay oingay ootay etgay iedfray in the airchay," což se dá přeložit jako, "Teď budeš usmažen na elektrické židli". (Bakllazaan)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí