Hudební komedie Jen ho nechte, ať se bojí, jejíž scénář byl napsán pro Luďka Sobotu a jeho spolupracovníky z divadla Semafor, je příběhem hudebního skladatele Aleše Brabce, který pro tvorbu zdánlivě potřebuje zvláštní atmosféru vyvolanou šokem... (Bontonfilm)

Sadova302b50

Druhá příčka v mém pomyslném žebříčku s Luďkem Sobotou (na Jáchyme, hoď ho do stroje! zdaleka nemá). Je tu několik opravdu dobrých vtipů, Šimek i Nárožný tu skvěle řádí, bohužel, Vladimír Menšík mnoho prostoru nedostane, a napodruhé bohužel, je to na úkor mnohem méně sympatických složek filmu. Kdyby se tvůrci nesnažili o muzikál s písněmi Heleny Vondráčkové, jež si mohli odpustit, a místo toho dali volnou ruku humoru a sehranému triu Šimek - Nárožný - Sobota, udělali by tisíckrát lépe. Potenciál je tu obrovský, o to víc mrzí jeho promarněnost. 78% ()

DarthArt

Některý nepolitický komedie se v sedmdesátých letech povedly, některý ne. Tohle je ten druhý příklad. Děj to sice má, ale Luděk Sobota se ve filmu blýsknul jen jednou a to jinde, Helena Vondráčková byla tehdy sice kost, ale není to herečka, a další jména z Jen ho nechte vlastně ani neznám. Co bych napsal víc ... fakt nevím. ()

Jirkacek

Jen ho nechte, ať se bojí - zde bych se rozhodně nebál, že v tomto filmu bude nouze o legraci. Stačí si přečíst herecké obsazení - Luděk Sobota, Petr Nárožný, Miloslav Šimek, Vladimír Menšík a další skvělí herci slibují v této dnes už klasické komedii výbornou zábavu. My jsme se tedy doma pobavili velice a hodinka a půl uběhla jako voda. Myslím že se socialismem, který se objevuje v jiných komentářích bych tento film určitě nespojoval, k tomu jsou vhodnější jiné československé ubohosti. Nesmělý suplent lidové školy umění Aleš Brabec, kterého ztvárnil Luděk Sobota se nám líbil a pobavil nás. Film Jen ho nechte, ať se bojí si u mne tedy vybojoval tří ustrašené hvězdičky ***. ()

andydufrsn

Pár písniček, spousta trhlého Soboty a pár solidních gagů, jinak asi není na co moc koukat, snad ještě na tu Vondráčkovou se tenkrát dalo mrknout ()

Orbeek

Dvě Sobotovo scény ("bačkory" a "hřebíček" ala Růžový panter) jsou pětihvězdičkově ultravtipný....Škoda příšernýho hudebně-textovýho balastu a prkenný Vondráčkový (hlas má ale dobrej ; ) ()

mischa

Ludka Sobotu alias blekotu v Jáchyme hoď....ještě jsem překousl, ale tady už to blekotání lezlo na nervy. Jednoduchý film. ()

GrooteLulu

..vůbec se Luďkovi nedivím z toho strachu o holý život, jací to byly "škodíci".. ale měl u sebe Vondráčočkovou a ze všeho se.. dostal.. ()