Půlnoční nebe

• USA The Midnight Sky (více)

Osamělý vědec v Arktidě spěchá upozornit astronauty, kteří se vracejí z vesmírné mise, na záhadnou celosvětovou katastrofu. (Netflix)

fafejt001

Clooney v nevšední roli . Záběry přírody a vesmíru fajn . Holčička rovněž . Ale celkově to nějak nebylo ono . Ale pokus to byl chvályhodný . A trochu mi to připomínalo Gravitaci . ()

oblonskij100

Když tak miluji katastrofické filmy, ani tento nebyl vyjímkou. Sice trochu ponurý, ale s charismatem Jiříka to byl docela pěkný film. ()

cortez

Nuda, drama co se honí za něčím a není ničím. Tísíckrát použíte nápady. Drama na pozadí jehož příběh se nedovíme. Takže jen takové kulisové laciné představení. Zabitý čas. ()

jjjerry

Obrovská nuda. Dlouhé zbytečné pasáže vyplněné ještě nudnější hudbou. Děj ve vesmíru plný trapnosti a nelogického patosu. Fanoušek sci-fi brečí nad trapností, nefanoušek si to nepustí nebo se unudí k smrti. Hraje si to na nějaký filozofický postapokaliptické něco. Přitom je to obyčejné béčko. SPOILER: co ta rádoby naděje nakonci? to jako si někdo myslí, že jeden afroameričan a jedna běloška založí novou civilizaci? že stačí být rasove "vyváženo" a hned to bude vše krásné růžovoučké" ENDSPOILER ()

MartyIsMad

Clooney dal do hrnce Intelstelar, Marťana a Gravitaci. Přidal béčkový herce, extrémně nezajímavý scénář a uvařil leda tak dvě hodiny nudy. Totálně bez nápadu, herecky úplně prázdný, emoce nula, koncovka tupá. Snad jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl... ()

Kinison

George Clooney natočil survival/sci-fi, který se napůl odehrává na opuštěné polární stanici a napůl na vesmírné raketě. Začátek vypadal slibně a pomalé tempo dodávalo na atmosféře zmaru a opuštěnosti, ale pak se to zlomí a je to blbé, táhlé, nezajímavé a nudné. Nedoporučuji, ztráta času, pustili jsme si to omylem. ()

belinko

Polnočná moč, aneb jak natočiť depresívny film - bez depresie. Začiatok má pomalý rozbeh a kým si medzi flashbackmi uvedomíte, na čo sa to vlastne pozeráte, tak film skončí. Nie je však vyslovene zlý. Vykradnutá scéna z gravitácie bola horšia ako v gravitácií a celý ten film budil dojem, že je to len pozliepaná sieť cgi efektov a niečo, z čoho chce byť srdcervúca dráma. Ale jedno sa tomu filmu musí uznať - uspával ma a sledoval som ho kútikom oka, tudiž mi finálny plot twist nedošiel a ja som bol milo prekvapený. Neviem ako by to bolo, keby som dával pozor, no za toto o hviezdu navyše. A ešte za Clooneyo, ktorému tá dedovská brada mega sekne! 3* ()

Ondrew

Do filmu som isiel s nadejou, ze by mohlo ist o velmi slusne sci-fi. Zial, nadej velmi rychlo vyhasla. Nesral ma ani tak vlecuci sa pribeh, ale skor rozne absurdnosti, ako napriklad pevnina v Arktide, hoci snad kazdy vie, ze sever, na rozdiel od juhu, je tvoreny vyhradne ladovymi kryhami. Cesta z jednej meteo stanice na druhu je tiez riadny nezmysel. Najma od momentu, kedy cestuju pesi. Zima im evidentne neprekaza, a tak idu obaja akurat v bunde a Clooneymu vobec nevadi fakt, ze potom, ako sa nedobrovolne okupal v ladovej vode, kludne cely mokry pokracuje v ceste... Ehm, v Arktide, kde cloveka permanentne bicuje snehova vichrica. Je to proste nezmar. Nuz a ceresnickou na torte su zabery na kozmicku lod. Interier vyzera sice zaujimavo, no s posadkou je to celkom slusna bieda. A tak tu mame film, ktory mohol byt vskutku paradne sci-fi, no miesto toho z toho vsetkeho zostalo len podpriemerne becko. Vyjadrene v percentach ide o 40%. ()

allegria

Pro mě dost velké zklamání. Divné "díry" ve scénáři, když v době, kdy se děj odehrává a v jak vyspělé civilizaci, byly některé detaily na lodi primitivní jako rána pěstí do oka. Navíc jsem nějak nepochopila postavu malé a velké Iris, měl snad po celou dobu Clooney halucinace? Hm, podruhé se na to dívat nechci. Třeba to tu někdo vysvětlí :) ()

DexMASTER094

Začalo to velice slibně, první třetina filmu je slušná, druhá utahaná a třetí tragickým způsobem nevýmluvná bez jasného konce, který končí tradičně způsobem domysli si sám. Vlastně jen vizuální stránka filmu mě udržela u obrazovky až do konce. Hodně průměrný, ba snad dokonce podprůměrný film. Mít stroj času, nechal bych Netflix tento počin zrušit a peníze použít na druhou řadu 1899 nebo The OA, jelikož se v tomto případě jedná opravdu o vyhozené peníze. Tak tak s odřenýma ušima za 2*. ()

UncleMorty

Leč kniha mohla být zajímavou tvorbou o spojení dvou duší, které od sebe dělí stamiliony kilometrů, tak filmová adaptace je spíše nesourodým celkem dvou naprosto odlišných příběhů. Clooneyho "postapo lone survivor" má v sobě s malou Iris mnohem více chemie, než chemie s postavou v celém závěru. Nechci zbytečně spoilerovat, nicméně řeknu k tomu jen tohle. Midnight sky se měla knihou Good Morning Midnight spíše inspirovat a natočit tak třeba dvoudílný film, než tuhle splácaninu, která skáká mezi naprosto rozdílnýmy styly. ()

mr_bohowsky

Strasna nuda, rozťahané, nezáživné. Žiadne napätie a keď sa bavíme aspoň o myšlienke filmu , kopec nezodpovedaných otázok. Film nejde ani do hĺbky. Proste jedna katastrofa. Ak ma toto byť katastrofický film tak po tejto stránke to vystihli. ()

b0bo

Druhý film od Netflixu v krátké době co jsem měl možnost vidět. Průměrný film občas nudný, ale nezatracuju ho. Určitě to nemá úroveň jako Ad Astra s Pittem a jiné velmi podobné filmy. ()

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Když na jaře roku 1996 dorazil do kin blockbuster režiséra Jana de Bonta s názvem Twister, jeho vír zábavy doslova zbořil kina. Snímek s velmi štědrým rozpočtem 92 milionů dolarů díky svému poutavému… (více)

Armáda mrtvých je na Netflixu obří hit

Armáda mrtvých je na Netflixu obří hit

29.05.2021

George Clooney se vydá za baseballem

George Clooney se vydá za baseballem

17.10.2020

Herec a režisér George Clooney (Den zrady, Památkáři) se ještě letos objeví ve svém novém režijním počinu The Midnight Sky od Netflixu, mezitím už si však stačil vybrat svůj příští projekt. Tím bude… (více)