Student práv z Yalu se vrací do rodného města v Appalačském pohoří, vzpomíná na minulost svojí rodiny a přemýšlí o vlastní budoucnosti. (Netflix)

Parisienne09

Víte, děti může mít každý, protože proces plození je všem živočichům neuvěřitelně příjemný. Ale pouze živočišný druh člověk je v celkové sumě velmi problematický jako rodič, jenom část rodičů má talent své děti dobře vychovat a pak je část rodičů, které svým dětem připraví cestu temnotou, protože to jinak prostě neuměli. Zbývající většina je někde uprostřed bez talentu, ale bez tvrdých drog, jen s občasnými alkoholickými opicemi „na rodičovský třeštění hlavy po flámu ještě žádný dítě neumřelo“. Americká elegie není pouze americká, stačí si představit ubytovny v bývalých mega-průmyslových metropolích na severní Moravě nebo vybydlená sídliště v pohraničí nebo neudržované baráky v zapadákově v hlubokých končinách Vysočiny, kde buranství sídlilo od jakživa, což na vlastní kůži otestoval už chudý židovský mladík Leopold Hilsner. Film je syrový a divákovi zejména v poslední třetině mistrovsky zprostředkuje komplexní pohled na neuvěřitelně náročné životní úkoly a rozhodování, které netalentovaní rodiče svým dětem předkládají. Jako vynikající symbol se na scéně objevuje algebra a kvadratické rovnice. S nimi si neporadí každý žák, podobně jako s cestou temnými roklemi dětství. Obstojí jen někteří. ()

APLSMLS

zííííííííííííív... To mě neosahalo - totiž, nedotklo se mně to. Nesáhlo si? Tak nějak zevnitř. Teda uvnitř! ()

VN85

Těm, co nechápou to nízké hodnocení jinde: bez ohledu na děj a kvalitu filmu to byl politicky motivovaný nálet od příznivců americké demokratické strany, nedávno se stal Vance senátorem USA za republikány. A po počátečním odsouzení se stal nakonec podporovatelem Trumpa. Pak asi pochopíte, že o film tu nešlo. ()

Nejsem_Fila

Tleskám. Krásná ukázka toho, jak se problémy nesou z generace na generaci a jak těžké je vykročit z tohoto bludného kruhu. Upřímné vyobrazení toho, jak jsme si svoje chyby schopni připustit až zpětně (babička) a snažíme se je napravit (výchova vnuka), toho, jak dědíme zacyklenost svých předků a přejímáme jejich styl života, i když ho nenávidíme (sestra a její životní příběh) a samotné trauma a vzpamatovávání se z něj (matka), které není lineární - jinými slovy neuzdravujeme se z něj tak, že je nám den ode dne lépe, ale v jistých vlnách, kdy nás propady mohou znovu stáhnout na dno. A v neposlední řadě příklad toho, že nejde udělat za minulostí tlustou čáru, ale musíme ji přijmout takovou, jaká je, a na ní stavět lepší a přívětivější budoucnost. PS: Dabing se tady opravdu nepovedl a filmu ubírá asi 50%, takže toto rozhodně jen v originále. ()

peproch

Zobrazuje se tu kultura současných voličů D.Trumpa, zmizelá kultura a hodnoty. Které v ní žily. Film je opravdu tradičně křesťanský, aniž padne slovo Ježíš. Zřejmě jen odchod je řešení. A návrat po proměně. Matka Beverly je výbušná, drogy bere, ale zdědila ten odkaz od rodičů. Ačkoli rodina je mizerná, je to jediné, co člověk (J.D.) má. A sebe, svoji šanci , jíž se hodlá chytit Film o bílých chudých američanech z Kantucky, Ohia a tak, o bídě na venkově, mravní, finanční, potenční ()

mizach

Mám pocit, že poté, co si Donald Trump v červenci 2024 vybral J.D.Vance jako svého viceprezidenta, film získává další rozměr. ()

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

Ron Howard a atentát na Castra

Ron Howard a atentát na Castra

05.02.2020

Režisér Ron Howard (Solo: Star Wars Story, Rivalové) si jako svůj příští projekt zvolil snímek The Fixer pro Paramount Pictures a Imagine Entertainment. Scénář k filmu napsal Tyler Hisel (seriál… (více)