Exotická, přesto však lyricky zacílená pohádka vypráví o mladém cikánu, jemuž se děvčata z rodné dědiny nezalíbily natolik, aby si některou z nich vybral. Proto se vypravil do světa, aby našel dívku, o jejíž kráse slyšel vyprávět. Film se natáčel v bulharských exteriérech, ale není jisté, zda to nějak pomohlo. (oficiální text distributora)

Jan.S.Harold

Když se u žánru filmu do kolonky napíše "Poetický", vždycky mě to trochu znejistí. V dětských dobách to zpravidla znamenalo, že mě z něj rozbolí hlava. :) Nevím, jestli se mi tahle pohádka dneska strefila do nálady, nebo co, ale líbí a baví. Vizuálně velmi povedené. Herecky skvělé (Kňažka nemám moc rád, ale tady mu to sedí). Liškova hudba z toho dělá vyloženě umělecké dílo - je to vlastně takový vizuální melodram, možno-li říci. Bulhaři tomu dávají autenticky exotický nádech. Až při sledování tohohle filmu jsem si uvědomil, jak je ve mně zakořeněno, resp. jak hodně mám rád prostý, ale hluboký projev a neuvěřitelně melodický hlas Bohumila Vávry. ()

Oonika

Ani jsem to nedokoukala, jaká to byla nuda... Vlastně to bylo přesně takové, jaké jsem čekala- moc poetické, moc bulharské. Nečekaně :D ()

josieaddms odpad!

ne, tohle se nedá. A nedám tomu hvězdičku ani z žádné rodinné soudržnosti. Měl můj děda psát lepší scénáře, jeho knížky jsou alespoň zábavné. ()

Mykhaluu

Už v dětství tohle internacionální dílko vě mě zanechalo podivnou doutnající stopu nejistoty... a jistoty, že si mám dát pozor na Pišty a pana Kňažka! :) ()

rentier

Jedno z nejlepších překvapení letošních Vánoc, pohádka přesně podle mého (dospěláckého) gusta. Proč takové už neumíme? Vždyť stačí pěkný příběh, hrdina, krajina, hudba.. ()