Archiv

Vzdálená budoucnost, rok 2038. Jules a George Almorovi mají autonehodu, při které Jules, v té době těhotná, zemře. Její vědomí je uloženo v zařízení vytvořeném společností Archiv, které Georgovi umožňuje vést s ní simulované rozhovory po telefonu, po dobu až 200 hodin. George, odborník na robotiku, začne tajně vyvíjet robota, který bude schopen trvale udržet její vědomí. Po dvou počátečních pokusech, prototypech J1 a J2, je jeho finální verze J3, téměř hotová. J2 má mozek šestnáctileté dívky a začne žárlit na Georgeovu práci na J3 a stále více se začíná chovat nepředvídatelně. Archiv zjistí, na čem Georg pracuje a chce roboty získat? (TV Nova)

Xarxees

Tohle je scifi jak ma být. Myslím že i Asimov by byl spokojený. Na závěr velmi, ale velmi překvapivé rozuzlení. Pro fanoušky sci-fí je vidět tenhle film nutností. A k ostatním komentářům: Ne každé scifi nemusí byt až tak úplně akční 😏 ()

kacenkin

Tenhle film by měli hodnotit ti, co vyrostli na knížkách Asimova... protože tohle velmi úzce zaměřená lahůdka... Hudba 5 Herecké výkony 4 Exteriéry 5 Nebýt to tak natažené dám 5 ()

jabbo123

To se zase jednou potvrzuje ta hrozná individualita lidí - kdybych se měl rozhodovat na co kouknout a na co ne podle průměrného hodnocení, uniklo by mi spousta filmů, které konkrétně ten můj mozek uspokojují takzvaně na 100%. Archive je brutalistní emocionální konverzační a obrazové sci-fy s perfektním vizuálem a dokonalou hudbou. Když říkám konverzační, mohlo by se zdát, že to bude tak trochu nuda, ale opak je pravdou - bez jediné akční scény je film nadupaný napětím a až do konce se vám bude tajit dech. Přestože byl samotný námět přenosu vědomí a nesmrtelnosti ve formě uchování "duše" v umělém těle již zpracovaný v různých variacích mnohokrát, tímhle konkrétním způsobem jsem ho ještě nikde neviděl ani nečetl. Je to vlastně dost psychologický horor, když si uvědomíte už asi v první třetině, kdo je vlastně George Amora a o co mu jde. Až na pár minut jde o kompozici jednoho až dvou herců na odlehlém místě mezi sněhem pokrytými lesy v supermoderní základně, jejíž účel není vlastně až do konce tak úplně jasný. Střídání atmosférických záběrů z divoké krajiny a brutalistní architektury základny, záběry na futuristická vozidla spolu s úchvatným zvukem a hudbou, vytváří koncert pro vaše oči i uši a vztahy mezi hlavními postavami jsou zase vytříbenou inteligentní pastvou pro vaši mysl. Otázky a myšlenky které z celého konceptu vycházejí, vás mohou ohromit, zhnusit a ve své podstatě i dost vyděsit. Je tam taky konec, který je hodně zvláštní - ale šokující a tedy splňuje svůj účel. Netuším, jestli by bez něho film nevyzněl krapet lépe, ale to ať si už každý přebere sám. Já jsem byl naprosto nadšený a těším se na opakované shlédnutí. Zase - jako u všeho v tomto světě, musí vám to prostě sednout, pokud do sebe kolečka u vás nezapadnou, může to být ohromná nuda. V mém případě zapadla a zamiloval jsem se. Nemohu než doporučit. 95%. ()

XXX99

Mne to sadlo,originálne a pekne natočené. Apropo originálne/neoriginalne ,ak by sa v dnešnej dobe keď sa točia tony seriálov a filmov ,mali robiť iba kúsky, kde nebude  myšlienka ,ktorá ešte nikdy nikde nebola použitá, potom tu máme ročne tak 2- 3 filmy a to asi nikto nebude spokojný ()

darius1706

Takhle - dávám vysoké hodnocení, protože mě to příjemně překvapilo. Ne, není to kdovíjaká kinematografie. Je to navíc o tak půl hodiny delší, než by mělo. Konec jsem si také tipnul. Nicméně - na film, kterému jsem na začátku dával šanci na jednu hvězdu, mě to vlastně bavilo. Dokonce mě oslovily jednotlivé postavy (i ty robotické), dokázal jsem si ke každé najít cestu, dokonce i k tomu prvnímu robotovi stylu R2D2. To bylo na 3 hvězdy minimálně, protože to se mi zase tak často nestává. A tu poslední dávám za poměrně zdařilý soundtrack. Ano, ve srovnání s jinými, jasnými peckami by to neobstálo, ale beru to jako jinou ligu. A v té to obstálo velmi slušně. ()

Dedincan

Veľmi obstojne spracované sci-fi. Film v podstate o jednom mužovi a jeho prototypoch, ktorými si chce priblížiť spomienky na manželku. V prvom rade, pozor za volantom. A potom, keď si už vytvárate umelé ženské, tak pozor aj na ne. ()