Yoda sama

Stelesnenie mojich každodenných predstáv a túžob do kompaktného príbehu s fungujúcim emočným presahom, skvelým psychopatickým Douglasom, to celé od Schumachera? To znie ako dokonalá deväťdesiatková jazda. ()

J.Lajner

Volný pád na kontě sice nemá armádu zlatých Oscarů, ale jeho v mnoha ohledech pravdivý a kousavě ironický komentář o drtivých důsledcích současné doby je stále aktuální. Tragická životní patálie, která potkala Williama Fostera navíc není svázána pouze s pravidly a mentalitou USA, ale může reálně postihnout každého člověka na této planetě. Hranice mezi příčetností a šílenstvím totiž může být opravdu tenká. Více. ()

czdmaso

Při sledování tohohle filmu jsem měla první polovinu pocit, že přesně tohle se mi jednou stane a že přesně takhle se budu chovat.... Dokonalá studie člověka /cholerika/ který je už dlouho pod tlakem a definitivně mu rupnou nervy.. Potom to ale nabralo obrátky a Douglas se změnil v psychopata - to už mi přišlo přehnané.. Přesto dávám pět hvězd a vřele doporučuji kolegům s podobnou povahou pravidelně oprášit a znovu shlédnout !! ()

ghatos

Fantastický Michael Douglas se postaví zaběhlému řádu společnosti. Kromě efektních vystoupení je třeba si povšimnout i skrytějších politických a sociálních témat. Menší výtku bych snad spatřoval ve zbytečném paralelním příběhu policisty. ()

toyrider

Ha, tak tohle mi tu chybělo.Chlápek, který si při cestě domů poradí s gangstery, vykrade McDonalda kvůli malým hamburgerům, narazí na fašouna, střílí z bazuky....no už ani nevím, co všechno. ()

Kalidor_

Do tohoto stavu volného pádu občas každý nemá moc daleko. Stačí už jen jedna protivná mucha a míra trpělivosti přeteče. A potom už to lítá, všecko! ()

Ravi

JDU DOMŮ !!! Film, který pro mě snad ani nebyl filmem, ale procházkou po duši moderního člověka. Krom toho nejde opominout skvělý děj, herecké výkony a překvapivě i hudbu. Volný pád je film přesně podle mého gusta. S dávkou ironie, sarkasmu a tvrdé reality, kterou často prožíváme a v hlavě si přehráváme, co bychom udělali, kdybychom mohli. Tady se kdyby realizují a přitom nám nedají zapomenout, že takové chování je vlastně mimo regule. Nejlepší tragikomedie, kterou film nabízí je onen život v paradoxech. Nastavené zrcadlo. Do kolen mě poslala věta Douglase u konce: "Počkat. Já sem padouch?!" 100% = 5/5 ()

J-o-k-e-r

Parádní role M. Douglase (dabován výborne F. Němcem). Zápletka se dostaví okamžitě zhruba po 20s filmu. Jak málo stačí k tomu, aby člověk neovládl své nervy, a chce se pomstít takřka celému světu. Ruce střídají baseballku, nože, poté pistoli,...právem v žebříčku mezi nejlepšími filmy. ()

mkubalikova

Na tenhle film si vzpomenu vždy, když stojím na Jižní spojce a mám chuť někomu rozbít hubu. Závěr mě trochu zklamal, jinak skvělý výkon Michaela Douglase to vytahuje na 5*. 90% ()

vyfuk

Proč vždycky ty filmy na které se nechci podívat jsou nejlepší? Volný pád jsem čekal ledaco, ale toto teda ne. Příběh je natolik zajímavý, že jsem ani nehleděl na čas. Jakoby se zastavil. I tento film má své negativní části, ale i tak jsem byl nadmíru spokojen. Je až neuvěřitelné, že film nevznikl. Trochu ty studia chápu, ale ještě víc chápu Michael Douglase, který dal film naději žít. ()

Autogram

Pri osobných nezdaroch môže každému v hlave trochu hrabnúť, niekomu menej a niekomu viac. Keď sa to stane D-Fensovi, tak vzniká rad zaujímavých situácií a jeho osobný protest má mnoho sympatických stránok ako sociálne cítenie pri zdražovaní, odmietanie nacizmu, korupcie alebo aj arogantného správania, trochu to miestami prechádza až do socialistických názorov. Tým ale zaujímavé stránky filmu končia, policajná práca je nulová, osobné problémy policajta sú nezaujímavé a k stretnutiu hlavných postáv dochádza príliš neskoro so slabým vyvrcholením, ktoré neprinieslo žiadne zadosťučinenie. Film asi zostane kultom pre ľudí naštvaných na systém, v tom bude jeho obľúbenosť. ()

manonfire

Tento film není jen cestou hrdiny, který se zastal pocitů, jež cítíme všichni, či obžalobou životních situací, které se nezdají být tak zásadními, aby je zmocnění mocí řešili, přestože nás jako řadové človíčky iritují.. Otázka jeho složité mysli, která je místy tak odzbrojující svou neschopností příjmout starou pravdu, že život není fér, se promítala již dávno ve zpětných detailech rodinných oslav. Jeho vztah k ženě a dceři zde neustupuje do pozadí, nýbrž je, alespoň pro mě, zásadnější, než boj s větrnými mlýny. Konec byl sice americký, ale neamericky silný a ne vynucený, spíš chytře slučující efekt s efektivním zakončením cesty, která nemohla skončit dobře. Jinak řečeno, film jeden z tisíce, jeden z deseti nejlepších, které jsem měl tu čest poznat. 100% ()

Almásy

75% je genialna psychologicka satira, zvysok je prepchany dnes uz neuveritelnym klise. Douglas je v titulnej roli genialny, aj ked ta rola sama o sebe je premakane napisana a taketo postavy sa jednoducho hraju same. D-fensovi som od zaciatku filmu neuveritelne fandil, pretoze ako mnohi ostatni som mu proste rozumel. On sa rano zobudil zlou nohou a ma jednoducho den blbec. Ale pokial z takto ludskeho hrdinu Schumacher urobi v zavere schizofrenickeho psychopata, to mu uz nezerem. 4 iba kvoli postave. Film je u mna obstojnejsi priemer. ()

Pecival

Douglasova krasojízda a pro mě jeho nejlepší role. Ke konci už to trochu ztrácelo na údernosti a závěr nebyl to pravé ořechové (a dal se navíc čekat od 30 minuty), ale minimálně kvůli Douglasovi to stojí za vidění. Některé scény jsou prostě dokonalé (vlastně všechny, kde udělá nějakou melu). ()

BuryGol

Když vás někdo denodenně štve, jednoho krásnýho dne vám dojde trpělivost a vyventilujete se! Někdo se chodí vyřvat do přrody, jinej si zabuší do pytle a další si zahraje nějakou střílečku. Michael Douglas se mstí prohnilýmu světu. Zajímavej film o lidský psychice, dost mi ukázal a aspoň vim, že jsem normální když se občas naštvu a rupnou mi nervy. Akorát jsem nějak nevěřil pár scénám a v ěcem kolem toho a Douglas mi byl nesympatickej. Takže tak. ()

ssfan

Zajímavá zápletka a hlavní představitel jsou největšími klady filmu. V úvodu mě to celkem bavilo, naštvaný Michael Douglas proti lidem z LA, postupem času se z něj ale stal totální blázen a všechno co, jsem viděl se vyvinulo jinak. 70% ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher