Nick321

Velmi smutná poslední cesta polo-šíleného bývalého inženýra jaderných raket, který se rozhodne si navzdory dopravní zácpě probojovat cestu nepříjemnou městskou džunglí zpátky ke svojí rodině, přestože o ni přišel už před časem díky svému psychopatickému jednání. V práci už jeho znalosti nepotřebovali, současnému světu a společnosti nerozumí a lidé zase nerozumí jemu. Neberou na něj ohled, tedy ani on nebere ohled na ostatní a rozbíjí vše, co upoutá jeho pozornost hněvu. Michael Douglas zahrál nešťastného záporáka precizně. ()

F2003F

Ok film na jedno pozrietie. Prvá polovica lepšia, v druhej to obsahovo aj kvalitovo prejde do milión x videného klišé. Schumacher na len o trochu lepší výkon než obvykle a Douglas sa síce slušne predviedol v podľa mňa jeho ikonickej úlohe, ale moc sa tu toho aj tak nenahral. 3,5 ()

Treble

Douglas to hraje skvěle - skoro bych tomu i do posledního detailu uvěřil a o to je to jaksi děsivější a poutavější - kdypa se nám to tu začne dít ()

Valigar

Taková vydařená hraná akční "počítačová" hra, do které se tvůrcům podařilo zasadit i věrohodný příběh, plný napětí a akce. Hl. hrdina D-Fens tu začíná pěstmi, následuje basebalová pálka, nůž, uzina, brokovnice, bazoka atd. už jsem čekal, že se D-Fensovi dostane do rukou atomová bomba:) Myslím si, že zaslouženě tomuto filmu dávám 4*. ()

todoyle

Mě film jednoznačně bez výhrad zaujal. Výkon Michaela Douglase je zde naprosto špičkový. Skvělá myšlenka, kam až může dojít člověk totálně zklamaný světem kolem sebe a který přišel o vše. Děj s neuvěřitelným tempem od začátku a ž do konce. ()

Švédy

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Asi proto že si taky kolikrát připadám že mně takhle jebne a pudu pěkně na férovku s celým světem :) ()

petrxx

Jo to se mi fakt líbilo, taky kolikrát mívám stavy, že už mám všeho dost, ale do takových krajností jako v tomhle filmu nezacházím. Perfektní atmosféra. Jenom ten konec mě moc nebral, ale jinak to asi dopadnout nemohlo. 4 a půl hvězdičky. ()

Phillippus

Fenomenálny koncert Michaela Douglasa. Zbaštil som mu to úplne všetko, voľný pád je priliehavý preklad pre film, ktorý naberá na intenzite geometrickou radou. Mám taký pocit, že kebyže Bill s náladou ku koncu filmu stretne toho chlápka, čo naňho kričal na začiatku pri aute, asi by ho rovno odkrágloval. Trochu ma otravovala Prandgastova hysterka,ale bola potrebná pre jeho prerod na chlapa. Hej a výborný cz dubbing (Nemám vás rád, víte proč? Neklejete! Žádný hovno, ani kurva... :-D ) ()

Joneleth

Výborná introspekce duše takového obyčejného psychopata (který tak nějak zosobňuje americké ideály, ale v jejich prosazování musí jít proti tomu "Melting Potu" a občas u toho prostě teče krev)... Scéna s raketometem a černouškem na kole nemá chybu. ()

JohnDeRooy

Co k tomu říct? Snad jen, že do tohoto stavu se občas dostane snad každý z nás. A každý z nás by to možná chtěl vyřešit stejným působem. Několikrát jsem se během filmu přistihl, jak si říkam: "Jo tak teď toho chlápka pěkně sejmi"... A hle, Douglas mě vždy poslechl. A jakou mi to vždy udělalo radost :-D Až na ten závěr. Udělat z něj psychouše... no nevim nevim, kdyby se to promyslelo, šlo by to možná jinak. Ale takhle to Douglase poněkud sráží. Dávám 80%. ()

Jarosh66

Od doby co jsem to viděl si řikám, že není nic špatného na tom, že si člověk občas zanadává a vypustí ze sebe všechen ten vztek, zlost a stres... ()

Arren

Krásná studie toho, jak společnost dokáže deklasovat obyčejného člověka na roveň těch největších grázlů. Vše s nadhledem a černým humorem. Jediné co mi trochu vadí, že není do konce dotažena ta vize zcela ordinérního člověka, ale spíše se tu D-Fens charakterizuje jako psychopat. Nicméně se tu odehrává spousta těch drobných "vysíracích" momentů, v čele se scénou ve fast foodu, kterou v životě zažijeme každý. A koho v podobných situacích nenapadlo "rozbít tomu pitomci hubu"? :-) A za tenhle vhled do společenského úpadku vidím pět hvězd zcela adekvátních. ()

Monini

Úžasné, prostě úžasné. Dokonalý psychologický rozbor, dokonalý herecký výkon Michaela Douglase. Kdyby film stavěl ještě na jiné postavě, byla by to hrozná chyba....bravo! ()

stooper

V konečném výsledku velmi dobrý snímek, který má však spoustu much. Vetšinou, a především na konci myšlenku pouzne naznačí, nakousne, ale nikdy nezameří do hlubšího nitra problému. Promena hrdiny v šílence nám také moc neprospeje. Tím ztrácíme celé poselství hrdiny, které nás doprovází víc než první polovinu filmu. Přesto dávám plné hodnocení, protože si myslím, že toto je snímek, který alespoň částečne dokazuje, že konzumní život je hnus a že ONI s námi pouze manipulují, jak potřebují pro svůj prospech. Díky našim dutým hlavám poté mohou hrát golf na svém obřím golfovém hřišti, abychom my mohli posílat svoje deti hrát si na malé pískovište uprostřed sídlište, hned vedle feťáckýho koutku...Přesto s tím nic neudeláme a lidem jako William Foster bychom meli dekovat a vzít si od nej ponaučení v rámci možností. ()

gizi

Skvělý a velmi přesvědčivý výkon Michaela Douglase, film je vlastně jeho herecká kreace. Viděl jsem po několikáté a vždy se zase s radostí podívám. 90%. ()

Klišé

Pro tento film mám slabost. A nejen proto že v něm hraje dokonalý Michael Douglas. Námět je skvělý a podání Schumachera naprosto brilantní. Vše opepřeno dávkou černého humoru. Moje hodnocení: 90% ()

Trescha

Tenhle film je neskutečné divadlo jednoho herce....Myslím že tenhle výkon Douglas nikdy nepřekonal a asi už ani nepřekoná...Klobouk dolů ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher