Reklama

Reklama

Září 1971. Spojené státy prohrávají válku ve Vietnamu. Roland Bozz je odveden a nastupuje do armády. Je to však neukázněný voják, který nerespektuje žádnou autoritu. Spřátelí se s dalším rekrutem, Jimem Paxtonem, ctižádostivým spisovatelem, který si své vojenské zkušenosti zaznamenává do deníku. Na rozdíl od Bozze se Paxton přihlásil dobrovolně. Po nástupu na výcvik jim velitel roty, kapitán Saunders, vysvětlí, že každý voják, který projde výcvikem ve Fort Polk, bude následně poslán do Vietnamu a že jakékoli jejich politické názory na válku, jsou irelevantní. Bozz má dobré znalosti vojenských předpisů a najde způsob, jak by se někteří vojáci mohli dostat z armády – například vojín Cantwell, protože má děti a ke všemu také postiženou manželku nebo vojín Mitre, nastoupil do armády, aby dokázal okolí svou mužnost, ale ukáže se, že je nervově labilní. Bozzovo přirozené vedoucí schopnosti a otevřenost vůči velení mu nakonec vynesou titul velitele čety. Je zde však i vojín Wilson, rasový fanatik a rozeštvávač, který ostatní neustále ponižuje. Bozz se s ním dostane do rvačky a snadno ho porazí, čímž si však vyslouží Wilsonovu neutuchající nenávist... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (289)

Haluzz 

všechny recenze uživatele

Válečný film bez války. Vietnam bez Vietnamců. Joel si mezi Batmanem a Budkou našel čas na povedený, skoro až komorní drama. Colin Farrel, kterému byl tenhle film dobrým startem do kariéry hraje vojína Rolanda Bozze, hajzlíka, nasírače velitelů i vojáků, který nepotřebuje válku a nechce zabíjet, ale je tu. Potom tu máme i další, povedené postavičky. Hlavní nepřítel, kamarád, sympatický černý seržant atd... Akce není mnoho, příběh a charaktery jsou vystavěny hlavně na dobrých dialozích, nasnímaných, někdy až příliš dokumentárně a syrově . A Colin je kus. Čtyři hvězdy ... ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Počátek filmu nejlépe vystihuje část písně Daniela Landy - "problémovej pa*chant, furt by si jen hrál, učit se mu nechtělo, už ve školce se rval,...". Snímek se ale od samého začátku profiluje jako antimilitaristický počin poukazující na nesmyslnost válčení, strach vojáků z nástupu do války, fanatismus v armádě a její destruktivní vliv na osobnost některých jedinců. Příběh je poměrně poutavý, místy napínavý nebo naopak odlehčený nějakým vtipem. Colin Farrell v hlavní roli opravdu předvádí jeden ze svých nejlepších výkonů a díky němu je film vskutku výbornou záležitostí. K dokonalosti toho příliš nechybí. ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Kdo si myslel (i díky coveru), že uvidí další filmeček z Vietnamu bude řádně zmaten. Z něj totiž neuvidí nic. Příběh se odehrává ve výcvikovém táboře v USA kdesi v bažinaté Louisianě. Válka ve Vietnamu se nevyvíjí dobře a americká armáda povolává další a další mladé kluky z celých Států do výcvikových táborů, kde je starší seržové učí přežít v džungli. Po výcvikovém kurzu jdou totiž všichni bojovat s Vietcongem na druhou půli světa... Řada z nich jen nepředříkává moudra z armádních příruček, někteří si své nasazení tam v rýžových polích už prožila na vlastní kůži během prvních turnusů a tak dobře vědí co je džungle. K nepříteli mají sakra respekt a nsaží se to nacpat do hlav odvedencům. Mezi odvedenci jsou kluci vzdělaní i ti co nedodělali základku. Bozz se nad ně vyjímá, protože je to průserář a nectí autority, což je v běžném životě problém, ale v armádě je to přímo katastrofa . Díky průserům, ale zná dokonale armádní předpisy a víc co si může dovolit a co ne. Díky dírám v paragrafech a svým znalostem armádní byrokracie pomůže několika kamarádům z čety dostat se domů. Ví, že by tam na druhé straně světa neměli šanci přežít. Velitelé jsou na Bozze nasraní a nejraději by jej rozmačkali bagančatama v blátě. Uvědomují si však jeho vůdčí skrytou sílu i to, že jej muži respektují kvůli jeho přirozené autoritě... Jenže Bozz chce zdrhnout do Mexika a výcvik se chýlí k nástupu do AC130, kdy další stanicí bude Vietnam. ---- Ačkoliv to nebylo z Vietnamu, příběh zněl zajímavě. I Full Metal Jacket nebo Biloxi Blues se odehrávají ve výcvikových táborech a jsou to skvělé snímky. Já jsem tu měl problém s Colinem (Buzzem). Ne že by mu khaki mundůr a ježour neslušel, ale nějak jsem nevěřil tomu jeho vyjebávání se seržantem a jeho drzost k veliteli čety. Myslím si, že takovéhle hošany uměla armáda při výcviku tak sesoustružit, že na konci řvali jen YES SIR ! Podivná byla i ona náhlá proměna Buzze v leadera. Zajimavé, ale ne dechberoucí. Tři krytky na M16. * * * ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Tak tady mi něco chybí. Joel Schumacher je režisér, jehož výkon a celková kvalita filmu se zvyšuje s menším rozpočtem. Za málo peněz slušná muzika to on přesně umí. Bohužel Tábor tygrů jako antiválečný film nebo napodobenina Full Metal Jacket opravdu nezvládá svou roli a i přes výkon Colina Farrella a jeho postavu, si pouze odnesete poučky o tom, jak se dostat z armády a nebo jak umí někteří vojáci pomáhat druhým a jiní do druhých rádi střílí. Škoda je také, jak moc se ve filmu o Táboře tygrů mluví a divák se do něj podívá na posledních 20 minut a všechny ty silné řeči z předchozích minut vyzní do prázdna... Herecky slušné, příběhové velmi prosté. ()

movie 

všechny recenze uživatele

Úžasný snímek, kde téměř žádná hudba a vynikající Schumacherova režie nádherně umocňuje atmosféru výcvikového tábora.Kromě toho sníme stojí i na geniálním hereckém výkonu Colina Farrella, ze kterého po celou dobu nespustíte oči!Už chápu proč se Schumacher zahazuje se sračkami jako Batman a Robin nebo České spojka - prostě pro to, aby mohl točit filmy, jako je tenhle (respektive aby si na ně mohl vybrečet honoráře)! ()

Galerie (22)

Zajímavosti (7)

  • Pro dosažení větší autenticity se režisér Schumacher rozhodl natáčet na 16mm film místo pro Hollywood typičtějšího 35mm. Snímek díky tomu také částečně působí, jakoby byl skutečně natočen v 70. letech, do kterých je situován jeho děj. (Teabag)
  • Brožovaná kniha, kterou Bozz čte na začátku filmu je "Johnny Got His Gun" od Doltona Trumbose. Jedná se o protiválečný román o mladíkovi, který v první světové válce přišel o obě ruce, obě nohy, zrak, sluch a řeč. Mimochodem též zfilmován samotným autorem knihy. (Bakllazaan)
  • Slovo "fuck" je ve filmu vysloveno dvěstě sedmdesát šestkrát. (Bakllazaan)

Reklama

Reklama