Reklama

Reklama

Září 1971. Spojené státy prohrávají válku ve Vietnamu. Roland Bozz je odveden a nastupuje do armády. Je to však neukázněný voják, který nerespektuje žádnou autoritu. Spřátelí se s dalším rekrutem, Jimem Paxtonem, ctižádostivým spisovatelem, který si své vojenské zkušenosti zaznamenává do deníku. Na rozdíl od Bozze se Paxton přihlásil dobrovolně. Po nástupu na výcvik jim velitel roty, kapitán Saunders, vysvětlí, že každý voják, který projde výcvikem ve Fort Polk, bude následně poslán do Vietnamu a že jakékoli jejich politické názory na válku, jsou irelevantní. Bozz má dobré znalosti vojenských předpisů a najde způsob, jak by se někteří vojáci mohli dostat z armády – například vojín Cantwell, protože má děti a ke všemu také postiženou manželku nebo vojín Mitre, nastoupil do armády, aby dokázal okolí svou mužnost, ale ukáže se, že je nervově labilní. Bozzovo přirozené vedoucí schopnosti a otevřenost vůči velení mu nakonec vynesou titul velitele čety. Je zde však i vojín Wilson, rasový fanatik a rozeštvávač, který ostatní neustále ponižuje. Bozz se s ním dostane do rvačky a snadno ho porazí, čímž si však vyslouží Wilsonovu neutuchající nenávist... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (290)

Kubick 

všechny recenze uživatele

Být v armádě a mít pod sebou takového sr.., tak bych se asi taky choval jako oni. Na druhou stranu být v armádě, kde bych musel absolvovat náročné výcviky k tomu, že se třeba jednou nemusím vrátit domů. To už se dá pochopit jeho chování. Mít na výběr, všema deseti bych sáhnul po roli Colina, protože na rozdíl od jeho kapitánů, seržantů, desátníků a bůhvíčeho všeho může vcelku snadno „dezertovat“. Originální film a taky návod k tomu, jak dá ve slavné US Army utéci ze skoro horké půdy ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Určitě hodně slušně natočený film. Někdy moc nerozumím tomu proč střídá Joel Schumacher neustále výborné filmy s hovadinami. Je neskutečně nevyrovnaný. Tady se film hodně podobá Olověné vestě. Celý se odehrává ve výcvikovém táboře. Je to válečný film bez války, která ovšem poletuje pořád někde okolo. ()

Reklama

becki_tu 

všechny recenze uživatele

Schumacher má filmy všeho druhu. Počínaje těmi nezapomenutelnými (Volný pád, Telefonní budka), přes ty dobré nebo průměrné, do kterých bych zařadil i Tábor tygrů až po ty, mírně řečeno, méně povedené. Tábor tygrů je rozhodně zajímavým pohledem na výcvik amerických jednotek pro válku ve Vietnamu, ale časem pomalu upadá do stereotypu a už nebaví tolik jako na začátku. Mezi nejsilnější stránky filmu patří určitě vynikajicí Colin Farrell a skvělá "akční" kamera, mezi ty slabší stránky řadím nepříliš záživný příběh, mizivou atmosféru a nevýraznou hudbu. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,MŮJ OTEC ŘÍKAL, ŽE ARMÁDA DĚLÁ Z RŮZNÝCH MUŽŮ JEDNOHO. ALE NIKDY NEVÍTE KOHO. NEZNAL ROLANDA BOZZE...“ /// Všichni, co maj rádi válečný filmy, tak tohle už viděli (KROMĚ MĚ!). Píše se rok 1971, ve Vietnamu 6 let umíraj američtí vojáci (a maj za sebou i zážitek z My Lai…), a Schumacher ve výcvikovým táboře sleduje vojína Bozze, chytrýho pitomce (jakoby četl Švejka!), kterej zná skulinky ve vojenským právu, ale hlavně je dokáže využívat v boji se systémem. Je tu dril, výplach mozkoven, chlapci, co nezvládaj situaci. Příběh se ani tak nesoustředí na nesmyslnost války, jako na to, koho armáda cvičí a následně posílá do akce. Vrcholem výcviku je Tigerland – poslední místo na vymejšlení veselejch příběhů a naučení se respektu. Nejen k druhejm… Film plnej takovýho toho chlapskýho přátelství (a srabský nenávisti), kterej (mě) nutí se zamyslet. Navíc nejen C.Farrell, ale celej ten příběh s narůstající délkou nabírá na zajímavosti. A vůbec, celý to obsazení je s odstupem času dost zajímavý… TAK POHYB ČURÁCI, VÁLKA NEPOTRVÁ VĚČNĚ! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám rád, když se hraní na vojáky mění ve válku. 2.) Nemám rád armádu! (válka mi nevadí…) 3.) Thx za titule ,,aan“ a ,,drSova“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Beastmaster4 

všechny recenze uživatele

Takový válečný - neválečný film. Divná kamera a režie dávají filmu dokumentární nádech. Mě takové pojetí přišlo spíše na škodu. Extrémně roztřesené záběry, velmi tmavé nebo naopak přesvětlené scény. Co bych naopak vyzdvihl, je scénář a hlavně Colin Farrell, který svým výkonem kvalitu filmu o dost zvedá. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (7)

  • Colin Farrell za svůj hvězdný výkon získal cenu pro nejlepšího herce od Bostonské společnosti filmových kritiků. (JARDAHONDA)
  • Kniha D. Trumba vyšla i v Československu jako "Johny si vzal pušku" na konci 70. let. Byla dokonce natočena i jako TV inscenace v hlavních rolích s M. Peškem a P. Soukupem. (Robbi)
  • Pro dosažení větší autenticity se režisér Schumacher rozhodl natáčet na 16mm film místo pro Hollywood typičtějšího 35mm. Snímek díky tomu také částečně působí, jakoby byl skutečně natočen v 70. letech, do kterých je situován jeho děj. (Teabag)

Reklama

Reklama