Reklama

Reklama

Září 1971. Spojené státy prohrávají válku ve Vietnamu. Roland Bozz je odveden a nastupuje do armády. Je to však neukázněný voják, který nerespektuje žádnou autoritu. Spřátelí se s dalším rekrutem, Jimem Paxtonem, ctižádostivým spisovatelem, který si své vojenské zkušenosti zaznamenává do deníku. Na rozdíl od Bozze se Paxton přihlásil dobrovolně. Po nástupu na výcvik jim velitel roty, kapitán Saunders, vysvětlí, že každý voják, který projde výcvikem ve Fort Polk, bude následně poslán do Vietnamu a že jakékoli jejich politické názory na válku, jsou irelevantní. Bozz má dobré znalosti vojenských předpisů a najde způsob, jak by se někteří vojáci mohli dostat z armády – například vojín Cantwell, protože má děti a ke všemu také postiženou manželku nebo vojín Mitre, nastoupil do armády, aby dokázal okolí svou mužnost, ale ukáže se, že je nervově labilní. Bozzovo přirozené vedoucí schopnosti a otevřenost vůči velení mu nakonec vynesou titul velitele čety. Je zde však i vojín Wilson, rasový fanatik a rozeštvávač, který ostatní neustále ponižuje. Bozz se s ním dostane do rvačky a snadno ho porazí, čímž si však vyslouží Wilsonovu neutuchající nenávist... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (290)

Cubinho 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejpovedenějších filmů z prostředí vojenského výcvikového tábora. Nutno zdůraznit, že velký podíl na tom má skvělý C. Farrell. První polovina filmu, kde je Bozz tím nezkrotným rebelem, je určitě vtipnější a dá se říct celkově zábavnější. Naopak druhá část, kde Bozz získává zodpovědnost, už sice tak zábavná není, ale je o poznání temnější a tak nějak z ní jde vycítit, že brzký odjezd do Vietnamu začínají samotní vojáci vnímat. Nesmyslnost války zde nekritizuje jen chování Bozze, ale onu stupiditu zelených mozků reprezentuje osoba vojína Wilsona... Hodně působivá byla místy trhaná a zajímavě barevná kamera, nejpůsobivější potom výkon C. Farrella. Tu jeho přirozenost a perfektní mimiku miluju. Je jedním z nejlepších herců té mladší generace, o tom není pochyb. 9/10 ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Skvelý army film, ktoré mám tak rád. A Joela ako režiséra zvlášť, preto som si to nemohol nechať ujsť, aj keď napriek svojmu skvelému príbehu a spracovaniu, neviem, prečo mnohých ľudí obchádza. Vynikajúci dej, scenár a celkový príbeh plný surovosti a priateľstva. Navyše skvelého Farrella ešte o niečo viac predbieha Collins Jr.. Len o niečo slabšie ako 'FMJ'. 80%. ()

Reklama

Lavran 

všechny recenze uživatele

Skvělá věc! Z filmů, které jsem od Joela zatím viděl rozhodně jeden z nejlepších a nejzajímavějších tématem (ač je to vlastně ta stará dobrá písnička). Zvláštní, jak výmluvným dojmem dokáží působit (anti)válečné snímky, které se vlastně ke skutečné válce ani nedostanou - zvláště pak ty, které jsou natočeny tak úžasně surovým stylem jako právě Tigerland. Kamera bezchybná, "špinavá" a drsná atmosféra světa zelených hlav bezkonkurenční, ale (jak se shodnu s velkým počtem místních hodnotících) hlavním lákadlem filmu je naprosto Výtečný Colin Farrel. Ruku v ruce s jeho svobodomyslnou a rebelantskou postavou mi přišla na mysl paralela s dvaadvacátou hlavou páně Hellera. Zřejmě nikterak náhodně... :) ()

Beastmaster4 

všechny recenze uživatele

Takový válečný - neválečný film. Divná kamera a režie dávají filmu dokumentární nádech. Mě takové pojetí přišlo spíše na škodu. Extrémně roztřesené záběry, velmi tmavé nebo naopak přesvětlené scény. Co bych naopak vyzdvihl, je scénář a hlavně Colin Farrell, který svým výkonem kvalitu filmu o dost zvedá. ()

JJ.Gibson 

všechny recenze uživatele

Tábor tygrů je opravdu skvělý snímek, který je pro mě mnohem mnohem lepší než třeba Olověná vesta, ta se věnoval jak výcviku, tak potom i pohybu na bitevní poli, ale to nebylo ono. Kdežto Tábor tygrů se věnuje pouze výcviku a zato pořádně, Joel Schumacher si dal hodně záležet a bylo to vidět. Herecké obsazení bylo taktéž skvělé a Colin Farrell to zvládl na výbornou! ()

Galerie (22)

Zajímavosti (7)

  • Colin Farrell za svůj hvězdný výkon získal cenu pro nejlepšího herce od Bostonské společnosti filmových kritiků. (JARDAHONDA)
  • Pro dosažení větší autenticity se režisér Schumacher rozhodl natáčet na 16mm film místo pro Hollywood typičtějšího 35mm. Snímek díky tomu také částečně působí, jakoby byl skutečně natočen v 70. letech, do kterých je situován jeho děj. (Teabag)
  • Slovo "fuck" je ve filmu vysloveno dvěstě sedmdesát šestkrát. (Bakllazaan)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno