Reklama

Reklama

Září 1971. Spojené státy prohrávají válku ve Vietnamu. Roland Bozz je odveden a nastupuje do armády. Je to však neukázněný voják, který nerespektuje žádnou autoritu. Spřátelí se s dalším rekrutem, Jimem Paxtonem, ctižádostivým spisovatelem, který si své vojenské zkušenosti zaznamenává do deníku. Na rozdíl od Bozze se Paxton přihlásil dobrovolně. Po nástupu na výcvik jim velitel roty, kapitán Saunders, vysvětlí, že každý voják, který projde výcvikem ve Fort Polk, bude následně poslán do Vietnamu a že jakékoli jejich politické názory na válku, jsou irelevantní. Bozz má dobré znalosti vojenských předpisů a najde způsob, jak by se někteří vojáci mohli dostat z armády – například vojín Cantwell, protože má děti a ke všemu také postiženou manželku nebo vojín Mitre, nastoupil do armády, aby dokázal okolí svou mužnost, ale ukáže se, že je nervově labilní. Bozzovo přirozené vedoucí schopnosti a otevřenost vůči velení mu nakonec vynesou titul velitele čety. Je zde však i vojín Wilson, rasový fanatik a rozeštvávač, který ostatní neustále ponižuje. Bozz se s ním dostane do rvačky a snadno ho porazí, čímž si však vyslouží Wilsonovu neutuchající nenávist... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (290)

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Ross Klavan, Michael McGruther .. Dosti vyčpělá drsňárna z přípravného válečného tábora. Celek drží nad vodou jen Colin Farell a levná režie, protože obsah děje je mírně řečeno provařený, obyčejný a spíše nudný. 50%. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Dvojlístok Shumacher- Farrell funguje výborne, škoda, že si to chlapci zopákli už iba raz. Tábor tygrov mi pripadal zaujímavý vďaka realistickému zobrazeniu výcviku amerických vojakkov v špeciálnych táboroch, odkiaľ boli prevážaní do bojov vo Vietname. Čiže z faktografického pohľadu vám film určite niečo prinesie. Napríklad sa dozviete, že mali povolenú iba hodinu spánku denne. Okrem toho je to výrazný ľudský príbeh. ()

Reklama

Beastmaster4 

všechny recenze uživatele

Takový válečný - neválečný film. Divná kamera a režie dávají filmu dokumentární nádech. Mě takové pojetí přišlo spíše na škodu. Extrémně roztřesené záběry, velmi tmavé nebo naopak přesvětlené scény. Co bych naopak vyzdvihl, je scénář a hlavně Colin Farrell, který svým výkonem kvalitu filmu o dost zvedá. ()

Kubick 

všechny recenze uživatele

Být v armádě a mít pod sebou takového sr.., tak bych se asi taky choval jako oni. Na druhou stranu být v armádě, kde bych musel absolvovat náročné výcviky k tomu, že se třeba jednou nemusím vrátit domů. To už se dá pochopit jeho chování. Mít na výběr, všema deseti bych sáhnul po roli Colina, protože na rozdíl od jeho kapitánů, seržantů, desátníků a bůhvíčeho všeho může vcelku snadno „dezertovat“. Originální film a taky návod k tomu, jak dá ve slavné US Army utéci ze skoro horké půdy ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Rozhodne zajimavej film. Tohle je asi prvni film, co jsem videl, kterej se zameruje ciste na vycvik a neni tu pak videt, jak jdou vojaci do valky. Coz se da povazovat za originalni a samotnej vycvik je hezky realistickej a misty docela drsnej. Problem je v tom, ze se dej nijak nevyvyji, postavy se na konci filmu chovaj stejne jako na zacatku a pribeh se taky nikam neposune. Cekal jsem, ze alespon po prijezdu do Tigerlandu zacne nejaka akce nebo se neco zasadniho stane, ale bohuzel. Nicmene Farrell to vetsinou utahne, jednak hraje skvele a navic je jeho postava velmi slusne napsana, i kdyz neni moc jasny, o co, ze mu to jde. Trochu mi pripomnel Mahonyho z Policejni akademie. Takze celkove to je co se tyce herectvi, kamery a rezie velmi slusnej nadprumer, ale co se tyce pribehu zase podprumer, takze to vic jak na 3* nebude. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (7)

  • Colin Farrell za svůj hvězdný výkon získal cenu pro nejlepšího herce od Bostonské společnosti filmových kritiků. (JARDAHONDA)
  • Brožovaná kniha, kterou Bozz čte na začátku filmu je "Johnny Got His Gun" od Doltona Trumbose. Jedná se o protiválečný román o mladíkovi, který v první světové válce přišel o obě ruce, obě nohy, zrak, sluch a řeč. Mimochodem též zfilmován samotným autorem knihy. (Bakllazaan)
  • Pro dosažení větší autenticity se režisér Schumacher rozhodl natáčet na 16mm film místo pro Hollywood typičtějšího 35mm. Snímek díky tomu také částečně působí, jakoby byl skutečně natočen v 70. letech, do kterých je situován jeho děj. (Teabag)

Reklama

Reklama