Reklama

Reklama

Září 1971. Spojené státy prohrávají válku ve Vietnamu. Roland Bozz je odveden a nastupuje do armády. Je to však neukázněný voják, který nerespektuje žádnou autoritu. Spřátelí se s dalším rekrutem, Jimem Paxtonem, ctižádostivým spisovatelem, který si své vojenské zkušenosti zaznamenává do deníku. Na rozdíl od Bozze se Paxton přihlásil dobrovolně. Po nástupu na výcvik jim velitel roty, kapitán Saunders, vysvětlí, že každý voják, který projde výcvikem ve Fort Polk, bude následně poslán do Vietnamu a že jakékoli jejich politické názory na válku, jsou irelevantní. Bozz má dobré znalosti vojenských předpisů a najde způsob, jak by se někteří vojáci mohli dostat z armády – například vojín Cantwell, protože má děti a ke všemu také postiženou manželku nebo vojín Mitre, nastoupil do armády, aby dokázal okolí svou mužnost, ale ukáže se, že je nervově labilní. Bozzovo přirozené vedoucí schopnosti a otevřenost vůči velení mu nakonec vynesou titul velitele čety. Je zde však i vojín Wilson, rasový fanatik a rozeštvávač, který ostatní neustále ponižuje. Bozz se s ním dostane do rvačky a snadno ho porazí, čímž si však vyslouží Wilsonovu neutuchající nenávist... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (291)

Ivoshek 

všechny recenze uživatele

Filmy o vietnamské válce mám rád, i když tedy mám pocit, že se v nich Amíci zbytečně flagelantsky kopou do vlastních koulí... Žádná armáda není spolek intelektuálů, nicméně ta jejich pořád patří k tomu lepšímu - a ve srovnání s VC nebo NVA rozhodně byli ti slušnější. Tigerland je film o výcvikovém táboře, kde z frajírka Bozze vyklube přirozený lídr a dobrák se skvělým protivojenským / protiválečným srdcem. Kdyby to nehrál Farrell, bylo by to dost neživotné, takhle mi to přišlo jakž takž na hranici a místama i docela zábavné. Nicméně k Vietnamu bych spíš doporučil Full Metal Jacket (a fakt mi leze na nervy, jak to někdo přeložil jako "Olověná vesta"... znamená to "celoplášťový náboj"). ()

Lavran 

všechny recenze uživatele

Skvělá věc! Z filmů, které jsem od Joela zatím viděl rozhodně jeden z nejlepších a nejzajímavějších tématem (ač je to vlastně ta stará dobrá písnička). Zvláštní, jak výmluvným dojmem dokáží působit (anti)válečné snímky, které se vlastně ke skutečné válce ani nedostanou - zvláště pak ty, které jsou natočeny tak úžasně surovým stylem jako právě Tigerland. Kamera bezchybná, "špinavá" a drsná atmosféra světa zelených hlav bezkonkurenční, ale (jak se shodnu s velkým počtem místních hodnotících) hlavním lákadlem filmu je naprosto Výtečný Colin Farrel. Ruku v ruce s jeho svobodomyslnou a rebelantskou postavou mi přišla na mysl paralela s dvaadvacátou hlavou páně Hellera. Zřejmě nikterak náhodně... :) ()

Reklama

Ilicka 

všechny recenze uživatele

Skvělý Colin Farrel v roli drzého frajírka Bozze, který tak rád pomáhá lidem z armády, až se sám nakonec rozhodne zůstat. I ostatní herce (převážně mužské) nesmím opomenout zvláště vojína Wilsona - ten chlapměl šílenství v očích. Jinak jde o jeden z nejlepších filmů Joela Schumachera, plný emocí a s téměř dokumentárním pojetím vztahů ve výcvikovém táboře, k čemuž bohatě přispívá rozklepaná ruční kamera a neurotický střih... ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Film s velmi intenzivní atmosférou, skorodokumentární kamerou hlavně ve scénách rvaček a výcviku. Film tak macho, až jsem měla pocit, že si válečný výcvik v testosteronovém prostředí hrdinové - přes proklamovaný strach a odpor - ve skutečnosti užívají. Zvláštní film, který se zprvu jeví jako protiválečný, ale ve skutečnosti oslavuje mužskou soudržnost a odhodlání splnit povinnost, kterou jim vláda napsala v povolávacím lístku. /25. 8. 12./ ()

eLeR 

všechny recenze uživatele

O podobných frajeroch s dobrým srdcom filmy už nejaké boli, aj o tvrdom výcviku americkej armády, aj o tých, ktorí to nezvládli, aj o takých, ktorí im to sťažovali ... Tigerland je vskutku atmosferický a Colin veľmi uveriteľný. A chválim muziku ... šetrilo sa ňou, ale vždy bola použitá v správnej chvíli. Z mojej strany spokojnosť. Videné v rámci Season Challenge Tour vol. 2 ()

Galerie (22)

Zajímavosti (7)

  • Pro dosažení větší autenticity se režisér Schumacher rozhodl natáčet na 16mm film místo pro Hollywood typičtějšího 35mm. Snímek díky tomu také částečně působí, jakoby byl skutečně natočen v 70. letech, do kterých je situován jeho děj. (Teabag)
  • Slovo "fuck" je ve filmu vysloveno dvěstě sedmdesát šestkrát. (Bakllazaan)
  • Kniha D. Trumba vyšla i v Československu jako "Johny si vzal pušku" na konci 70. let. Byla dokonce natočena i jako TV inscenace v hlavních rolích s M. Peškem a P. Soukupem. (Robbi)

Reklama

Reklama