Reklama

Reklama

Září 1971. Spojené státy prohrávají válku ve Vietnamu. Roland Bozz je odveden a nastupuje do armády. Je to však neukázněný voják, který nerespektuje žádnou autoritu. Spřátelí se s dalším rekrutem, Jimem Paxtonem, ctižádostivým spisovatelem, který si své vojenské zkušenosti zaznamenává do deníku. Na rozdíl od Bozze se Paxton přihlásil dobrovolně. Po nástupu na výcvik jim velitel roty, kapitán Saunders, vysvětlí, že každý voják, který projde výcvikem ve Fort Polk, bude následně poslán do Vietnamu a že jakékoli jejich politické názory na válku, jsou irelevantní. Bozz má dobré znalosti vojenských předpisů a najde způsob, jak by se někteří vojáci mohli dostat z armády – například vojín Cantwell, protože má děti a ke všemu také postiženou manželku nebo vojín Mitre, nastoupil do armády, aby dokázal okolí svou mužnost, ale ukáže se, že je nervově labilní. Bozzovo přirozené vedoucí schopnosti a otevřenost vůči velení mu nakonec vynesou titul velitele čety. Je zde však i vojín Wilson, rasový fanatik a rozeštvávač, který ostatní neustále ponižuje. Bozz se s ním dostane do rvačky a snadno ho porazí, čímž si však vyslouží Wilsonovu neutuchající nenávist... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (290)

aluna 

všechny recenze uživatele

Kleopatra má v tý šablonovitosti Bozze naprostou pravdu, ale přesto je mi ta šablona sakra sympatická. Já se ale jen divím, jak se mohlo lampasákům povýst, aby se normální (a tím myslím jak obyčejný, tak psychicky nenarušený) kluci chechtali při instruktáži mučení. Věřila bych, že nováčci, když přijde na boj, střílí nejdřív do vzduchu, jelikož nechtějí nikoho zabít...ale jen do okamžiku, než to koupí kámoš vedle. Mám ráda válečný filmy a paradoxně čím míň v nich je skutečný války, tím je mám radši. On už výcvikovej tábor o ní a o psychice postav totiž pěkně vypoví. ()

FTP 

všechny recenze uživatele

Zajímavý film se zajímavými myšlenkami a kamerou, ale hlavně nejzajímavějším hercem - Colinem Farrellem, který už tu byl vychválen až až. Nicméně musím dodat, že jeho vojín Bozz je jednou z mých nejoblíbenějších filmových postav. Svým ztvárněním drsného, téměř vším pohrdajícího, chlapíka se zdravým rozumem a ochotou pomáhat slabším (ven z armády) se dostal na můj list filmů, na které mám vždy náladu. Napínavý, vtipný a hlavně moc pěkný film. ()

Reklama

UncleG 

všechny recenze uživatele

Frajer Luke si oblíknul Olověnou vestu a nechal se natočit na film s pořádným zrnem. Vzniklo tak něco poměrně dobře koukatelného, naturalistického a tak jako "chlapácky" svěžího. Ehm. U mátohy zvané Joel Schumacher velmi překvapivý počin! I když na totální filmovou pecku tomu přece jen ještě něco málo chybělo. Možná charisma Paula Newmana, nebo mentální dno, na který jsme si tehdá hrábli s vojínem Pylem. Možná. ()

JJ.Gibson 

všechny recenze uživatele

Tábor tygrů je opravdu skvělý snímek, který je pro mě mnohem mnohem lepší než třeba Olověná vesta, ta se věnoval jak výcviku, tak potom i pohybu na bitevní poli, ale to nebylo ono. Kdežto Tábor tygrů se věnuje pouze výcviku a zato pořádně, Joel Schumacher si dal hodně záležet a bylo to vidět. Herecké obsazení bylo taktéž skvělé a Colin Farrell to zvládl na výbornou! ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Colin Farrel exceluje v roli Bozze v jednom ze svých prvních známějších snímků, ve kterých hrál. Tigerland je velmi dobře natočený, skoroválečný film o výcviku amerických vojáků v roce 1971 a jejich přípravě na pozdější, opravdovou válku. Nechybí tu opravdu nic buzerující velitel, pár slabých jedinců i tradičně hlavní záporák. Milovníci podobných filmů si přijdou určitě na své. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (7)

  • Brožovaná kniha, kterou Bozz čte na začátku filmu je "Johnny Got His Gun" od Doltona Trumbose. Jedná se o protiválečný román o mladíkovi, který v první světové válce přišel o obě ruce, obě nohy, zrak, sluch a řeč. Mimochodem též zfilmován samotným autorem knihy. (Bakllazaan)
  • Pro dosažení větší autenticity se režisér Schumacher rozhodl natáčet na 16mm film místo pro Hollywood typičtějšího 35mm. Snímek díky tomu také částečně působí, jakoby byl skutečně natočen v 70. letech, do kterých je situován jeho děj. (Teabag)
  • Colin Farrell za svůj hvězdný výkon získal cenu pro nejlepšího herce od Bostonské společnosti filmových kritiků. (JARDAHONDA)

Reklama

Reklama