Casino

Boss321

Skvělý snímek z mého nejoblíbenějšího prostředí - casina. Příběh nás zatahuje do casin a jejich napojení na mafii. V hlavní roli se představí, kdo jiný než nejlepší představitel mafiánů, Robert De Niro. Zdatně mu sekundují Sharon Stone a Joe Pesci. Celkový skvělý dojem podtrhuje, kromě vynikajícího scénáře, režie mistra Martina Scorsese, který to opět zvládl. ()

Lima

Scorsese je velký vypravěč, který dokáže bez problémů udržet divákovu pozornost na celé tři hodiny. Film stojí na zajímavém, neotřelém ději a hercích. Zatímco De Niro je standartně dobrý, Joe Pesci je fenomenální. Jeho postava je ztělesněním zla. Ač malý postavou, vyzařuje suverenitu, neomalenost, krutost, vzbuzuje respekt. Ale kdo opravdu září, je Sharon Stone, která by si za svou náročnou roli zasloužila Oscara (páni akademici opět spali). Ona je hlavní hvězdou filmu. ()

Superpero

No comment. Joe Pesci toho svýho nerváka zvládnul opravdu na jedničku, Sharon Stone a James Woods jsou fakt dvojka zkrachovalců k pohledání, tomu říkám herecké výkony!!! Robert DeNiro zahrál samozřejmě také výborně a jeho postavě jsem fakt fandil. Hlavní hvězda je ovšem Scorsese, protože jeho charakteristický režijní styl je nenapodobitelný, scény jako jsou hrátky se svěrákem či baseballkama mi zůstanou v paměti navždy. ()

Dever

Soundtrack: 1. Contempt; Théme de Camille - Georges Delerue ,2. Angelina / Zooma, Zooma Medley - Louis Prima ,3. Hoochie Coochie Man - Muddy Waters ,4. I'll Take You There - The Staple Singers ,5. Nights In White Satin - The Moody Blues ,6. How High The Moon - Les Paul & Mary Ford ,7. Hurt - Timi Yuro ,8. Ain't Got No Home - Clarence Henry ,9. Without You - Harry Nilsson ,10. Love Is The Drug - Roxy Music ,11. I'm Sorry - Brenda Lee ,12. Go Your Own Way - Fleetwood Mac ,13. The Thrill Is Gone - B.B. King ,14. Love Is Strange - Mickey & Sylvia ,15. The 'In' Crowd - Ramsey Lewis ,16. Stardust - Hoagy Carmichael , ()

3DD!3

Obvykle máme jednoho vypravěče, který nás provádí příběhem, dělá nám vrátného, pokojskou, číšníka a my ho za to máme rádi a fandíme mu. Co když jsou ale vypravěči dva a skáčou si do řeči? Další Martyho precizní kriminálka, která překvapí tam, kde už jsme si mysleli, že to ani nejde. Bobby DeNiro jako vždy perfektní, Joe Pesci je tu za prcka, na kterého bych se bál i křivě podívat a Sharon Stoneové dělá čest svému jménu (je sjetá většinu filmu). ()

• Celý film je postavený na skutečném příběhu šéfa kasina Franka "Leftyho" Rosenthala. Toho ve filmu představuje Robert De Niro coby Sam "Ace" Rothstein. (don corleone)
  • Keď sa Ace (Robert De Niro) a Nicky (Joe Pesci) rozprávajú v reštaurácii 60 míľ od Las Vegas, môžeme vidieť, že jukebox má digitálny displej, ktorý bol predstavený až koncom osemdesiatych rokov. (Arsenal83)

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011