Casino

Hellknight12

Nedávno som si to pozrel po rokoch a jednoznačne musím povedať, že sa jedná o skvelý film. M. Scorsese to s týmto žánrom proste vír. Máme tu skvelú hudbu, príbeh, herecké výkony. Proste nemám filmu, čo vyčítať. Film môžem odporučiť každému kto má rád kvalitné drámy. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

Jerry_87

Brilantné majstrovské dielo ala Scorsese. Perfektne spracovaná a natočná gangsterka, ktorá ma únášala od začiatku až do konca.Dvojica De Niro, Pesci sa doslova narodili pre úlohy gangstrov. Hlavne postava Nicka Santora (Pesci) bola perfektná. Bezmála 3 hodiny ubiehajú výborným tempom a pre mňa stále plný počet aj keď som tento snímok videl už viac krát. ()

Tamdydam

Dokonale natočené, dokonale zahrané,... prostě skvělé. Ale přece jen samotný příběh mě neuchvátil natolik, abych dal plné hodnocení. ()

Marty7CZ

V jednom roce natočit dva kousky takovýho kalibru jako Casino a Nelítostný souboj,to je ukázka absolutní herecký nadtřídy De Nira. Scorsese,De Niro,Pesci! To musí bejt klasa,ikdyby točili film o brigádě na chmelu!!! ()

Tiiso

Přicházím s křížkem po funuse, jelikož když si tady pročítám ty stovky různých komentářů mám dojem, že vše je už dozajista řečeno. Snad mě jen napadá, kde si Tarantino uhnal nálepku Násilníka? Ani v Gaunerech či Historkách není tak realisticky ukázána zloba a brutalita jak v těch pár chvilkách, které díky Scorsesemu můžeme prožít s Panem Pescim. Byl to jistě režisérův záměr abych na to nezapoměl a určitě se mu to daří. Je to opravdu moc dobře zahrané a celá práce je neustále v dobrých rukou. Back voice sice ve filmech já moc nemusím, ale zde je to opravdu nutnost, jelikož jinak by stopáž poposkočila asi na pět hodin. Když jsem u délky, tak ta je v mých očích naprosto v pořádku. Musím ale dodat, že já v tomto ohledu nejsem dost objektivní. Dovolím si zde na sebe přiznat jeden malý nedostatek: Trpím takovou úchylkou a ta spočívá v tom, že se vždy před projekcí pídím po stopáži a když zjistím délku snímku, která je pod hranicí sto deseti minut, jsem zklamaný. Nevím proč ale větší délka filmů je pro mě, ne tedy sto procentně, jakási záruka kvality. ()

MadCaddy

'In the casino, the cardinal rule is to keep them playing and to keep them coming back. The longer they play, the more they lose, and in the end, we get it all' ()

Edit13

Skvěle vyprávěný příběh, drsné pozadí velkého světa, ukazuje vše bez pozlátka. Film jsem s napětím sledovala celou dobu. Několikrát mě některé scény šokovaly, až jsem musela odvrátit hlavu. Úžasný je i styl vyprávění jednotlivých postav, skvělé herecké výkony. Ty tři hodiny uběhly jako nic. ()

TomJ

Zaujimavy pribeh, skveli herci a vykony. Ale chcelo to nieco viac. Bol to vsak prijemny vecer a film mozem len odporucit. Koniec ma vsak trocha sklamal. Cakal som viac a nie typicky happy end. ()

stiewe

Začátek filmu měl ohromný spád a skvěle odsejpal děj. V polovině se tempo pomalu zvolnilo, aby nakonec zase vyvrcholilo.. Stejnak se mi k vysněnejm 5* něco chybělo. I když zde byl opět skvěléhý Robert De Niro a jako obvykle šílenej Joe Pesci. Líbila se mi forma vyprávění obou hlavních hrdinů jak vám všechno přivedou na pravou míru. ()

Freemantle

Jsou téměř tři hodiny sledování tohoto snímku moc a nebo tak akorát? Já jsem si jeho sledování rozdělil. Jednu polovinu jsem shlédl první den, zbývající jsem si nechal na den další. Nezvládl bych sedět u televize a sledovat tento (sebevíc oblíbený) snímek, protože mě první hodina a půl, zlobte se nebo ne, nezaujala. Dialogy mi přišly strašně dlouhé. Při sledování druhé poloviny, kdy jsem byl již odpočatý (a za okny padal onen pravý studený letní déšť, což mě donutilo zůstat doma a dodívat se), jsem pochopil, že Casino není klasickým mafiánským kriminálním dramatem a ony zdlouhavé dialogy jsou vlastně nejvíce důležitou součástí celého filmu, stejně jako vstupy vypravěčů, bez kterých by Casino nebylo Casinem a M. Scorsese by nebyl obdivován za další přísun mezi jeho dosavadní filmové skvosty. Setkal jsem se s něčím, pro mě, zcela novým. A to vypravěčským dílem, které potřebuje správné načasování a duševní přípravu, teprve pak může být pochopeno a jeho sledování se stane příjemným strávením času. Robert De Niro hraje jako vždy s elegancí jemu vrozenou. Ovšem to, co předvádí Joe Pesci jako gangster, který opravdu nejde pro ránu daleko a svůj (pověstný) malý vzrůst kompenzuje stokrát větší porcí respektu, spojeného se sloní dávkou brutálních výpadů (scéna s propiskou v baru nebo hlava ve svěráku) a k tomu všemu inklinuje k velmi častému použití slova "fuck", jenž z jeho úst zazní nespočetněkrát... Tomu říkám, dámy a pánové, umění hrát! Sharon Stone je ve filmu opravdová bestice, mrcha, vysavač peněz a bezpáteřní "cunt", kterou by bylo lépe nikdy nepotkat, v horším případě "uskladnit" v jedné z jam místní pouště. Její role byla neskutečně přesvědčivá. Přímo natolik, že jsem se přistihl při myšlence, zda má opravdu De Niro po celou dobu ve scénáři za úkol hrát tak naivní postavu, že neustále její chování toleruje, aniž by ji jednou uhodil nebo ji (už konečně!) prohnal kulku hlavou. Casino je kvalitní, dlouhý a neobyčejný film z "druhé strany" s výborným hereckým obsazením a ještě lepšími výkony, ale nezařadil bych jej mezi mých TOP 10 a není to ani film, na který bych se chtěl (brzy) podívat znovu. Jen mě, vzhledem ke své téměř tříhodinové délce, mrzí, že film dostává posledních dvacet minut takový spád, že jsem se nestačil divit... 80% +++ Nejlepší scény - výslech s hlavou ve svěráku & kukuřičné pole. +++ Zajímavý komentář: Pohrobek. ()

nick_sekac

Trojka Scorsese + De Niro + Pesci jsem myslel, že už to nejlepší předvedla v Mafiánech, to jsem ale ještě neviděl tenhle film. Skvost v tomhle žánru. ()

Brooks

Jednoznačne môj najoblúbenejší Scorsese. Dokumentárne ladená, majstrovsky zrežírovaná, epická mafiánska freska. Učebnica žánru gangsteriek. ()

xenopus

Na tomto filmu je nejlépe vidět práce režiséra - každý záběr promyšlený, výborně vedení herci, takže ani pod drobnohledem nevidíte jakékoli zaváhání při práci všech zúčastněných. Co by se dalo filmu vyčíst: přílišná délka a brilantní vybroušená dokonalost, která však působí dojmem odtaženosti - ohromí, ale nedojme. Děj je zde upozaděn před reportážním popisem prostředí Las Vegas a tento sledovat skoro tři hodiny je zkouška udržení pozornosti - a to i přesto, že film vyloženě hluchá místa nemá. Ve výsledku mě mistrný výtvor nikterak nevzal, s ohledem na jeho umělecké kvality však hodnotím průměrnými čtyřmi. ()

Crowe23

Scorsese už se asi nezmění. A kdo by si to taky přál? Tohle nejí jen další film o mafiánech, tohle je "jen" další Scorseseho dokonale vybroušený filmový skvost, kterému nedokážu vytknout snad ani jednu chybu (teda kromě scény sexu Joea Pesciho a Sharon Stone, to bylo vážně trochu divný). Možná to je tím, že mám slabost pro gangsterky a De Nira, ale spíš to bude tím že Marty prostě neumí natočit špatnej film. ()

MRPitivier

Martin Scorsese doopravdy umí točit filmy a tento snímek je toho důkazem! Život v Las Vegas není procházka růžovým rájem a svém o tom ví Robert de Niro a Joe Pesci, jejichž osudy se zaplétají do sebe už dlouhých 35 let a občas se spíše překříží! Výborné prostředí Vegas, jeho kasína a podsvětí nabízí unikátní příběhy jak pro film, tak proč toho nevyužít na 100 %?! Pan režisér toho využil dokonale, nechybí představení klasické života podvodníka, mafiána a majitele v Las Vegas, nechybí pár mrtvých těl a ani zápletky, ze kterých se vypleteme, jak jinak než přes pár mrtvol! Prostě brilantní drama, které stojí za podívání! ()

Shredder

Mam len jedinu vycitku a to stopaz, ktora mi tentokrat trochu vadila(urcite by nezaskodilo vynechat niaktore hystericke zachvaty Stonovej). Inak rovnako dobre ako Scorseseho skorsi pocin Goodfellas vlastne stylom aj dost podobne. Herecky skvele, De Niro sa pre mafianske role narodil a Pesci napriek svojej vyske posobi hrozivo. Hra na istotu, ktora naozaj vysla. ()

lenzi

Napriek dĺžke nenudí, je to brilantne natočené. Takisto výborné herecké výkony, hlavne z Pesci-ho ide riadny strach, a to napriek tomu, že som ho mal vtedy zafixovaného ako herca, ktorý hral komické postavičky. ()

IEO10

Těžko hledat negativa tohoto mistrovského díla,které mě i po desátém zhlédnutí utvrzuje v tom že se jedná o naprosto dokonále dílo z mafiánského prostředí, nejlepší film Martina Scorsese......Mistrův rukopis je zde cítit v každém dialogu,v každé scéně. A abych citoval zdejšího uživatele....tento film se řadí do skupiny filmů s podtitulem "nesmrtelná klasika" ,která v mé top 20 bude mít vždy své neskonalé místo..... ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011