Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jak by vypadal svět, ve kterém Superman nevyrůstal v USA, ale v Sovětském svazu?
SSSR, 1955 – sovětská propaganda představuje světu Supermana – neporazitelného hrdinu a symbol sovětské moci a komunismu. Prezident Eisenhower pověřuje geniálního Lexe Luthora úkolem vymyslet a vytvořit protiopatření, které by USA ochránilo před novou sovětskou hrozbou. Superman však brzy odhaluje skutečnou zrůdnou tvář režimu, který ho vychoval a kterému věrně slouží. Proto se rozhodne vzít budoucnost Sovětského svazu do vlastních rukou a přetvořit svět dle komunistických ideálů. (TwoFace)

(více)

Recenze (66)

iXtr3m3 

všechny recenze uživatele

Páči sa mi toto prevedenie. Nešlo len o posun do Ruska, resp. Sovietskeho zväzu. Je tam celkovo iná časová línia, je tam iný progres v rámci Ameriky, ja som sa bavil. Je pravda, že kvôli ohromnému obsahu, ktorý to do seba chcelo vtiahnuť (nepriatelia, priatelia, lokácie) by to chcelo mať omnoho väčšiu dĺžku, ale to asi stále nesedí animovanej sekcii DC aj keď nechápem prečo, keďže Dark Knigh Returns bol vynikajúci a vo výsledku mal cez dve hodiny, podobne aj Death of Superman. Tuná by to tiež sedelo. Chýbali mi tam jednoducho jeho zážitky z detstva, ten jeden okamih nestačil. Chýbali mi tam bližšie informácie o vzniku amerických protivníkov v priebehu desaťročí. Ale čo, buďme radi, že sa niekto vôbec odvážil na túto formu a podobu s týmto obsahom. Jeden z tých lepších DC animákov, ktorý určite odporúčam každému. 85% ()

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Za mě to má geniální potenciál pro skutečně kritický a mnohovrstevnatý pohled na politické ideologie, ale je to trestuhodně nevyužité, ploché a ve výsledku pitomě zatížené na jednu stranu. Zase je ten USA-kapitalistický systém nejlepší na světě, všichni jsou tam nakonec dobří a je jedno, že vzletných happyendů dosahují o poznání podlejšími metodami než soudruh Superman. Zase je ten Marx házenej do stejného pytle jako Stalin. atd, atd.... Tady bylo prostě zásadní udržet nestrannost, kritický pohled a klidně i cynickou ambivalenci za každou cenu.. Bohužel se to udržet úplně nepovedlo. ()

Reklama

agentmiky 

všechny recenze uživatele

Neobvyklý námět, který mě svou jedinečností zaujal již v úvodních minutách.......Když DC se komerčně pořád nemůže dostat na úroveň Marvelu (dle mě tento názor neplatí, ale co už...lid se vyjádřil), tak na poli animovaných snímků jednoznačně vládne. Opět se coby diváci dočkáme dost slušivé animace, která sází na svou účelnou jednoduchost a vychází jí to. Superman pobavil, již scéna se Stalinem v úvodě filmu dává najevo, že tady se nepojede na nějaké vlně dětskosti. Potěšila Wonder Woman, Lex Luthor coby americký spasitel......na druhou stranu zamrzelo, že zde Batman coby antagonista hlavnímu hrdinovi dostal méně prostoru, jeho přítomnost na plátně filmu dávala plusové bodíky, měli mu dát více prostoru. Akce ucházející. Závěr vysloveně asi nezklamal, ale dalo se z toho asi vytěžit více (komiks jsem nečetl, ale asi napravím......chci totiž zjistit, co autoři filmu změnili v porovnání s předlohou). Za mě dávám 72 % ()

alchac 

všechny recenze uživatele

Samozřejmě jsem mohl čekat, že když už někdo potěší alespoň animovaným ztvárněním nejkreaturitivnějšího (= subjektivně nejlepšího) nápadu na zpracování jinak nesnesitelné DC ikony, tak to ve výsledku přesladí, přizdisráčsky z rudé přelakuje na hvězdněpruhovano (viz např. emocionální podpásovka s gulagem a následná anihilace Džugašviliho) a zejména okleští o geniální závěrečnou pointu, za kteréžto "opomenutí" bych autorovi scénáře naordinoval aspoň třicet let v nějakém fajn letovisku na Kolymě. ()

Koocik odpad!

všechny recenze uživatele

ODPAD! Vymývání mozků a ideologická propaganda kapitalistického západu po vzoru jůůůesejjj, které opět vyhrává svůj boj, ačkoliv tentokrát má rádoby "nepřátelská" mocnost supermana na své straně. K tomu všemu v pozadí ty feministický hovna, rasová rovnoprávnost, tolerance a další. Jenže takovou tlačenkou a vnucováním názorů dochází naopak k diskriminaci zase jiné strany mince. Proč proboha, když vzniká podobný námět, nemůžou vytvořit takové zakončení, které přinese objektivní posun z obou dvou stran? Ideologický animák je už sám o sobě blbost, tak proč nepřijít s něčím novým, kdy dojde ke smíru mezi totalitními a demokratickými systémy, které by vzájemně spojily své klady, zbavily se nedostatků a vytvořily novou světovou jednotu? Pak by se dalo hovořit o filmu a novodobé koncepci vhodné k nominaci na Nobelovku za světový mír. V tomto případě jde ale zas a opět jen o jednostrannou zhovadilost, která musí racionálně smýšlejícího člověka akorát nasrat. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (1)

  • Film je adaptací stejnojmenného příběhu ze série „Elseworlds“ vydaného roku 2003. (TwoFace)

Reklama

Reklama