Will Smith hraje s Genem Hackmanem ve strhujícím a napínavém thrilleru, kde se neustálá akce snoubí s nejvyspělejší technologií. Robert Clayton Dean je úspěšný washingtonský právník, u něhož - bez jeho vědomí – skončí video, které spojuje vysokého úředníka všemocné National Security Agency s politickou vraždou. Smrtonosná skupina dokonale vycvičených agentů NSA proti němu vede neúprosné tažení za použití té nejmodernější techniky, jehož cílem je Deana zdiskreditovat a získat zpět usvědčující důkazy. Členkou impozantního hvězdného obsazení je i Regina Kingová. Připravte se na ještě větší příval akce, zatímco Dean zoufale závodí s časem, aby získal zpět svůj kdysi normální život. (Cinemax)

Fr

RETRO Klasický příběh (nespravedlivě obviněný a pronásledovaný…) podpořený špionážními technologiemi, který nenechá ani po letech člověka v klidu. Akce, napětí, W.Smith, G.Hackman a originální vyústění, dělají z filmu stále velice dobrou podívanou. Fakt, že tohle je ,,parketa“ T.Scotta není třeba víc rozebírat! PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ *** ()

Galadriel

Film který je rozodně nadstandartem v žánru - patřičný poměr akce, napětí, hereckých výkonů, dobře technicky zvládnutý, prostě vše, co čekáte od Jerryho Bruckheimera. Z druhé strany - film není ničím výjimečný a naprosto dokonale zapadá mezi jinné dobře zvládnuté akční thrillery, takže na něj brzy po shlédnutí zapomenete. ()

predators

Trochu mi to připomínalo Bournovo ultimátum. Sice jeho kvalit nedosahuje, ale i tak se jedná o perfektní film, který vás jen těžko nechá oddechnout. Akční scény střídají intriky Národní vyšetřovací služby a příběh, ačkoliv trochu ohrátý, každým okamžikem nabírá na tempu. W. Smith se mi líbil, ale místy mi přišel hrozně chytrý a jindy zase uplně blbý:-) 80% ()

Jara.Cimrman.jr

"Jste připravenej na rychlej útěk?" Mně některý věci docházejí pomaleji, ale pokud budu někdy prchat oblečenej pouze v županu tunelem před bandou zabijáků a všechny kamery se za mnou začnou zvědavě natáčet, tak i mně dojde, že asi mám problém. Panu Deanovi to došlo o něco rychleji než mně, ale naštěstí tápal, nechápal a pátral tak, aby mě tím dostatečně zaujal i pobavil. A jestliže se film o těchto technologiích točil v roce 1999, tak snad ani nechci vědět, jak moc je naše soukromí veřejný nyní. Pro klid v duši si svou analogovou minulost a zálesácký vybavení ještě ponechám ve skříni. ()

Frajer42

Nic moc. Příběh je vystaven na mockrát zopakovaném námětu. Jeden člověk je opět obětí tajné složky státu, opět samozřejmě v USA. Tady je snad drobná změna v tom, že tyto tajné složky mají k dispozici veškeré představitelné i nepředstavitelné monitorovací zařízení. Moc mě to zkrátka nebavilo. Jako bych už předem věděl, jak všechno bude probíhat a jak všechno skončí. Opravdu nenacházím nic v čem by bylo tohle drama lepší než ty ostatní. Nepřítel státu mi přijde opět a znovu vyroben ze stejného těsta. Dávám takové pěkné 2*. ()

• Film hned několikrát odkazuje na snímek Rozhovor (1974), ve kterém si Gene Hackman (Brill) zahrál velice podobnou roli – některé zdroje dokonce označují Nepřítele státu za nepřímé pokračování. (Sony1994)
  • Natáčelo se od 5. listopadu 1997 do 6. dubna 1998 v Kalifornii, D.C. a Marylandu. (Varan)
  • Na konci filmu Robert Dean (Will Smith) zjistí, že má v bytě skrytou kameru, protože v televizi se objeví jeho obraz. On se ale dívá ke stropu, na detektor kouře, ve kterých byla v předchozích případech kamera ukrytá, přitom dle obrazu v televizi to vypadá, že kamera je hned v prostoru televize. Obraz je navíc horizontálně převrácený, vypadá to tedy, jako kdyby koukal do zrcadla. Například skrytá kamera u Thomase (Jon Voight) doma snímala obraz normálně. Tam je chyba střihu, kdy si díky dceři všimne v televizi, že jsou snímáni, ale v záběru ze skryté kamery si ještě čte a nekouká do kamery. (marcel5)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012