Slavná mordparta ze „čtyřky" řeší případ vraždy bohaté živnostnice z Libně. Další kriminální případ ze staré Prahy podle knihy Jiřího Marka "Hříšní lidé města pražského" natočil režisér Jiří Sequens v roce 1970. Podtitul filmu – krvavý vaudeville – vystihuje mírně ironický nadhled, s nímž autoři přistupují k řešení vraždy bohaté soukromnice z pražského předměstí. Hlavním podezřelým je mladý a elegantní dragoun Rudi Macháček. Ukáže se, že je to nastávající zeť libeňského policejního komisaře Zdychynce. Rada Vacátko však přijde na kloub i poněkud lechtivé záležitosti – švarný důstojník je výrobcem a dodavatelem „zboží" pro šarmantní a okouzlující andělíčkářku Dragičovou... Ve filmu se jako obvykle setkáte nejen s mordpartou z pověstné „čtyřky" – Jaroslavem Marvanem, Josefem Vinklářem a Josefem Bláhou, ale i s Vladimírem Menšíkem v roli komisaře. Jeho ženu hrála Stella Zázvorková, podařeného snoubence Josef Abrhám a záhadnou paní Dragičovou Květa Fialová. (Česká televize)

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Pitryx

Trochu komediálně podáno a tím tedy o hodně lepší než tři podobné filmy, ze stejného cyklu. Dobrá doprovodná hudba a skvělí herci povyšují toto dílko z nadprůměru ještě trošku výše. Některé scény jsou nezapomenutelné, například výměna názorů mezi panem Zdychyncem a Rudim, to nemá chybu. Takže za mne plných sedmdesát procent.  70 % ()

Doctord

Asi bych opisoval názory jiných, že seriál byl lepší,že zas tak špatný to nebylo...... když to dávají v TV ,tak to určitě nepřepnu:-) SBOHEm:-( ()

cici24

tento díl je sice slabší než Excelsior, ale jen o trošičku....mladý důstojník v podání Abraháma je výbornej, i dnes by mu žádná žena neodolala.:-)) ()

Cascabel

Třebaže patrně nejslabší příběh ze čtyř filmů s radou Vacátkem, s tímhle hereckým ansámblem (včetně Stelly Zázvorkové, která mi nikdy k srdci nepřirostla), s Liškovou hudbou a kamerou Miloslava Harvana naprosto neodolatelný. Nádherná filmařina z doby, kdy uměli scény zařadit (cvičení kavalerie a Menšík na kole) nebo natočit (domácí rvačka u Zdichynců) tak, aby se umocnil tvůrčí záměr (spíš fraška než detektivka). ()

PTuranyi

Četnická klasika. Príbeh záletného poručíka Rudiho podozrivého z vraždy. Vďaka popletenej postave komisára Zdychynca v podaní Vladimíra Menšíka, ktorý je svokrom podozrivého, nadobúda miestami vyšetrovanie komediálny rozmer. Môžu za to však scenáristi, ktorí sukničkárove príhody patrične využili a na konci mu to aj osladili. Výkony ostatných policajných dôstojníkov, Vacátka, Bouse a Bruzeka ale aj ostatných hercov, sa držia dobrého štandardu. 70% ()

yannes

Klasika v prvom rade. Ale fackovacia scéna Menšík versus Abrhám je unikátna. Tento film som videl asi 30 x a pozriem si ho vždy, pretože túto scénku si nemôžem nechať uniknúť. A vôbec postava komisaře Zdychinca je absolutne fascinujúca, na tak malom priestore toĺko výrazových prostriedkov, to sa len tak nevidí. Skvelé. ()

saaaky

Opět perfektní detektivní snímek s panem Marvanem v hlavní roli a opět perfektní zábava. Paní Fialová působí, coby ještě mladice velmi sexy, děj má spád a humorné scény jsou opravdu humornými. A tak to má být! ()

ladanda

Podle mého názoru jedna z nejlepších detektivních komedií a zároveň i nejlepší zpracování ze všech Vacátkových případů. Film je jedním velkým hereckým koncertem, kde není třeba žádného z herců upřednostňovat nad ostatní. Prostě skvělá pohodovka, ke které se každý rád opakovaně vrátí. Jeden z nejlepších Sequensových filmů. Skvělá hláška: “pan poručík je rozpracován na více místech!“ ()

gizi

To je prostě stejně jako seriál téměř nepřekonatelné. Skvělé herecké výkony (Menšík, Zázvorková, Záhorský, samozřejmě Marvan a Abrhám a další), výborný humor, originální hudba Zdeňka Lišky - na to se dá dívat stále dokola a nebudu se nudit. 26.5.11 a 85-90%. ()

ajfelka

Z celé čtyřky celovečerních filmů s radou Vacátkem je tento můj nejoblíbenější. Je to vynikající komedie s celou řadou skvělých hereckých výkonů a nezapomenutelných scén (výměna názorů mezi Rudim a nastávajícím tchánem komisařem Zdychyncem "Ty uvozřenej libeňskej policajte" - "Jeeee.") a hlášek ("Hups, malé faux pas). Každé jaro se na to dívám, neboť v té době u nás ve městě kvetou Sakury ve vichřici :-) ()

Saprofag

Partie krásného drogouna. Rozhovory Abrháma s Menšíkem jsou luxusní a POZOR SPOILER:jedna z mnoha záporných rolí výtečného Jiřího Holého!KONEC SPOILERU. ()

krijka

České filmy s dobrými a oblíbenými herci mají prostě výhodu nostalgie. Pak člověk přehlédne i drobnosti, sem tam nějaké nelogičnosti a občasné herecké přešlapy. Partie je úžasná v některých aspektech. To je především výkon Josefa Abrháma jako krásného Rudyho. Je to role úplně proti obvyklým rolím, které hrál, ale nádherně mu sedí. Bezcharakterní padouch a navíc se zdá, že unikne trestu, ale neunikne. A jeho trest je strašlivý, jak podotýká rada Vašátko-Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Ale pánové ze třináctky jsou zde jaksi upozaděni, právě kvůli Abrhámovi a také Vladimíru Menšíkovi. I když ten mě poněkud zklamal, jeho hysterický výkon a přehrávání mi vadilo. Takže dobrý, starý, český film. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám