Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Praha třicátých let minulého století. Do nabité tramvaje nastupuje mladá hezká dívka. Rázem upoutá pozornost mládence, který nejen oceňuje dívčin půvab, ale hlavně se snaží nenápadně ukrást její kabelku. A tak se seznamujeme s jednou z hlavních postav filmu Smrt černého krále, s podvodníkem, kapsářem a vůbec podivnou existencí Josefem Kořínkem alias Pépim. Kromě něj je příběh zalidněn dalšími postavičkami z pražské periferie. Ve filmu pochopitelně nechybí ani rozšafný rada Vacátko a jeho nerozluční vyšetřovatelé Brůžek a Bouše. Mají smutnou povinnost - vypátrat vraha inkasisty Krále, jenž byl nalezen mrtev a jenž cestou z banky přišel o sumu, která by mohla zajímat spoustu lidí z jeho okolí... Námětem k filmu se stala povídka "Otec Goriot ze Záběhlic" z knihy povídek Jiřího Marka "Panoptikum hříšných lidí". Vedle představitelů populární pražské mordparty pana Vacátka - Jaroslava Marvana, Josefa Bláhy a Josefa Vinkláře - se ve filmu setkáte s Vlastimilem Brodským, Stanislavem Fišerem, Janou Brejchovou, Josefem Somrem a Antonií Hegerlíkovou. Uslyšíte i několik "staropražských" písniček Zdeňka Lišky a Vladimíra Síse v interpretaci Věry Nerušilové. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (134)

Movie Gourmet 

všechny recenze uživatele

Další ze série "Hříšní lidé města pražského" se skvělými Jaroslavem Marvanem v roli rady Vacátka a jeho dvěma inspektory - Brůžkem (Josef Bláha) a Boušem (Josef Vinklář). Díl se mi sice líbil, nicméně se pro mě nestal tak zdařilým a legendárním jako díly "Pěnička a Paraplíčko" a "Partie Krásného dragouna". Verdikt: 3* a 70 %. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele

Posledná časť celovečernej série s radou Vacátkom sa vyšvihla nad ostatné. Je dlhšia, ale tentokrát to až tak nevadilo, pretože scenár je dômyselný, vždy prezrádza len to, čo treba, a tak na pointu som prišiiel, presne ako to mám rád, tesne pred koncom. Obsadenie sa ani nedá oznaciť ako hviezdne, ale rovno superhviezdne, takže spominať herecké vykony je úplne bezpredmetné. –––– Dnes ponesete pěkný prachy, pane Král. –––– Zkrátka a dobře, je to případ komplikovanej a čert nám ho byl dlužnej. –––– ...on je totiž tak trochu kořala. A víte, kolik je hospod na cestě z města? Sedumnáct. –––– Všimli jste si? Poprvé plakaly úpřimně. ()

Reklama

Nerajohn 

všechny recenze uživatele

Podle mě nejlepší z celovečerních Hříšňáků (možná společně s Dragounem). Sequens se nebál využít pomalu končíčé staré Prahy a ukazuje tak věrohodné exteriéry prvorepublikové Prahy, že mu to věříme. Herecké výkony výborné, děj možná trochu rozvláčný, ale přesto odpustím, že v jedné scéně se objeví nefalšovaný panelák. Kdybyste ho hledali, je to těsně před smrtí černého Krále, když Kopečný (Moučka) tankuje u svého zahradního domku vodu. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Povídka patří k těm povedenějším, akorát tedy když jste to četli a už znáte pointu, tak přijdete o to nejlepší. Každopádně určitě zamotaný případ se spoustou motivů a podezřelých s nečekaným rozuzlením. Škoda trochu přepálené stopáže. Zkrátit to o dvacet minut na délku zbývajících tří celovečerních filmů by nebylo na škodu, protože rozjezd je až zbytečně dlouhý a rozvleklý a asi i z toho důvodu zůstanu u 3* i když za ten povedený konec jsem měl chuť ještě jednu hvězdici přidat. Každopádně opět velmi zručná a profesionální záležitost.65% ()

Véronique 

všechny recenze uživatele

Ze všech čtyř filmových "hříšňáků" jsem vždy tento díl považovala za nejslabší, postupem času se však můj názor trochu změnil... Film je bez diskusí hereckým koncertem všech zúčastněných. Zápletka je také vzrušující. Stala se vražda anebo nestala? A je něco horšího než vraždit? Třeba učinit ze života blízkého opravdové peklo?! Nostalgická detektivka z dob První republiky nenechá nikoho na pochybách, že se jedná o kvalitní podívanou. 68%. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (10)

  • Točilo se v místech dnešní stanice metra Vltavská. Scény na vlakovém nádraží se pak filmovaly na dnes již neexistující stanici Praha - Těšnov. (M.B)

Reklama

Reklama