Reklama

Reklama

Kořeny

(seriál)
USA, 1977, 9 h (Minutáž: 45–90 min, Alternativní 6x90 min)

Předloha:

Alex Haley (kniha)

Hrají:

Olivia Cole, Maya Angelou, LeVar Burton, Ben Vereen, Edward Asner, O.J. Simpson, Louis Gossett Jr., Vic Morrow, John Amos, Madge Sinclair, Thayer David (více)
(další profese)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Kunta Kinte žil spokojený život ve své rodné Africe jen krátce. Po té byl násilím odvlečen a zotročen obchodníky s otroky, kteří se ho jali prodat v Americe. A zde začíná nový, drsný život ságy rodů Kinte. Seriál vypráví o těžké době pro černošské obyvatelstvo, jež muselo žít v bídě, otroctví a snášet to největší ponížení od bílých pánů, kteří s nimi mohli nakládat beztrestně, protože černý občan neměl žádná práva. (Bigfuckman)

(více)

Recenze (58)

Maynard. 

všechny recenze uživatele

Zatím mám za sebou druhý díl, ale už teďmám jasno v tom, že to s Kuntou Kinte doklepu až do konce :o). Filmy s otrokářského prostředí sem nikdy nijak nevyhledával, ale jak sem viděl letos Djanga, tak mě tahle tématika začala čím dál víc zajímat. KOřeny jsem už viděl jako hodně malej prcek a je celkem zajímavý, že si spoustu scén pamatuju do dneška, asi i v mládí ve mně zanechaly nějakou tu duševní rejhu. Příběh je silný v tom, že je silný hlavní hrdina. Sice otrok, ale se srdcem na správném místě. Je hrozně zajímavý takle sledovat "dějiny" ameriky, která si všechny černochy pěkně přivlekla na lodích. Jeden díl má hoďku a půl, takže je to takovej kratší film. Kam se na tohle hrabou novodobý seriály, který to dycky natahujou a natahujou novejma sériema. To Kunta Kinte, to byl panečku frajer! :o) S chutí na další dobrodružství... ()

Zagros 

všechny recenze uživatele

Výborný seriál, kde se otroctví zobrazovalo tím nejlepším možným způsobem (myslím filmařsky). Tvůrci divákovi podali celý příběh otroka jako jeho osobní příběh a příběh celé jeho rodiny. Využili větší délku seriálu a dokázali mě vtáhnout do příběhu a výtečně seznámit s postavami. Díky tomu jsem k nim získal pevné poutu a všechny jejich příkoří prožíval s nimi. Emoce byly velmi silné a hlavnímu hrdinovi jménem Kunta Kinte jsem držel mocně palce. Nenáviděl jsem otrokáře, otroctví a v hloubi srdce jsem odsuzoval rasismus. Jestli seriál ještě někde v dnešní době najdu, rád si jej zopakuji. Je velká škoda, že dnešní extrémně korektní masírka působí spíš opačným způsobem. ()

Reklama

Gwaihir 

všechny recenze uživatele

Tenhle seriál jsem viděl ještě jako kluk a musím říct, že je opravdu velká škoda, že se k němu už velmi dlouho žádná z televizních společností nevrátila, protože nádherně zachycuje osudy celých generací lidí, kteří byli násilně připraveni o svou důstojnost. Skutečný příběh, který by měl být stále znovu vyprávěn a neměl by být nikdy zapomenut. 95 % ()

Gig 

všechny recenze uživatele

Kdo by neznal toho afričana Kunta Kinte. Dodnes vidím, jak odešel složit zkoušku z dospělosti a už se nevrátil. Stále mám před očima osudy generací toho bojovníka za svobodu. Dojímá mě, kdy otec vyzvedne ruce ke hvězdám s potomkem, který se tak spojí aspoň díky nebesům s rodnou zemí. Neskutečně výborný seriál o osudech předků autora toho filmového románu. ()

tahit 

všechny recenze uživatele

Brilantní seriál ve výstižném dobovém koloritu, jeden z těch, který je opravdu ve své přímočaré jednoduchosti precizní. Netušil jsem, že Kořeny budou mít tak neuvěřitelnou škálu pocitů. Získaly si mě svou silnou atmosférou. Je to doslova oáza emocí. Tak jak je mám rád. Čas s volně plynoucím příběhem a charizmatickým Kunta Kintou ubíhal tak, jako nikdy předtím. Měl v sobě něco přitažlivého, byl jsem až překvapen a nikdy bych nečekal, že na mě může černošský herec tak dojemně působit. Neumím si představit, že by to někdo zahrál ještě lépe. Nic nezmění na faktu, že dnešní produkované seriály se už tolik nezaryjí do duše jako Kořeny, snad právě proto, že mi tam u nich chybí to zvláštní krasosmutnění. Protože tyhle nálady u filmů zanechávají vždy příjemný pocit. Přál jsem si, aby pokračovalo, a kdybych nebyl chlap, tak jsem na konci měl slzy v očích. Opravdu, něco tak emotivně procítěné jsem dlouho neviděl. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (8)

  • Spisovatel Harold Courlander zažaloval tvůrce seriálu za plagiátorství jeho knihy "Afričan", která vyšla v roce 1967. Autor románové předlohy Roots Alex Haley přiznal, že plagiarizoval části Courlanderovy novely. Spor byl ukončen mimosoudním vyrovnáním. (KlonyIlony)
  • Za hudbu k seriálu získal Quincy Jones cenu Emmy. (Roman.Ticka)
  • Seriál získal v roce 1977 rekordních 37 nominací na cenu Emmy. (Ruuzha)

Související novinky

FX oživí Šóguna

FX oživí Šóguna

05.08.2018

Kabelovka FX (Fargo, Atlanta) hodlá oživit slavnou knihu Jamese Clavella Šógun v podobě desetidílné série. Prezident společnosti John Landgraf sdělil, že se jedná o jejich zatím nejambicióznější… (více)

Reklama

Reklama