Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

Arequipa

Glorifikovaný Šestý smysl mě neoslnil - pointa je zajímavá, ale na zadek mě neposadila. V porovnání s např. americkým Kruhem vítězí jednoznačně zvonící telefon. ()

yerdua

No tak tohle je klasika dámy a pánové, určitě to víme všichni, protože tento film bere dech snad každému, nejen když se při něm bojíte, ale ty myšlenky a atmosféra, to je paráda, a dívat se na to večer, to bych asi ani nedošla na záchod, malý Cole, svou rolí ve filmu vyděsí každýho. ()

Irii

Perfektní thriller,ktery by mohl sloužit jako učebnicova předloha všem začínajícím filmařům!I těm starším ,zaběhlým,aby jim konečně došlo,jak se to má dělat a netočili povětšinou jen sračky!Film plný neustálého napětí,tajemna s šokujícím rozuzlením.Nestačí vidět jen jednou.;) ()

Shredder

Najllepsi Shyamalanov pocin, ktory skvelo funguje v troch rovinach - drama, thriller, horor. Sceny s duchmi su desive, zaverecna pointa genialna a patri k tym najlepsim co mozte vo svete filmu vidiet a reziser skvostne skombinoval v zavere thriller s dramou, aby tento film dostal novy rozmer. ()

apollines

Pět hvězd. Propracovaný scénář, jež uvede člověka téměř do transu. Naprosto užasné rozuzlení, které se nedalo jen tak odvodit. Myslím že netřeba víc komentovat, snad jen pro ty, co to neviděli, vřele doporučuji.. ()

ClapTrap

Výborně natočený film, jak již bylo zmíněno, s nečekaným rozuzlením! Poprvé když jsem to viděl v televizi, tak jsem se u některých temnějších částí trochu i bál :). V originálním znění je to pak ještě lepší. ()

ywulka

Ako malá som sa bála čudných zvukov, tieňov v izbe, tmy...bála som sa, že sú to duchovia. Našťastie to bol len môj výplod fantázie. Cole také šťastie ako ja však nemal, preňho boli skutoční. Keď som si predstavila, že som na jeho mieste, tak mi behal mráz po chrbte. Dostal sa pod kožu a zostal tam. ()

Dampfer

Opravdu velmi povedený snímek. A PROČ ? Zajímavá zápletka, perfektní rozuzlení, vynikající výkony herců ( nejvíce mne dostal ten psychopat na začátku) a pěkné prokládání lekavých a klidných scén, což u mne představuje důležitý bod hodnocení. I když.... první polovina mírně nudila a táhla se. Na mém hodnocení trochu ubírá i to, že jsem týden před tímhle filmem shlédl The Others. Jinak však vynikající ! ( ještě dodat, že mi to připadalo jak "dojemný horor") ()

iKosser

Když si tento film pustíte poprvé, šokuje vás. Napodruhé vás nenechá spát a napotřetí se koukáte hlavně po skvělé režisérské práci. Ale i kdybyste se na tento snímek dívali desetkrát v deseti dnech, stejně se vždycky budete po shlédnutí cítit o pár centimetrů menší... ()

Izz

Jeden z nejpřeceňovanějších filmů všech dob,který možná dokáže šokovat při prvním zhlédnutí,ale ty další už nenabídnou ani z poloviny tak silný zážitek.Před divákem se objeví hromada nelogičností,film ztratí napětí a zbyde jen dobře natočený,ale jinak nefunkční thriller.Shyamalan zkrátka obětoval logiku pointě,což nikdy není dobře. ()

departed

Shyamalan buduje napětí a strach úplně jiným způsobem, než jsem zvyklý u ostatních tvůrců. Z duchařin nemám zrovna nakoukáno hodně, ale tahle byla výborná a to nejen tím závěrečným rozuzlením, které muselo dostat skoro každého, protože pochybuji, že by to někdo dopředu odhadl (nanejvýš by to mohl tušit, ale jistý by si stoprocentně nebyl), ale i všemi záživnými konverzacemi mezi Willisem a Osmentem a hudbou, která mi přišla občas kuriózní, neboť někdy hrála na poklidnou, uklidňující notu a někdy zas tak vysoké, děsivé tóny až mrazilo v zádech. Mimochodem od doby, co jsem se dozvěděl, že je v Šestém smyslu šokující finálové rozuzlení, jsem se záměrně s nikým o filmu nebavil, aby se dotyčný náhodou neprokecl a nevyzradil mi to, a myslím, že se to vyplatilo, jinak by to určitě nebyl tak silný zážitek. ()

xenopus

Vše, co má ve filmu podobného ražení být, zde je - od námětu až po zpracování, které je vpravdě mistrovské a bývalo by zasloužilo aspoň jednoho oscara. Lidi z Akademie byli holt jiného názoru, i když v konkurenci roku 1999 se to ještě dá pochopit. Když se na film díváte podruhé, potřetí... a znáte už tu pointu, už vás konec tolik nešokuje. O to víc si ale můžete vychnutnat promyšlené detaily i celkovou sladěnost jednotlivých scén, především obrazu a hudby. Majstrštyk, který si určitě někdy dám znovu. A netrvá ani tak dlouho ;-). ()

lebik

Ja toho inda nemam rad...Vzydcky to nejak posere a v konecnem vysledku z toho vyleze film, ktery obdivuje kamos co mu Kamenak prijde temer vrcholem sezony.A horor? Ten s tim divnym jmenem horory netoci.Neumi to.Nevim cim, ale u kazdeho jeho filmu mam pocit, ze se divam na nejake rodine bio zakoncene tak prekombinovanym koncem, az si reknete, ze ten chlap musi na necem ficet.Ad tadle kauza - Bruus je nejaky ten patek mrtvy, nikdo ho nevidi/neslysi/nemuze hybat vecma a vubec mu neni divne, ze se s nim bavi pouze neskutecne nesympaticky uknourany blb...Sorry, ale ten Troska si aspon na nic nehraje. ()

web-dat

Jsi mrtvý .... :-D jediná věta, která mě ve filmu rozesmála a zničila mi 5ti hvězdičkové bodování. Dávám 80% ()

Zewett

Nevím kdo dal Willisovi scénář do ruky ,ale udělal zatraceně dobře...Jednoznačně nejlepší film roku 1999 !!! ()

Mijagi

M. N. Shyamalan se v zápletkách svých filmů pohybuje na velmi tenkém ledě. Často si říkám, jak je možné, že se ke mně pointa příběhu nedostala ještě před samotným shlédnutím, v tomto případě totiž opravdu stačí jedna nešikovně napsaná věta v recenzi či sdělení některého z přátel a rázem je vše vyzrazené. Naštěstí se to nikdy nestalo, alespoň mě a tak jsem si mohl pokaždé netuše, co mě čeká za dalším střihem, naplno vychutnat všechny vysoce nadprůměrné filmové zážitky nesoucí jména Vyvolený, Šestý smysl, Znamení a Vesnice. Nyní jsem se po letech vrátil k Šestému smyslu, zápletku jsem si samozřejmě pamatoval, o to víc jsem měl prostoru pro nahlédnutí do režisérovy kuchyně a pokochat se Shyamalanovým mistrným umem přidávání vybraných ingrediencí do svého díla. Když k tomu připočtu skvělého Haleye Joela Osmenta v dětské roli a bezchybného Bruce Willise, zaslouží si tato pochutina 5 ČSFD hvězd (neplést si s michelinskými hvězdami). ()

Maniik88

Krásny film, plný napätia, úžasných výkonov najmä chlapca, mrazivej hudby a skvelého scenára. Chlapec zahral svoju rolu ozaj presvedčivo, málokedy ma dokáže presvedčiť detský herec. Celý priebeh, postupné odhadovanie pravdy, prekvapivý záver, proste krása a u mňa 6* / 5*. Dávno sa mi nestalo aby ma mrazilo skoro počas celého filmu. ()

Margerie

Bruce Willis a Haley Joel Osment v duchařském filmu, kterému se jen tak něco nevyrovná. A jejich hereckým výkonům samozřejmě také ne. Tohle je lahůdka, kterou by měli povinně zhlédnout všichni příznivci thrillerů s překvapivou pointou a perfektně propracovaným scénářem. 95% ()

JohnZ87

Myslím, že závěrečná šokující pointa filmu by si zasloužila možná i zápis v Guinessově knize rekordů. 90% ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku