Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

Lacike

Ked som tento film videl prvykrat, tak mi kratko predtym jeden dobrak vyspoileroval, ze je Willis duch. Nevedeli ste to? Tak uz viete ako som sa citil. Cely film som si hovoril, sakra si duch, nikto s tebou nehovori lebo si duch. Haleluja, uz na to dosiel. Takze az dnes som dostal chut overit kvality tohto filmu bez zlosti z prezradenej pointy. Skoda len, ze uz sa nikdy nedozviem ako by na mna film pôsobil bez jej znalosti. Mozno by som bol nadseny ako ostatni a mozno nie. Ono je to vlastne standardna dojimava drama, ale je podana ako horor s mnozstvom lakaciek a rôznych bu bu bu scen. A prave vsetky tie lakacky mi vadili. Pripadali mi nelogicke a iba na efekt. Aby Shyamalan trochu vystrasil divaka. A pritom si ti duchovia chceli len pokecat. Mna teda nevystrasil. Druhy aspekt je pointa. Skoda, ze uz sa nedozviem, ci by som ju zozral aj s navijakom ako ostatni, ale pochybujem o tom. Willis sa cely cas sprava dost divne. Nikto s nim nehovori a hlavne on nehovori na ostatnych ani v scenach, ked by to bolo logicke. Napriklad, ked je Osment v nemocnici a s jeho matkou si chce pohovorit odbornicka, tak by sa mal sakra ozvat aj Willis, ked je chlapcov psycholog. Takisto si neviem predstavit ako cely cas fungoval Willis, ze nedosiel na to, ze je duch. To fakt s nikym inym, ked nebol s chlapcom alebo so zenou, neprisiel do kontaktu? A nebolo mu to divne? A nic nejedol a ani nepil? Proste kopa detailov nie je domyslena pretoze sa Shyamalan domnieva, ze mu to zhltneme aj s navijakom. U mna mu to nevyslo. Pritom je zvlastne, ze rovnaky princip, ked natocil citlivu dramu ako horor v pripade filmu Village na mna zafungoval. Pritom na velku cast fanusikov Sixth Sense uz nezafungoval. Fakt neverim, ze by som skocil na pointu v Sixth Sense uz len vdaka uvodu s postrelenym Willisom. Odvazna scena, ktora az prilis ocividne naznacuje, ze chcipol. Co sa mi na filme pacilo najviac je rozhovor v aute medzi chlapcom a matkou. Skoda, ze takto citlivo nie je natoceny cely film. Namiesto toho Shyamalan straca cas s trapnymi scenami, ked sa behom chvilky otvoria v kuchyni vsetky dvierka. Takisto ma tentoraz nenadchol ani Willis. Holt sa od neho vyzadovalo viac ako zvladne zahrat. Takze mne tento film ani po rokoch nesadol a od Shyamalana mam ovela radsej filmy Village, Signs a hlavne uchvatny Unbreakable, kde aj Willis exceluje. 4/10. ()

BrooksW.Here

Shyamalanovo, ale zároveň asi aj Bruceovo vrcholné dielo. Výborne odvedená práca, či už v prípade kamery, scenáru alebo hereckých výkonov. Šiesty zmysel tiež poskytol, životnú rolu aj Haleymu Osmentovi, ktorého si možno pamätáte ako Forrestovho syna. Celý dej sa výborne stupňuje a odhaľuje čím ďalej tým viac informácií. Z absolútne nepredvídateľného záveru ma zamrazilo... ()

PROROK14

Veľmi dobrý mysteriózny film. Zopár ľakacích momentov a hlavne skvelá atmosféra a dialógy. Veľmi sa mi to páčilo. 90% ()

Dale

Možno som mal až príliš veľké očakávania od tohto filmu a tak som bol po jeho zhliadnutí trochu sklamaný. Keď sa celý film tešíte na koniec a potom už len čakáte kedy to príde a o čo pôjde (na rozum mi prichádzali rôzne možné aj nemožné konce, nakoniec som na to prišiel asi tri sekundy predtým, než to došlo Willisovi), tak je ťažké si poriadne vychutnať celý film. Ale ten koniec bol SKVELÝ a spolu s výkonom Haley Joela Osmenta to robí z filmu skvelý zážitok a perlu medzi thrillermi. ()

BoPo

Tento film urobil z režiséra všeobecne známu postavu, a to zaslúžene. Ukázal všetkým, ako málo stačí k vytvoreniu tej správnej atmosféry. Netreba veľkolepé triky a efekty. Stačí pomaly a po troškách dávkovať mrazivé okamžiky. Všetko v tomto filme do seba zapadlo. ()

murakamigirl

Film s 1 z najlepších zvratov a najromantickejších záverov v histórii! TOTO a spolu! som od Šiesteho zmyslu nečakala. Kto by aj?!! 4,5* ()

corpsy

Legenda, a to hlavne vďaka scenáru ( ktorý MAL!!! dostať Oscara ) a geniálnej pointe. Životný výkon Bruce Willisa ( berme to mimo jeho akčnej kariéry ). U mňa jednoznačný víťaz roku 1999. Do šľaka, musela byť v tom roku uvedená AMERICKÁ KRÁSA? ()

villon17

Že to skončí takhle jsem opravdu nečekala. Takový šok na druhou. Úplně mi to vyrazilo dech a když jsem se na to koukla podruhé a věděla, jak to skončí, začala jsem vnímat všechny ty detaily a celé zachycení kompozice je opravdu obdivuhodné. ()

M.Macho

Doktor Willis je přesvědčivý od začátku do konce a žeru mu všechno i ten šílený závěr. Pořád jsem si říkal v čem je to tak vyjímečné, že o tom mluví okolí tak vznešeně. A konec mě přesvědčil. Je to mazené, vypiplané, strašidelné. Vše ve filmu do sebe zapadá. Výborně vystavěné psychologické drama, thrille - chcete-li, se skvostně vystavěným scénářem a dokonalým rozložením strachu... ()

liquido26

Skvěle mrazivá atmosféra, u mě ještě podbarvená tím, že jsem měl otevřený okno a zrovna bylo chladno :-) No a u tu poslední hvězdu tomu přidal ten GENIÁLNÍ závěr. ()

Expendable

Film je velmi psychologický až hororový, místami jsem se opravdu bál. A ten konec, ten mě fakt dostal, ale pšššt, nebudu vám kazit podívanou. ()

zablaga

Výborný scenár, samozrejme skvelý režisér a úžasní herci. Film s tajomným nádychom, rozuzlením a hlbšou myšlienkou. Doteraz pre mňa najlepší horror vôbec. ()

Marek1991

K tomuto ťažko niečo dodať, tak strašidelný film, tak skvelé rozuzlenie, toľko tajomnosti, toľko sily vo filme som už dávno nevidel. Jednoducho špičkový horor, ale prečo sa naše telo a myseľ laká a bojí to je ťažko povedať, či je to nejaký obranný mechanizmus alebo niečo neviem, veľmi som sa bál. Film je tichý, komorný, ale so skvelou hudbou neobyčajne smutný a tajuplný, film o duchoch so silnou emóciou. Brilantný film. ()

Torision

A dal bych klidně deset hvězdiček. Přesně takhle si představuju kvalitní horor. Naprosto geniální atmosféra, práce s kamerou, herecký výkony (jak Willis tak Osment hrají na Oskara) a jak napsal kolega s nickem "Ivoshek", najdou se tu i scény, kdy člověk ani nedýchá. A hlášku "Vídám mrtvé lidi" si odteď budu pamatovat. Jsem nadšenej. ()

Cubinho

Špatně se mi hodnotí film, jehož jedinečnost je založená na pointě a já tu pointu znám. Každopádně i přesto je Šestý smysl tak hutný svou atmosférou, že se mi párkrát naježili i ty chlupy na krku. Když znáte pointu, tak se snažíte vnímat děj, jestli opravdu všechno do sebe zapadá, tak jak by mělo. A ono to opravdu zapadá. Ale jen mi neříkejte, že byste si za 7 měsíců nevšimli, že už nejste mezi živými:-) Asi 8/10 ()

Ajinka126

Tohle je ukázka poctivého filmového řemesla. Všechno šlape jak má, ať už od scénáře, režie tak i po toho malého kluka Osmenta, kterého jsem si všichni zamilovali. Když jsem se na to dívala poprvé, tak jsem vůbec nevěřila vlastním očím, když přišel ten grandiózní konec. Naprosto předčil veškerá má očekávání! ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku