Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

kendynka

Je uchvacující, jak dobrý konec film měl! Naprosto nečekaný, a vůbec celkově děj byl zajímavý, nenudila jsem se ani chvíli. Nejlepší psycho-kousek, co jsem kdy viděla. :) ()

Petko92

Úplne netypický film, ktorý obkľúči myseľ slabších jedincov, ale samozrejme aj na tých silnejších urobí dojem. Obyčajným thrillerom sa to nazvať nedá. Hrá sa tam so psychológiou tak kruto a nedbanlivo, že sa úplne vžijete do situácie malého chlapca. Prvýkrát som to videl ako si 10-11 ročný a strašne na mňa ten film zapôsobil. Bál som sa večer ísť na záchod :D ....Samozrejme prednedávnom som videl film druhýkrát a musím povedať, že na mňa zase urobil dojem. Ďakujem Manojovi za tento jedinečný zážitok. Samozrejme aj hercom patrí poklona, perfektný hereckí výkon od malého Colea až po legendárneho Brucea Willisa - 5* ()

wayne_79

Bohužiaľ, jeden z najlepších filmov devätdesiatych rokov hodnotím len ako priemerný film, z hľadiska diváka, ktorý poznal vopred pointu. Viem si predstaviť šok, ktorý na konci filmu vyvolala, ale s tým poznaním film na mňa pôsobil veľmi chladne. ()

vyzakloflu

Tenhle film jsem sice viděla poprvý, ale bohužel jsem už od začátku tušila to, co je odhalený až na konci. Nevím jak, nejspíš mi to kdysi dávno někdo vyprávěl... Ale ani to nebylo na škodu, bylo zajímavý sledovat, jak šikovně a propracovaně je to natočený, aby do toho konec perfektně zapadl. Každopádně mě překvapil Bruce Willis, kterej ukázal, že se dokáže uplatnit nejen v akčních filmech. A dětský hlavní hrdina byl naprosto úžasnej. Špičková ukázka toho, že s duchama nemusí pracovat jenom horory. ()

cracker94

Pamatuji si, jak jsem jako malý seděl na pohovce a bez většího nádechu jsem tento film sledoval. Kolem mne se míhaly všelijaké stíny a světla. Podíval jsem se na svou ruku, jež byla politá potem. Kůže se proměnila do husy a já zjistil, že je to vyjímečné. ()

Novik

Působivé! Haley Joel Osment doposud nezahrál tak skvěle jako v tomhle filmu, věřil jsem mu to. Má rád filmy ve kterých panuje výborná hudba + k tomu napínavé scény a s pořádným závěrem, který je opravdu promyšlen perfektně a je vnímán jako třešnička na dortu. Jó, to byl ještě Shyamalan tenkrát ještě ve formě ne jako dnes. :) ()

KOLMI

Věčná škoda, že filmy jako je tenhle se už dnes nedělají. Nejlépe by bylo, kdyby někdo konečně vymyslel stroj na mazání mozku, aby si člověk kvalitu mohl vychutnávat neustále dokola. ()

honzahucin

Nevěřil bych, že Bruce Willis dokáže zahrát naprosto perfektně i takovouhle roli. Po filmu zůstala jen otázka, zda je lepší Šestý smysl, nebo můj dosavadní horror číslo jedna Ti druzí. ()

burg

Naprosto jedinečný film, na který se nedá v žádném případě zapomenout. Bruce Willis dokonale překvapil, že dokáže přesvědčivě zahrát vážnou roli v dramatu, kde se za celý film vypálí jediná kulka! O výkonu malého Osmenta netřeba pochybovat, s takovým darem se člověk už rodí. Jen je trošku škoda, že film až moc staví na závěrečné pointě a při dalším sledování mi tam strašně chyběla ta sladce šokující tečka na závěr. Jinak filmu samozřejmě není co vytknout - už dlouho se mi nestalo, abych po celou dobu zůstal vyjeveně zírat na televizi... ()

Dufresne

Od začátku mě obklopil chlad a takové to mrazení vzadu na krku se rozlilo po celém těle. Tenhle film je fantastický několikrát jsem se musel otočit a ujistit se že se mě nikdo nedotýká absolutně vás pohltí a můžete třeba sedět v sauně pořád budete jako v ledu a na konci zůstanete sedět absolutně ztuhlý nad neočekávaným závěrem který zpečetí celý ten podivuhodný pocit.Úchvatné. ()

billcarson

Výborná Howardova hudba, bezkonkurenční Osment a k němu Willis jak ho neznám. Grandiózní finále, když si Willis pouštěl pásku tak mi běhal mráz po zádech. ()

vojtik.sup

Konečně jsme se zbavili nesmyslně brutálních trapáren od Řitka Video a dostali jsme Šestý smysl. Úžasný thriller, napětí od začátku až do konce, fantastické rozuzlení... no na to bych se mohl vynachválit! 100% ()

Infy

Neni to špatné, ale jsou lepší horory. Mnohem. Ale možná se mi to jenom zdá, protože potřebuju nějaké 'nebezpečí' k tomu, aby jsem se opravdu bál :) ()

corradi

Konec váš totálně dostane a když se podíváte na film podruhé, vidíte, jak všechno do sebe vlastně zapadá, měl jsem husí kůži. ()

linsi

Nápad je zajímavý, ale... Jak už tu bylo zmíněno - fakt věříte tomu, že by Bruceovi nezačalo mnohem dřív připadat divné, že si ho nikdo kromě Colea nevšímá? To mi přijde natolik nelogické, že se od toho prostě nemůžu odpoutat.. Dále mi nějaké scény ve filmu připadaly až zbytečně nechutné. A takový malý nevýznamný detail, který si ale nedokážu odpustit... Bruce v té "terapii" nasekal takové chyby, že se mi z toho ježily vlasy daleko víc, než z těch lekacích scén. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku