Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Voják Severu držený ženami jižanské dívčí školy. Je to ale on, kdo je vězněm? ... Během americké občanské války v roce 1863 se raněný desátník Unie John McBurney (C. Eastwood) ocitá na odlehlé jižanské dívčí škole v Mississippi, kterou vede Martha Farnsworthová (G. Pageová). Ta chce Johna co nejdříve vydat konfederačním vojákům, nakonec se ovšem rozhodne jej napřed u sebe ponechat pod přísným dohledem, než se uzdraví. K vězněnému nepříteli se nejprve dívky chovají obezřetně, během svého pobytu si ale John získává jejich důvěru stejně jako jejich náklonost. Když Johnovi začne podléhat jedna dívka za druhou, svým jednáním přivolá nad školu nebezpečný mrak žárlivosti… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (113)

Maq 

všechny recenze uživatele

Ve stejném roce s populární fraškou Dirty Harry natočil Siegel s Eastwoodem ještě jeden kousek, méně známý, a je to docela jiná třída. Drama o lidské vilnosti, které odsýpá a rychle směřuje ke svému vrcholu. --- Musím se výslovně vzepřít komentářům o snové, pohádkové atmosféře, „neurčitému“ pocitu, že „něco“ je špatně, ba dokonce že McBurney na to šel chytře. Nic takového. Příběh je zcela přímý a doslova archetypální: mlsný kocour mezi nadrženými děvami. McBurney na to šel lehkomyslně, a tedy hloupě; chytře to zvládal třeba takový Karel Gott. --- Sex je tuze silná a tedy nebezpečná substance. Ženy v tomto příběhu vyhrály, ale to neznamená, že jsou větší potvory než muži. Obě pohlaví mají své metody, sexuální soutěž je drsná a nemilosrdná. Tenhle film ji ukazuje pravdivě, není na něm nic snového ani vyfabulovaného, a právě pro to, že mnoho komentářů zde ukazuje zřejmý zmatek diváků, vřele doporučuji jeho pozorné shlédnutí. Důležitý a pro život doslova užitečný film! ()

MrCreosote 

všechny recenze uživatele

Neskutečně mrazivé. Clint Eastwood zde hraje snad tu nejvýživnější postavu své kariéry - na první pohled slušňák, ve skutečnosti rozený manipulátor a pokrytec. Dům odříznutý od okolního světa s dámským osazenstvem bez přístupu mužů pod sebou skrývá další nepříjemná tajemství a frustrace. Zkombinujte tyhle věci dohromady a výsledkem je něco mezi paranoidním hororem od Polanského a hitchcockovským thrillerem plného záběrů na detaily předmětů s postupně gradovaným napětím. Don Siegel byl mistrem minimalismu - na ploše jednoho domu dokázal rozehrát smrtelně nebezpečnou partii plnou pomsty, žárlivosti, neustále narůstající hysterie a na nervy brnkající Schifrinovy hudby ne nepodobné té z Drsného Harryho. ()

Reklama

classic 

všechny recenze uživatele

Keď prebiehala občianska vojna, tak vojak ÚNIE John McBurney, čírou náhodou zavíta do dievčenskej školy, vlastne sem ho priviedla žiačka Amy, ktorá mu tým pádom zachránila holý život. Je ich nepriateľom, lebo dá sa povedať, že v škole uznávajú stranu Konfederácie, pričom riaditeľka Martha, zo začiatku nevie, ako s ním naložiť. Zároveň si uvedomuje, že sa stáva, akýmsi - maharadžom, ktorý sa môže, ktorejkoľvek dievčine dostať do nohavičiek. Obidve strany sú strašne nadržané, najmä sexy Carol ho provokuje svojim dráždivým výstrihom, pričom netrvá dlho, pokiaľ sa zlomí. V ponuke dňa je aj istá Edwina, do ktorej sa vážne zamiluje, ale aj riaditeľka Martha, s ktorou bude mať pletky. Platonicky je doň zamilovaná taktiež Amy, ale ona ho začne nenávidieť, kvôli niečomu inému... Čo si môže želať každý heterosexuálny jedinec, ocitajúci sa medzi toľkými nadržanými ženskými, ktoré by boli ochotné urobiť preň, absolútne hocičo... ? Nachádza sa v RAJI, ktorý spočiatku extrémne chutí, bodaj by aj nie, keď má k dispozícii svoj najdôležitejší koníček, tlačiť ženským kaleráby do hlavy, aby mohol pokračovať v tom, čo ho napĺňa. Mne to pripadalo, že hrá sám seba, bez ostychu, so všetkým, čím je povestný. Čítam o ňom akurát zaujímavú biografiu, preto som automaticky zbadal totožné RYSY vo filme a v skutočnosti, že od pravdy, nie som príliš vzdialený... Čo sa javí, ako niečo, čo je pekné na pohľad, na dotyk, na rozkoš, nemá dlho - trvácneho trvania, vymkne sa to spod kontroly, z jedného nepríjemného večera, keď jedna zo slečien, ho zhodí zo schodov, odvtedy je totálne v pasci, a to ešte ani netuší, že to najhoršie sa ešte len má stať, a aby toho nebolo málo, tak to úplne najhrôzostrašnejšie ešte len príde, zatiaľ máme ticho pred búrkou... McBurney je dosť naivný, ale to už je, iba jeho problém ! Eastwood v zaujímavej polohe, v akej som ho chcel vidieť, aby som si dokázal predstaviť riadky, ktoré čítam, ide mu to náramne, ani sa nemusel extra snažiť, lebo to z neho vychádza automaticky. Prizval si na pomoc kamoša, Dona Siegela, ktorý sa mu stal dôležitým mentorom, aby mi ukázal v podstate nepokojný, nebezpečný film, z ktorého srší veľká neistota, že tu sa môže niečo stať, a aj sa stane ! Ani to tak nevypadá, no po incidente sa to zvrtne fatálnym smerom. Výborný film, ktorý som chcel vždy vidieť, lebo v ňom hral Eastwood, ktorý si zahral svoje ALTER - EGO !!! ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Růže mezi trny? Trn mezi růžemi? Zajímavý portrét muže mezi ženami, které kvůli válce tento "element" takřka vůbec neznají. Oklamaný zároveň skýtá pozoruhodný exkurz do psychologie obou pohlaví, který vyustí v takové finále, jenž je pochopitelné ze strany Eastwooda i z pohledu dámského kolektivu. Řekl bych, že tento snímek nemá vyloženě záporné postavy, nýbrž největší "potvorou" tu jsou lidské pudy a potřeby, které vyvolávají jednání, jenž může mít (a také má) fatální následky. Za vyhrocením stojí žárlivost, nevěra, touha přežít a afektované chování, ovšem prvočinitelem je válka - v tomto příběhu spíše na pozadí - avšak svými důsledky značně dramatická, neboť způsobuje nedostatek mužů ve společnosti, což je zde částečně nastíněné a představuje roznětku pro ústřední zápletku. ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Už Cimrmani ve hře Vizionář řekli: "My nesmíme ani naznačovat". Krásně černý film s Clintem Eastwoodem o přeměně žen z holubic na káňata, jak se zpívá v závěrečné písni, a to při záchraně jednoho zraněného unijního vojáka v dívčí škole. Režie - Eastwoodův dvorní režisér Don Siegel. Trailer nenalezen. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (22)

  • Několik let po dokončení filmu o něm Clint Eastwood prohlásil: „Nebyl jsem si tehdy jistý, jestli je na něco takového obecenstvo připraveno nebo jestli takový příběh vůbec chce. Věděl jsem však, že já takový film chci!“ (ClintEastwood)
  • Edwina (Elizabeth Hartman) si tu spieva pár riadkov z gospelovej piesne zvanej "In the Garden", ktorá však bola napísaná až v roku 1912, viac ako 50 rokov po príbehu prezentovanom vo filme. (Arsenal83)

Reklama

Reklama