Ľúbostný príbeh z obdobia 2. svetovej vojny. Televízna adaptácia francúzskeho knižného bestselleru. Na pozadí druhej svetovej vojny sa odvíja príbeh osemnásťročnej Ley, pochádzajúcej z vinárskej rodiny z mestečka Montillac, neďaleko Bordeaux. Práve v čase, keď vypukne vojna, zaľúbi sa táto krásna mladá žena do Laurenta, avšak ten sa ožení s jej najlepšou priateľkou Kamilou. Nevzdáva sa a vášnivo ho ďalej miluje. Odíde do Paríža, kde sa v kníhkupectve stretne s homosexuálom Rafaelom. Pri jednej večeri sa zoznámi s Francoisom, Laurentovým priateľom, ktorý sa do nej zamiluje. Laurent pracuje na Ministerstve vojny, kde sa ich cesty osudu znova spoja. Hlavnú úlohu stvárnila populárna Laetitia Castaová. (oficiální text distributora)

• Na túto svoju prvú hlavnú rolu vtedy 21-ročná Laetitia Casta povedala: „Chcem sa vyvíjať a púšťať sa do umeleckých projektov. V prostredí módy sa pohybujem od 15 rokov a nechcem sa stať v štyridsiatich rokoch modelkou vo výslužbe. Mám šťastie, že mám ponuky na skutočné úlohy.“ (Arsenal83)
  • Autorka predlohy Régine Deforges priznala, že sa inšpirovala románovým aj sfilmovaným dielom Odviate vetrom od Margaret Mitchell, odmietla však akúkoľvek spojitosť s plagiátorstvom, z ktorého bola obvinená a musela sa brániť pred súdom. Po chaotických rozsudkoch, kde sa striedalo odsúdenie s oslobodením bola nakoniec najvyšším odvolacím súdom v roku 1993 oslobodená. (Arsenal83)
  • Natáčanie prebiehalo od augusta do novembra 1999 v regióne Bordeaux a v Paríži. (Arsenal83)