Podvodníček je jedním ze dvou přeživších masakru v losangeleském přístavu. Pomocí rozsáhlých retrospektiv líčí vyšetřovateli spletitou změť událostí, které jej i s jeho kumpánem přivedly na pašeráckou loď... Po únosu kamionu v New Yorku je pět zločinců zatčeno a podrobeno výslechu. Protože nikdo z nich není vinen, plánují se policii pomstít. Operace probíhá hladce, ale pak se ukazuje, že za vším stojí mistr legendárního zločinu Keyser Söze. Je zřejmé, že každý z nich Sözeho v určitém ohledu poškodil. V rámci odvety pak následkem výbuchu na lodi zemře 27 mužů. Nyní však vyvstává zásadní otázka – kdo je vlastně Keyser Söze? (Cinemax)

Beaka9

V poslední třetině filmu už mi bylo tak nějak jasné vyústění, a kvůli tomu to jsou "jen" čtyři hvězdy... ()

Tomik9

Vynikající kriminálka která mne nadchla a udržela do poslední chvíle v napětí. Kevin Spacey je pro mne number ONE v tomto filmu execuluje! ()

montel

V kalifornském přístavu je zmasakrována posádka argentinské pašerácké lodi. Řádění přežili jen dva lidi, zloděj Verbal (Kevin Spacey) a maďar, který leží s těžkými popáleninami v nemocnici. Policie oba vyslýchá a zatímco Verbal vypráví svůj příběh tak, aby obhájil své další čtyři spolupachatele, umírající maďar vyřkne jedno jediné jméno muže, který tahá za všechny zločinecké nitky - Kaiser Soze, tajemný mafián, kterého nikdy nikdo neviděl...Vyníkající scénář a režie společně s herci vytvořili mozaiku, která dává dohromady parádní příběh. Jen mě trošku štvalo velké množství postav, které jsou sice pro film důležité, ale divák se tak musí neustále na film soustředit, ať mu nic neunikne. Ale jinak paráda s velkým P. 75% ()

commit

To je podívaná, která se mi nikdy neokouká. Z pohledu žánru to lehce předčí současné výplody. Od první do poslední vteřiny (doslova) jde o zajimavou podívanou. Díky za tento film. ()

adako

Niečo vynikajúce, blížiace sa dokonalosti. A rozhodne to nie je iba skvelým príbehom. Záverečnú pointa vás už možno až tak neprekvapí, o to tu však až tak nejde. Toto nie je film ktorý stavia na tom že v poslednej minúte prekrúti pointu zvyšku filmu úplne naruby. To úchvatné na tomto dielku je atmosféra a herecké výkony. A podobne dobré ako ich výkony sú ich výzory. Skrátka, banda zloduchov nie je banda hollywoodskych hviezd ale banda ksichtov, čo vo výsledku pôsobí oveľa originálnejšie a sviežejšie ako mnohé podobné filmy. ()

Litty

Toto je proste genialita, čo viac k tomu dodať. Prvá kriminálka čo ma prefackala tak, že som sa na konci nestačil čudovať, ako geniálne to všetko do seba zapadá. Bravúrny herecký výkon Kevina Spaceyho proste neomrzí, tento film sa dá pozerať do nekonečna. ()

Lukkyn

Solidní thriller , který se díky Spaceymu a posledním cca 5 minutám stal kultem!!!Dokonalost netřeba dál rozpitvávat!!!! ()

P@\/EL

Povedený krimi thriller, který je ovšem dle mého trochu přeceňovaný. Ono je přece jasné, že film, jehož děj je vystaven na lži a celý vyprávěný příběh je de facto smyšlený, bude mít překvapivé rozuzlení. O nějakém geniálním vyústění děje tedy na základě tohoto faktu nemůže být řeč. To však nemění nic na tom, že film je poutavý, nechybí zde skvělé akční scény a herecké výkony jsou na velice vysoké úrovni. ()

paja.jelinek

Napínavá detektivka s překvapivým koncem. Policie pátrá kdo a proč vyhodil do vzduchu jachtu v přístavu, kde doutná spolu s hromadou mrtvých lidských těl. Vyšetřovatelé posbírají partičku individuí a zkouší najít provinilce, který by snad náhodou mohl být do případu zapletený. Děj se odehrává v několika časových rovinách, podezřelí se postupně profilují a ... umírají. A kdo je Keyser Söze - přízrak nebo reálný šedá eminence zločinu? Gabriel Byrne a Kevin Spacey to zahráli skvěle. ()

Snakefinger

Jednoznačně dokonalý filmík s hvězdným obsazením, který v závěru pořádně zamíchá kartama. Parádní akční scény a hodně dobrá zápletka, jakou by snad nevymyslel ani otec gangsterského žánru Padrino Mario Puzo. ()

the_weaver

Dokonalá gangsterka. Štýlová, vystačí si s menším množstvom akcie, a i tak veľmi napínavá, no najmä riadne vodiaca diváka za nos. Vďaka tomu prípadné druhé pozretie ponúkne nový zážitok.↵  Jediná výčitka spočíva v tom, že v menách policajtov som mal dosť hokej. ()

kodwin

Začátek mi přišel tak nudný, že jsem po cca čtvrt hodině uvažoval o tom, že film nedokoukám. Naštěstí se začal rozjíždět právě ve chvíli, kdy mě tato myšlenka napadla. Druhá půlka už mi dala, co jsem čekal. Velmi svižnou podívanou obohacenou o pár dějových zvratů. Definitivně mě film dostal se zazněním jména však už víte koho. Ano tato mystická postava dává filmu šťávu, která ho odlišuje od průměrných kriminálek. Příliš nesdílím nadšení z výkonu Spaceyho, byly chvíle kdy mi připadal typově nevěrohodný. Obecně celkově mi přišly herecké výkony spíše průměrné. To bylo vidět hlavně na začátku, kdy herci sami o sobě film neutáhli. Celkový zážitek mi trochu zkazila dabovaná verze, kdy jsem nemohl vystát Homera Simpsona v roli vyšetřujícího agenta. I přese všechnu zmíněnou kritiku se jedná o nadprůměrný snímek, který táhne však víte kdo ... ()

Alvin

Takový ten nenápadný film, od kterého nic moc nečekáte, "Nějaká kriminálka, hraje v tom Spacey, prej docela dobrý, to si někdy pustím, až bude čas..." Když se tak konečně stane, tak dvě hodiny utečou jak voda a po dvou svižných otočkách scénáristy v závěru je z toho čistá koule vypálená divákovi rovnu do ksichtu s razancí Helenky Fibingerové. Jména Verbal Kint, Keyser Söze a Kobayashi už nikdy nevymažete z paměti. ()

Kivis

Film, na kterém lehce zapracoval zub času. Vidět ho před dvaceti lety, tak ho možná zařadím do svého absolutního top, ale bohužel pár filmů s podobným rozuzlením už jsem mezitím viděl, takže v dnešní době už to nepůsobí tak ohromujícím dojmem a většina diváků asi už pár desítek minut před koncem tuší, jak se věci mají. Nicméně Kevin Spacey fenomenální jako skoro vždy. ()

gatuso

Dopustil jsem se 3 chyb nez jsem ssamotny film videl. Precetl jsem si pochvalne komentare a ma ocekavani tudiz neumerne vzrostla abych pozdeji litoval jejich nenaplneni. Druhym pruserem bylo sledovani v ceskem dabingu. A tretim problemem bylo divat se na film z roku 1995 a ocekavat originialitu a prekvapeni v roce 2017... Pro me horsi prumer ale verim ze videt film v 90.letech spokojenost by byla vetsi. ()

teckax

Ono to nebylo úplně zlé, ale... nějak mě to nebavilo, neudrželo, něco tomu chybělo. Trošku mi uniká tohle všudepřítomné nadšení. Tuctový kriminální příběh s výbornou pointou pro mne ne nijak zajímavě natočený. ()

Andrej22

Nejdřív to vypadalo na velmi dobrý kriminální film s velice dobrým obsazením a zajímavým pojetím. Koncový zvrat ale film posunul na úplně jinou úroveň až k nejlepším filmům, které kdy byly natočeny. Pomohly tomu i špičkové herecké výkony a velmi dobrý scénář. 95% ()

Pokri

Úžasný film. Režisérsky i scenáristicky perfektné, Spaceyho životná rola. Záver je geniálny aj napriek tomu, že mnohí tušíme, že sa to tak skončí. V kategórii krimidrám jeden z najlepších filmov histórie. A nestráca nič zo svojej pôsobivosti ani pri druhom či treťom sledovaní. Práve naopak, každé pozretie nám umožňuje postrehnúť nové a nové detaily, ktoré nás majú v priebehu deja priviesť k rozuzleniu. ()

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

21.06.2022

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (více)