Podvodníček je jedním ze dvou přeživších masakru v losangeleském přístavu. Pomocí rozsáhlých retrospektiv líčí vyšetřovateli spletitou změť událostí, které jej i s jeho kumpánem přivedly na pašeráckou loď... Po únosu kamionu v New Yorku je pět zločinců zatčeno a podrobeno výslechu. Protože nikdo z nich není vinen, plánují se policii pomstít. Operace probíhá hladce, ale pak se ukazuje, že za vším stojí mistr legendárního zločinu Keyser Söze. Je zřejmé, že každý z nich Sözeho v určitém ohledu poškodil. V rámci odvety pak následkem výbuchu na lodi zemře 27 mužů. Nyní však vyvstává zásadní otázka – kdo je vlastně Keyser Söze? (Cinemax)

Mičl

Výborné herecké výkony (nejen "mrzák" Kevin Spacey), po právu Oscarem oceněný scénář s nečekanou zápletkou a kvalitní režie dělá z tohoto filmu nezapomenutelnou krimi. Navíc Keyser Soze zní fakt dobře že? ()

dopita

Výborný scénář, výborní herci, ale jen průměrná, možná mírně nadprůměrná režie. Je to jeden z mála filmů, kde závěrečnej dějovej veletoč není samoúčelnej a kupodivu dává smysl. Přesto se nemůžu ubránit zklamání. Režisér to mohl pojmout trochu živelněji. Zajímavostí filmu je, že John Ottman napsal k filmu hudbu ale také ho sestříhal – zvláštní, to se často nestává. ()

Stružák

Další herecká etuda brilantního Kevina Spaceyho. Díky skvělému scénáři a výborným kamerovým záběrům má film spád od prvních minut. Ve výborném thrilleru je hned několik zvratů a člověk si není ničím jistý. Keyser Soze se po příjemných 106 minutách stává jedním z mých nejoblíbenějších filmových padouchů. ()

Milan25

Výborná kriminálka, která je bohužel první půl hodinu docela nudná. Má ale skvělou režii, výborné herecké výkony a překvapivý závěr. Díky Spaceymu nadprůměr. ()

Jierl

Čekal jsem nadprůměrný film, což se většinou moc nevyplácí, ale po konci tohoto kousku jsem jen zíral s otevřenou pusou, kde se to tam vzalo. Konec spracovanej uplně geniálně, už na začátku při první scéně jsem si říkal, že si musím dát pozor na ten hlas, ale film mě tolik zabral do děje, že jsem na nějaký přemýšlení u toho neměl vůbec čas. Rozhodně se zařadilo mezi moje TOP 10 ()

jakeer

Spočiatku som nechápal takému vysokému hodnoteniu na ČSFD, ba som sa aj chvíľami nudil, ale ten záver ma dostal. ()

pipapaja

Detektivka, která má docela zajímavou zápletku, ale prostě pro mě to byl obvyklý průměr. Nejlepší na tomto filmu je asi výkon Kevina Spaceyho, který bravurně hraje mrzáka ale zbytek filmu i přes pěkné finále je šedá nuda. Bohužel toto téma pro mě nebylo. ()

Bohemák

Navádění diváka na nesprávné stopy, ale zachování možnosti, aby si téměř od začátku myslel svoje. A nenechat ho vydechnout - stále ho nutit udržovat pozornost. Tady si rozhodně na velkou během promítání nedojdete. Jinak už Vám bude chybět dost podstatný kus velmi dobře vymyšleného kriminálního příběhu. Nevšední herecké výkony některých provařených obličejů. ()

Merkin

Můj problém u podobných snímků je, že jakmile se objeví postava typu Verbala, je mi jasné, že nakonec bude moc chodit a celé to má na svědomí, a tak sleduji a vidím, oč se snaží a o kouzlo zápletky přicházím. To nic nemění na faktu, že scénář je brilantní a všechna herecká esa berou zasloužený potlesk. Jen jsem se trošku nudila. ()

kolemjdouc

Film z doby,kdy  se ještě diváka tvůrci snažili nalákat na kvalitu.Z té doby pochazí z Holyvúdu spousta dobrých filmů.Zkrátka upoutat příběhem.Dnes je o toto:nainstalovat jednu nebo více "hvězd" hlavně takových,  kolem kterých se točí bulvár.To mi nestačí.Absolutně. ()

Filip.S

Skvelý film noir naruby, výborne flashbackovo rozčlenený, s jedniným zádrheľom: zhruba v pätnástej minúte som vedel, kto je Keyser Söze. Ale to je asi môj problém ;-) ()

Tristaver

Super detektivka, nečekané zvraty, výborný Spacey a Singer. Dovolím si podotknout, že po prvním zhlédnutí budete ještě sedět s otevřenými ústy. ()

Ještěřák

Poctivý drsnofilm, ale ne tak brilantní jako Heat, zřejmě pro jeho hlubší prokreslení menšího počtu postav a přeci jen o chloupeček lepším výkonům Pacina s De Nirem. Viděno až v 2008, a ačkoliv jsem nepodlehl nějaké místní spoilerové smršti (hanebníci hanebný :))) jako kolega dobytek, musím se přiznat, že mi přišel úplný konec filmu naopak jako celkem čitelný, aneb pokolikáté už se všema vyběh ten nejposlednější sráč? Paradoxně jsem k tomu ani zdaleka nemusel "podchytit" celý zbytek filmu (baaad titule). Ne, nestěžuji si, jsem náramně spokojen, ale "na pět" to prostě není. Ačkoliv se musím přiznat, že jsem se bezprostředně potom na našem malém hajzlíku díval nejprve nahoru. Člověk nějak nikdy neví, co všechno se může přihodit na takovém ošidném místě jako je WC... a nebo výtah... ale to už SPOILERUJUUU... ()

Schuldiner

Neni to špatný film, ale nic zvláštního to neni... Jen trochu zamotaný.. Nějak nechápu to vysoké hodnocení. Mam rád Kevina Spaceyho, ale za tohle bych mu Oscara nedal.. ()

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

21.06.2022

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (více)