Hra obětí - Série 2

(série)
Tchaj-wan, 2024, 7 h 22 min (Minutáž: 51–62 min)

Lenka.Vilka

Dobře, věděla jsem po první sérii, do čeho jdu...jenže tohle bylo dost už od prvních minut. Kdy je hned jasný, kdo je ten mlácenej klučina. A že vidíme zároveň jedinýho člověka, kterýmu tehdy mohl Yi-Jen věřit. A střih na jeho pohřeb. Už jenom tohle mi po zkušenosti z minula dostatečně podráždilo nervy a trochu jsem měla obavy, co vlastně budu sledovat tady. A jak to bude souvit se znovuotevřeným případem. Protože potom se rozjede odhalování minulosti v kombinaci se současnými událostmi a do toho správně zakomponované následky z minula. Vážně to hezky propojilo obě série. Předvším následky a zároveň to, co víc rozvíjí to téma, zda je důležitější a do jaké míry je důležitější práce před rodinou. První série ukazovalo výběr práce na prvním místě, druhá série to částečně otočí a celkově s tím (ne)rozhodnotím pracuje skvěle a dál ho rozvíjí.  Protože ten den nehody Hsiao-Meng se vlastně pomalu začaly nabalovat tyhle obě tragédie. To se moc povedlo. Opět moc povedené a poslední díly vrchol emoční jízdy. Navíc vzhledem k tomu o čem tady byla ta vedlejší linka. Nahodí to do třetí série (tak snad bude dřív než za čtyři roky) naprosto bravurně, ale prostě až moc přímočaře. Asi kvůli tomu druhá série působí jako horší než jednička. Nebo...jako kdyby si tvůrci po první sérii nebyli jistí pokračováním, ale tady už tu jistotu mají. Proro si mohli dovolit jít právě tímhle směrem. Proto je to strašně nefér, tohle vůbec psát a porovnávat. První série prostě nasadila laťku až moc vysoko kvůli své rafinovanosti. A vidět tenhle materiál v jiném seriálu (ne jako dvojku tohohle), tak skáču nadšením. Proto jsem se rozhodla být spravedlivá a skákat i tady. Protože to bylo vážně dobrý i tentokrát. A moc se těším, jak tohle celé zakončí. Finální scéna je za všechny prachy. Navíc potěší, jaká postava se tam taky ukáže. Takže fajn. Ukázali, že je v pořádku a snad si postavu v trojce (žádný spoiler se jménem) užijeme víc :) ()