The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

Arthur Dent je obyčejný, celkem nudný Pozemšťan, který nemá rád čtvrtky. Byl by jím i navždy zůstal, kdyby se neukázalo, že jeho nejlepší přítel Ford Prefect je mimozemšťan a planeta Země stojí v cestě výstavbě nového hyperprostorového obchvatu, takže má být zbourána. Arthur s Fordem se jako jediní zachrání a - vybaveni pouze nepostradatelným Stopařovým průvodcem po Galaxii a ručníky - jsou vrženi do nejztřeštěnějšího dobrodružství v dějinách všech paralelních vesmírů. (July)

Lastsurvivor

Tenhle seriál prostě nefunguje. U knižních adaptací si většinou sice stěžuji, že se rozchází s předlohou, tady se ale děje přesný opak. Dialogy jsou slovo od slova odříkané z knihy, a tam, kde to nejde, celé pasáže předčítá vypravěč. Celý seriál tak působí neuvěřitelně suše, ale bohužel ne tou příjemnou suchostí anglického humoru, ale takovou tou suchostí z pouště, ve které se člověk marně pokouší najít alespoň zrnko vtipu. ()

javlapippi

Posledné pivo pred koncom zemegule a potom už len prapodivné vesmírne dobrodružstvá. Ranneosemdesiatkové televízne spracovanie Stopárovho sprievodcu je plné britského humoru a dobových filmových trikov, ktoré sa mi ku komédii excelentne hodia. A aj keď nie som skalným fanúšikom, tak som sa pobavil. ()

mire.k

Seriálová klasika. Předchůdce červeného trpaslíka. Na svou dobu dokonalé. Zhuštěná kvalita v šesti epizodách, což se u jiných seriálů říct nedá. Nezapomeňme, že první byl rozhlasový seriál a pak teprve televize a kniha. Nejde tedy o zfilmovanou televizní předlohu, ale o přepsaný rozhlasový seriál! ()

ssarka

seriál se mi nelíbil tolik jako film...herecké výkony byly dost chabé,místům,kde se u filmu směji, jsem se zde jen ušklíbla...předloha je samozřejmě perfektní,ale tady to u mě zabili herci,bohužel ()

Paan

Z podstaty nejautentičtější možné šestidílné zpracování dvou z pěti částí trilogie se vším (hlavně ručníkem) všudy - s Fordem, který rozhodně není model T, s Dentem, který je oproti dojmu z předlohy přibližně takový kretén, za kterého ho všichni mají, s neuvěřitelně pištivou Trill, na poměry v britském humoru i s jakýms takýms happyendem, ale co je hlavní - s velkým vlídným nápisem na obálce - Nedělejte panice =) ()

Horryx

Některé komedie prostě zamrznou čase a pro další generace již nejsou tolik vtipné. Za parádního depresivního robota a originální vznik lidstva 1*. ()

Zemřel představitel Darth Vadera David Prowse

Zemřel představitel Darth Vadera David Prowse