Time Apart

silentname

"Time Apart" má celkom zaujímavý nápad, no nemyslím si, že ide o film, ktorý by bol ideálne napísaný. V prvom rade je tu komplikovaný naratív, kde mi nie je úplne jasné, prečo sledujeme Ninin život, ktorý neprináša veľmi zaujímavé momentky. Oveľa zaujímavejšie by bolo vidieť aké sú vlastne Sebove dni. A sledovať odkiaľ sa kam posúva, ako sa svet mení a čo všetko sa okolo neho dostáva niekam úplne inam. A miestami sa síce Sebovi venujeme, no potom načrtneme nejaké veci, ku ktorým sa nikdy viac nevrátime. Ako napríklad vzťah s jeho otcom. Takisto film skončí úplne utrhnuto. Ako keby sme mali dostať ešte nejakú časť príbehu, no film sa rozhodne skončiť. A ostáva nám kopec otázok. A najsmutnejšie pre mňa je, že s tým koncom dokopy ani neurobia nič zaujímavé. Nebudem spoilovať čo sa stane, no povedzme aspoň to, že určite to nebude finále, aké by ste chceli vidieť. A hoci tam je zaujímavý nápad, taka to spracovanie veľmi nie. To by chcelo dať do úplne iného filmu. Čo je na filme dobré? Je tu niekoľko dobrých momentiek, Nina sama o sebe je celkom dobrá postava a nemôžem povedať, že by ma to nudilo. Ale jednotlivé príbehové línie sú nedopracované a koniec je skutočne sklamanie. Takže odporúčať nebudem. Hodnotenie: C- ()