vydumnica

The Rock on Which It Is Built je zatiaľ pre mňa najlepšia epizóda. Ondrej privádza Šimona Petra k Ježišovi. "Na tvoje slovo Pane spustím siete". Zázrak s rybami. Ježiš sa tu osobne dotýka Šimona. Koľkí z nás potrebujú takéto osobné stretnutie s Bohom. Ľudská beznádej sa tu premieňa na nádej. Veľmi pekne natočené. ()

maoc

Myslím, že Nový zákon znám a také parafráze, citace či parodie. Ale nikde jsem neviděl tak přirozené a přitom výborně dokreslené evangelijní texty, aby dávaly smysl. Šimon je zde představen jako osobnost s rozporuplnou minulostí, stejně jako Matouš (ale o tom to víme) a hlavně zázračný rybolov dostává tím vším zcela jiný smysl. Scénáristi bodují. Zbytek je přece jen docela amatérský, ale to nevadí. Atmosféra je, obzvláště pro věřící, uchvacující. ()

• Keď sú Šimon Peter (Shahar Isaac) a Rimania na lodi v Galilejskom mori, hovorí Rimanom: „Choďte na pravobok.“ Termíny pravobok a ľavobok sa v skutočnosti začali používať až v 16. storočí. (Pat.Ko)
  • Keď Šimon (Shahar Isaac) povie bratom svojej manželky, aby odišli z jeho domu, použil výraz "sekundy", no až do 16. storočia sa sekundy nepoužívali na označenie času. (Pat.Ko)
  • Táto epizóda je založená na biblických pasážach „Ježiš povoláva prvých učeníkov“ (Lukáš 5:1-11) a „Ježiš sa dáva spoznať siedmim učeníkom“ (Ján 21:1-14). (Pat.Ko)