quokam

Uzdraveni malomocneho bylo emocne velice silne zpracovano. Pak sice dej sel dale a emocne proste musel jit dolu, ale i tak si drzel vysokou latku. 9,5/10.  Mimochodem, do ted vsichni kritici dali pet hvezdicek, to taktez o necem svedci. ()

maoc

U mne opět boduje realistické ztvárnění. Jak Ježíš učí, jak lidé přicházejí, jak se tvoří davy, jak Šimon balancuje nad propastí pádu do role bodyguarda a royalistického firestartera (a jak ho aspoň před tím prvním Jakub zachrání), jak se objeví děti a jak přijmou Matouše, který prostě MUSÍ vědět, vidět, systematizovat, aby uvěřil. Ucházející je také malomocný a celá scéna s ním a jak jeden zázrak plodí víru a ta vyvolá zázraky další. Jako domino, jako nezadržitelně se valící lavina kamínků dobra. Taktéž Nikodém a farizejská linie je dokonale uvěřitelná. Uvidíme i první kontroverzi právě mezi nimi a Ježíšem. Co zamrzí je nedotažená linie s římskými vojáky. Neměli je tam ještě dávat, bylo to brzy. Takto na konci dílu vypadali jako policajti v komediích. Neschopní a zbyteční, oblafnutí. A to už uvěřitelné není. A zamrzí také ne úplně dobré herecké výkony Egypťanky (už tím, že trhá květiny a všude kolem je sucho, ale to je spíš problém produkce) a její suity, obzvláště ochrnutého. Já chápu, že je extrémně těžké takovou roli na tak malém prostoru dokonale zahrát, ale prostě jsem z nich měl ochotnický dojem. Ale jinak výborné. ()