vydumnica

The Chosen je každou sériou lepšie a lepšie. Season 3 má aktuálne 96% a myslím si, že to hovorí za všetko🙂. Finále bolo prenádherne natočené. Dodatok: Pre fanúšikov seriálu odporúčam pozrieť si aj film Jesus Revolution (2023) takisto s Jonathanom Roumiem. ()

fablefavorit

Smíšené pocity. Na jednu stranu jsou zde nejlepší momenty z celého seriálu, ale mezivztahové drama, jisté vedlejší, sáhodlouhé příběhy (Zebedeus a jeho olivy) jsou až příliš do očí bijící vata. Nejdůležitější dějová linka (Šimon a Eden) je pojata moderně a hercům se ani tak nepodařila dostatečně prodat. Je to samozřejmě důsledek artistické vize. Mě osobně tato depikce manželských vztahů štve, stejně jako gospelově laděný soundtrack.  Gospel jsem v (nejen) křesťansky laděných médiích nucen poslouchat skoro 30 let, a za tu dobu jsem se nikdy nezbavil dojmu, že je až otravně bombastický a z klíčových momentů dělá laciný cirkus. Seriál pak ztrácí to málo napětí, které si kvůli svému pomalému tempu musí za každou cenu udržet. To je ale zhola nemožné, když v každé důležitě scéně začne ryčet nějaká náhodná pitcha. Otázka vkusu, ano... dle mého je gospel vkusu prostě opakem (s výjimkou 4. dílu - němé počínání apoštolů v černobílém provedení hudba překvapivě posunula o úroveň výš). ()