Režie:
Jaroslav SoukupKamera:
Richard ValentaHudba:
Zdeněk BartákHrají:
Marek Vašut, Josef Nedorost, Eliška Balzerová, Ferdinand Krůta, Josef Vinklář, Pavel Nový, Jana Krausová, Evelyna Steimarová, Čestmír Řanda st. (více)VOD (2)
Obsahy(1)
Píše se rok 1936. Mladý český boxerský šampión Vilda Jakub (M. Vašut) kvůli nepochopitelnému zásahu svého trenéra Krakowského (J. Vinklář) prohraje v Berlíně zápas s německým mistrem Kurtem Schallerem (J. Nedorost). Světový tisk zpochybní výsledek souboje a Němci, kteří potřebují získat prestiž pro nastupující nacistický stát, jsou nuceni nastoupit k novému zápasu v Praze. Snaží se Jakuba zastrašit i podplatit, využívají dokonce Schallerovu přítelkyni, filmovou hvězdu Emu Gabrielovou (E. Balzerová), aby Vildu odradila od vítězství. Vilda však jde tvrdě za svým cílem uhájit národní a sportovní čest. Důsledky ovšem nedokáže domyslet… Předobrazem boxera Vildy byl několikanásobný mistr Československa a vicemistr světa Vilda Jakš. (Česká televize)
(více)Hrají
Ivo Niederle
Československo
Nejlepší filmy:
Těžká Barbora (1960) (divadelní záznam)
Kam slunce nechodí... (1971) (TV film)
Kočár do Vídně (1966)
Josef Patočka
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Alexandr Dumas starší (1970) (seriál)
Věc Makropulos (1970) (divadelní záznam)
Václav Neužil st.
Československo
Nejlepší filmy:
Naděje (1963)
Most u Remagenu (1969)
Božská Ema (1979)
Antonín Molčík
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Smrt si říká Engelchen (1963)
Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou (1965) (TV film)
Kráva (1993)
Jiří Klem
Nejlepší filmy:
Dva na koni, jeden na oslu (1977) (divadelní záznam)
Muž v pozadí (1995) (seriál)
Královská hra (1980) (TV film)
Jaroslav Tomsa
Československo
Nejlepší filmy:
Vesničko má středisková (1985)
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)
Jaroslav Vokřál
Nejlepší filmy:
Pěsti ve tmě (1986)
Tomáš Sedláček
Československo
Nejlepší filmy:
Král Krysa (1979) (divadelní záznam)
Utrpení mladého Boháčka (1969)
Muži jdou v tmě (1975) (TV film)
Igor Smržík
Československo
Nejlepší filmy:
Panoptikum Města pražského (1987) (seriál)
Kamenný řád (1975) (seriál)
Městem chodí Mikuláš (1992) (TV film)
Rostislav Osička
Československo
Nejlepší filmy:
Pěsti ve tmě (1986)
Poslední vlak (2006)
Masaryk (2016)
Jaroslava Pokorná
Československo
Nejlepší filmy:
Maškaráda čili Fantom Opery (2009) (divadelní záznam)
Soudné sestry (2007) (divadelní záznam)
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Vladimír Čumpelík
Nejlepší filmy:
Ať žijí duchové! (1977)
Božská Ema (1979)
Pěsti ve tmě (1986)
Gerhard Sgalitzer
Nejlepší filmy:
Pěsti ve tmě (1986)
Zbraně pro Prahu (1974)
Mys Dobré naděje (1975)
Miloš Vávra
Československo
Nejlepší filmy:
Případ pro začínajícího kata (1969)
Dobří holubi se vracejí (1988)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Zdeněk Mahdal
Československo
Nejlepší filmy:
Zámek v Čechách (1993) (TV film)
Pěsti ve tmě (1986)
Přísahám a slibuji (1990) (seriál)
Tomáš Tintěra
Československo
Nejlepší filmy:
Pěsti ve tmě (1986)
Kamarád do deště (1988)
Modré z nebe (1983)
Jan Polívka
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Smrt krásných srnců (1986)
Pozor, vizita! (1981)
Duhová kulička (1985) (TV film)
Jaroslav Luks
Nejlepší filmy:
S čerty nejsou žerty (1984)
Pilát Pontský, onoho dne (1991) (TV film)
Pěsti ve tmě (1986)
Ludvík Wolf
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Tři oříšky pro Popelku (1973)
Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)
Údolí včel (1967)
Jan Novotný
Československo
Nejlepší filmy:
Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)
Sluha dvou pánů (2010) (divadelní záznam)
Král Lear (2003) (divadelní záznam)