Mladý anglický šlechtic Richard Bancroft (R. Hrušínský nejml.) se na obchodní cestě ocitne i se svým strýcem Archibaldem (P. Nárožný) v Praze. Zde se seznámí s tajemnou krasavicí Olivií (I. Bartošová) a okamžitě se do ní zamiluje. Proto rád přijme pozvání na maškarní ples jejího opatrovníka, hraběte Kronberga (V. Preiss). Jenže postupně si mladík uvědomí, že dívku a její přátele vídá jen v noci. Odhalení tohoto tajemství na sebe nenechá dlouho čekat – ukáže se, že hrabě Kronberg ve svém sídle vládne početné skupině upírů, kteří si vyhlížejí nevinné oběti. Jednou z nich má být i Richard. Boj s krvežíznivými nočními bytostmi bude o to těžší, že na zabíjení upírů zdaleka neplatí všechny metody, o kterých se píše v knihách. Naštěstí je tu ještě Olivie, která se do Richarda také zamilovala… (Česká televize)

Asmodin

Je plno filmů, které jsou žánrovým mixem. A co, že to není horor nebo velice originální námět? Tento film je jeden z mála českých filmů, které mají svou hodnotu: obsazení je bravurní, záběry jsou nádherné, soundtrack jednoduchý a vkusný. Čím více filmů se dnes točí, tím víc se mi tyto filmy líbí. ()

Untentrauer

Filmu se nedá upřít skvělá výprava a krom toho špičkové obsazení. Když jsem byl malý, tak se mi film moc líbil, ale teď s odstupem času mi tam neskutečně vadí mladý Hrušinský - zejména to jeho vyprávění. Také si říkám, proč padlo rozhodnutí udělat z toho komedii, protože tento film a herci měli na to udělat z toho opravdový horor. Ale i tak je to velmi povedený a neopakovatelný počin… ()

Oyer

Je to hodně zvláštní. Sám tomu nemůžu uvěřit. Když už tam nemá chybět romantika, tak ať pořádná ! A tady se to vyvedlo ! Celkem i napínavé, trochu kýčovitosti neuškodí.... Ivetka Bartošová i mlaďas od Hrušinských vytvořili zajímavý pár. Ač komedie, tak nechybí nechybí zajímavé napínavé okamžiky. Zamilovaný pár, který je loven lidmi a za okamžik zase upíry opravdu zapůsobil ! Tenhle sladký páreček si oblíbíte i vy. :-) ()

spiritus

Nechápu proč má Svatba upírů tak malé hodnocení. Přitom tenhle film disponuje naprosto nepřekonatelnou atmosférou, je humorně pojatý, svižný a herci si to vyloženě užívají a předvádějí sympatické výkony. Zkrátka ho mám rád a zaslouží si více než 49% ()

kritiklon

Polovina Soukupovy "tvorby" jsou buď kraviny nebo úplné paskvily ale tu druhou polovinu bych nazval takovejma klasickýma českýma oddechovkama a Svatba upírů k nim určitě patří! Podle mě zdařilá parodie s povedeným humorem a pominu-li tu hlavní dvojici Bartošová-Hrušínský, tak i s dobrými herci! Určitě to není propadák a viděl bych to líp než zdejší hodnocení. 3* za 63% ()

Rejže

V devadesátkách tento film rozpoutal boom umělých upířích zubů návštěvou kina :)) Dneska bych na tento film možná koukala přísněji, ale tenkrát jsem se bavila :) a už v první třídě jsem dokázala objevit talent Viktora Preisse. ()

mira007

Horor komedie, která nemá v českých vodách obdoby, proto dávám hvězdy: 1) herecké výkony některých postav famózní ( Nárožný, Preiss, Vízner ..) 2) originální story 3) výprava a kostýmy 4) celkem vtipné ()

matmanX

Nejhorší na Svatbě upírů je, že není tak dobrá, aby jí člověk aspoň trochu věřil pokusy o brakový horor, ani tak špatná a ujetá, aby se těm pokusům upřímně zasmál. Je přesně uprostřed, v nekonečné propasti nudného patosu, ze které vypadá 90-minutová stopáž jako nezdolatelný útes. Cringe z Hrušínského výkonu je jediným zábleskem naděje na zábavný zážitek a definitivně potvrzuje, že v této herecké rodině se talent s každou generací odmocňoval. Neděsivý horor, nevtipná komedie, příliš hloupá na gotiku a málo odvážná na brak, Svatba upírů je jako bezzubý Drákula, který si lepí špičáky Coregou. ()

ArthasKarfa

Nemám rád filmy, s vážnou tématikou, které jsou vlastně docela komediální, ale tady to i přes hrůzou přítomnost upírů v Praze docela jde. Prvky hororu a do toho komediální výstupy několika herců a situace, které jsou sice strašidelné, ale občas se neubráníte pousmání.  Hotel u Golema vedle hřbitova vládne. Preiss je hrůzný baron a Nárožný akorát leje a chrápe. Je vidět, že to točili v devadesátkách, ale celkem to působí docela dobře. ()

Jendus

Film je blbost. Záběry ukazující bílé tesáky, běhající bestie, tlučení kulů a pobíhání po hřbitově před svítáním s babkou na hrbě. Spíše než horor opravdu komedie a já jsem se královsky bavil, srnečci... ()

TheGunner

To jsou strašny nostalgicky vzpomínky. Úplně to vidím jako kdyby to bylo včera jak jsem seděl jako malej u babičky v křesle a klepal jsem se u toho strachy:) A i po těch letech se mi to pořád líbí, sice už se u toho nebojím ale prostě za to všechno dávám 4* ()

Skarface odpad!

Na Bartošku jsem byl vždycky alergickej a netuším jak takovou kravku mohli obsadit do filmu no ale každopádně v dnešní době se dobře bavím na její učet ()

EllienPM

Ještě dnes se na snímek dívám s lehkým mrazením v zádech, ale říkám si, že upíři přece neexistují, ne? Brrr. Už to po mě zase přejelo. Praha má neskutečný potenciál pro historické (velko)filmy, je to celé vlastně takové hezké, sladké (Iveta a kapesníček) a... výpravné? Je to to správné slovo? Snad. Obsazení nabité osobnostmi, naprosto skvostně zvoleno (Pelzer, Kopřiva, Nárožný, Preiss, Vízner, Marek, Gaierová...). Opravdu netradiční a nadčasová komédie. Skvěle. ()

Saara

Ano, jsou i horší snímky, pro které si nechávám hodnocení "odpad!", ovšem tuto snahu o "horor" "romanci" "komedii" jsem vážně nepochopila. Kromě toho prosím filmové tvůrce: PROSÍM, NESNAŽTE SE Z PRŮMĚRNÝCH ZPĚVAČEK DĚLAT PODPRŮMĚRNÉ HEREČKY ZA KAŽDOU CENU!!! ()