J.o.h.n.ny

Vylodění v Normandii z úvodu filmu je to nejlepší z celého filmu. Pak sice už to nepatrně pokulhává, což se vyváží s momenty jako útok na těžký kulomet, "přátelský" Němec a závěrečná bitva. Film u kterého se určitě nebudete nudit. ()

pitrisp

No myslím si Davson má nějaký mindrák z dětství, protože to není první skvělý film co se mu nelíbí... Jak by řekla Anička Dajdou "No je to vlastně jeho rozhodnutí, je to špatné rozhodnutí, ale já s tím nic neudělám..." Jinak tento film je snad nejlepší válečný film. Tenká červená linie není špatná, ale podle mě zbytečně zdlouhavá ... Co dál dodat, prostě 5 ()

mischa215

Perfektní zvuk,i příběh je dobrý a o hereckých výkonech nemluvě.Prostě srhující podívaná plná emocí...Mě se film velmi líbil a doporučila bych ho každému.Film je teda trochu krutý,ale je to film o válce a to ona byla také,takže si film jako celkově určitě těch 5 hvězdiček zaslouží. ()

Plomber

Nejlepší filmy Stevena Spielberga se odehrávají během druhé světové války to je bez debat. Ryan sice nedosahuje kvalit Schindlerova seznamu, ale i přesto poskytuje silný a neobyčejný filmový zážitek. Spielbergův dvorní kameraman Janusz Kaminsky opět odvedl vynikající práci (a opět si zaslouženě odnesl Oskara za kameru) a jeho roztřesenou ruční kameru od té doby vidíme v každém válečném filmu. Jenže zatím nikomu se nepovedlo Ryanovi vyrovnat natož ho překonat. Jako vždy se Spielbergovi povedlo kvalitně obsadit herce do všech hlavních i vedlejších rolí. Jeho cit pro tuto činnost je vzkutku neuvěřitelný. Děj je sice založen na fantasmagorickém úkolu (prý ale opravdu takovéto pravidlo existuje) to však filmu na jeho působivosti nijak neubírá. Zejména úvodní sekvence jistojistě vztoupí do filmových dějin. ()

Appleby

Jednoduše řečeno - nejlepší válečný film všech dob. Fenomenální režie, kamera, nemluvě o hereckých výkonech. ()

Caesarion

Fakt to nejni špatný film ale já fakt nenávidím násilí a to je doména tohoto filmu včetně akcí. Co je zajímavího na válečném svinstvu-násilí že musí být tak dokonale stvárněné. Určitě to chcete vidět jak to vypadalo a určitě se vám to líbí. Tak se jedte podívat do válečných oblastí. Tam to bude ještě lepší protože je vyspělejší vojenská technika-lepší zabíjení. Natočte to a dostanete oscara. ()

play@peace

Neskutečně autenticky natočený film a neobyčejně drsný, u něhož mi americký patriotismus nevadil. Poprvé jsem Ryana viděl před dvěma roky na menší televizi 4:3 a vylodění v Normandii mi přišlo neskutečně brutální, že jsem chvílema nedýchal :)). Nevím, co by se dělo, kdybych to poprvé viděl v kině. ()

DeTomaso

Válečné filmy můžeme dělit na ty před a po Ryanovi, protože film Zachraňte vojína Ryana navždy zůstane milníkem v tvorbě válečných filmů. Je mementem a důstojnou poctou všem, kteří položili životy během jedné z rozhodujících bitev druhé světové války. ()

o.d.y.

Jeden z mála dobrých válečných filmů, který ukazuje válku plnou strachu, bolesti, krve, nenávisti. Tom Hanks je opravdu skvělý herec. Musím pochválit kameru za zachycení akčních scén + střih ()

Mič

Uplny zaciatok /nemam na mysli vylodenie v Normandii samozrejme/ sa mi zda trocha pateticky, a koniec trochu klišé. Bez toho je však film Famózny. Herecké výkony sú skvelé, réžia excelentná, kamera jednoducho užasná a scény plné detailov sú jednoducho neopísateľné / vylodenie v Normandii považujem za jednú z najlepších filmpových scén vobec/. Myslím si, že žáner vojnový film má svoj vrchol. ()

klaus

Všechno přehnaně vybuchuje, zranění přehnaně krvácí a každé zranění je smrtelné. To je bohužel znak Amerických válečných filmů. I přesto je to podle mě jeden z neljepších Válečno/Dramatických snímků. ()

marocco

Prvá polhodina fantastická (mrzí ma len, že som to nevidel v kine), skvelá kamera a Stevenova réžia zachytila vylodenie v Normandii tak realisticky až na vlastnej koži cítite strach vojakov vystupujúcich z lodí. Film však neztráca úroveň ani v dalších momentoch a vojnu stále zachytáva vcelku reálne. Spojenie Spielbeg + Kaminski + Hanks nemôže znamenať nič iné ako 5*. ()

Assshack

4* .především díky vynikající kameře, střihu a hlavně efektům... Mínusy za scénář (ano, válka je zlá a někdy spojí osudy několika lidí dohromady, ale proč tolik patriotismu a přehnaného americanismu???)...Tom Hanks podal pouze růměrný výkon (ano, ukamenujte mne, ale tohle prostě není ono) a tak mohu s klidným svědomím prohlásit: "Dobrý film s vynikajícími efekty, nicméně po realistické a trochu psychologičtější stránce je kvalitnějším snímkem Tenká červená linie" ! ()

maple6

Přestože si někdo musí rýpnout do velmi střeštěné zápletky, kdy si mnoho historických fanatiků musí drbat hlavu, pro mne je film Zachraňte vojína Ryana dokonalým ztvárněním vojenské vřavy a vším kolem ní. Tom Hanks zde ukazuje, proč je PAN HEREC a jen škoda, že Matt Damon nedostal tolik příležitostí, aby Ryan smazal nálepku "Hocha štěstěny", který k cestě domů přišel jen kvůli tomu, že jeho maminka přišla o tři syny, a ne protože vojín Ryan je hrdina, který si to zaslouží... ostatně to po něm chtěl i kapitán Müller ve své poslední větě... jinak vážně dobrý film a kdo prokličkoval smrští repríz na Nově, rozhodně prohloupil... --Nestřílej, já nikoho nezabil! Já sem Čech! Nestřílej! -Co říkáš?! Já ti nerozumim? --Čech! Já nikoho nezabil! !!!Prásk!!! ---Co říkal? -KOUKEJ, MÁM UMYTÝ RUCE K VEČEŘI! ()

alyk.fake

top válečný film, poprvé se v něm ukazala válka syrově a silně realisticky, poprvé také použil americký režisér techniku, která odpovídá době, celkem dobře uděláné tanky Tiger, (sice na podvozku t-72, ale to nevadilo:-)), výborný boj ve městě i dobývání osamoceného kulometu. prostě válečný film jak má být!! žádny sladák typu Pearl harbor ()

mfanta

80% Je to zejména na začátku hodně naturalistické, později se však přidá i příměs cukru a hrdinská sága může začít. Nejsem si jistý, zdali by z toho nebyl patriotický propadák, pokud by se látky ujal někdo jiný než Spielberg. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

14.02.2023

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018