greymon

Steven Spielberg dokázal natočit dokonalý válečný film. Vynikající válečné provedení i atmosféra celého filmu. V celku dobré obsazení herců. Tento film je jedním z nejlepších válečných filmu, které jsem kdy viděl. Obsahuje vše co válečný film obsahovat má. Oscarový film, který rozhodně nepatří do odpadu. Jinými slovy doporučuji tento film každému, kdo opravdu ocení válečné filmy. Obdivuji všechny herce, kteří museli vydržet natáčení. Myslí, že pro Steven Spielberg i jeho tým to bylo velmi těžké natáčení. Jsou tam některé scény, které nebylo lehké natočit a já obdivuji kameramana i režiséra. Jsem s filmem spokojen a nemám k němu výhrad. ()

fenek

Na toto mistrovské dílo jsem se chystal dlouho. I když většinou na technické stránce nijak nelpím, Ryana sem schválně sehnal ve FullHD. Tak jdem na to, nadechnout a ... vyplatilo se. Mám pocit, že jsem stihl vydechnout nejdřív po třech hodinách. A zdaleka ne jen kvůli prvním dvaceti minutám, ačkoli ty se právem zapsaly mezi nezapomenutelné scény světového filmu. Válka je FUBAR. ()

rob_troy

Tom Hanks, sakra vždyť ten chlápek neumí natočit špatnej film. Bitva na pláži Omaha v Normandii byla fantastická. Steven Spielberg je bůh. ()

GordonCZ

Jeden z nejlepších válečných filmů, který kdy v USA natočili. Už samotné vylodění v Normandii je ztvárněno tak dobře, že ono pověstné pískání v uších kapitána Millera se stalo jedním ze stěžejních momentů filmu, který si zapamatoval snad každý, kdo tento film viděl. Námět je samozřejmě přitažený za vlasy, ale zase alespoň vyzdvihuje do popředí význam každého člověka, byť z hlediska celosvětového válečného konfliktu navenek nevýznamného a bezejmenného. Dává to filmu důležitý rozměr lidskosti a možnost sžít se s osudy jednotlivých postav, jejichž putování zde sledujeme. Finální střetnutí pak celkový nadmíru kladný dojem z filmu ještě podtrhne nezapomenutelnou formou, kdy jsem měl opravdu skoro pocit, jako bych tam byl s nimi. ()

boombang

I kdybys chtěl utéct, neutečeš... Přečkej prvních dvacet minut... a definitivně zjistíš, jaké je to zatraceně zkurvené peklo - válka. Znám jen jednu jedinou srovnatelně působivou scénu a ta je pochopitelně ze Schindlerova seznamu. ()

Eruzione

Jedna věc je pro mě nejasná. Opravdu by se riskovaly životy mnoha lidí kvůli jednomu pozůstalci rodiny? Asi ne.. Přesto je to velmi napínavý film, u kterého za ty necelé 3 hodiny ani náhodou neusnete. Dostal mě záběr na vojáka, kterého trefili do helmy, ten si ji sundal, podíval se na ni a dostal další ránu do hlavy, tentokrát bez helmy. Jinak výborná režie, Matt Damon, Tom Hanks. 90% ()

KucC

Todle je jedna z mých dalších srdečních záležitostí. Film, který absolutně nic nepostrádá. Většina scén vám nedá navybranou a vy se ociťujete ve filmu samotném, prožíváte jednu scénu za druhou a vše ostatní jde stranou. Fakt geniální práce. ()

helrohir

Najlepší vojnový film z obdobia WW2. Už úvodná sekvencia vylodenia v Normandii vám vyrazí dych a do konca filmu ho len tak ľahko nechytíte. Všetky bojové scény sú stvárnené realisticky a naturalisticky, čo zas nevídam v každom filme. Tom Hanks v hlavne úlohe (ako vždy) skvelý, ale aj ostatní herci mu zdatne sekundujú. ()

anyonecek

Lituji, že jsem tento film viděl až nedávno a že jsem si myslel, že to bude další střilečka bez příběhu. Naprosto úžasný film v hlavni roli nečekaně s kvalitním Tomem Hanksem. Těchhle 169 minut jsem si naplno užil už od začátku až do konce. S klidným srdcem můžu říct jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl. Všechno to utrpení těch vojáků a zajatců úžasně popasané a zahrané, jako bych byl přímo tam. ()

Dzegr

"Divný bylo, že někdy přišla domů dřív a já dělal, že spím. Stála ve dveřích a koukala na mě a já měl oči zavřený. Věděl jsem, že ji zajímá, co jsem přes den dělal, že přišla z práce dřív jen kvůli tomu. A já se ani nehnul, dál jsem předstíral, že spím. Nevím, proč jsem to dělal." ()

Bifftekk

Film který vás přenese do roku 1944 a s velkou chutí vám vryje do srdce nezapomenutelné peklo, které se odehrávalo na pláži Omaha. Steven Spielberg ví, jak ukázat pravou tvář války. ()

Havala

Poctivý velkofilm s přídavkem povinného patriotizmu. Pokud to porovnám se současnějšími válečnými filmy, chybí tu něco co ten film udělá vyjímečným. Black Hawk Down je zcela jiná káva. ()

AlexUnited

Ak by som mal objektívne hodnotiť čisto filmárske umenie, asi by to malo byť za 5*, lenže keď ja tak hrozne neznášam špinavú propagandu !!! ()

kedu odpad!

Film velmi dobře charakterizuje Gemini, ale nejde úplně k podstatě věci. Film se snaží evokovat realitu a přitom funguje stejně, jako nadupaná reklama na lentilky. Válka není akční záležitost. Není ani obrazově poutavá. Rozhodně není zábavná a v žádném případě v ní nejde o záchranu jednotlivce. Válka je nudná, psychicky nesmírně deprimující stav organizovaného násilí a to nelze navodit pouze tím, že se hlavnímu představiteli třesou ruce. Válka je o množství bezejmenných a hra na antickou tragédii je cynickým pokusem vydělat spoustu peněz na voyaerech, kteří o válce pouze sní nebo na vojenských verbířích, kteří po promítání v kinech museli mít hotové žně mám na mysli promítání v USA... ()

WolfIssen

Podtitul začátku filmu by se mohl jmenovat: Jatka na pláži Omaha, aneb kterak spojenci své vojáky na smrt poslali... Konečná bitva o most je dle mého názoru jednou z nejrealističtěji natočených válečných scén. ()

kaktusacek13

Nemám ráda válečné filmy, proto tak nízké hodnocení (pokud se nejedná o komedii). Pláž Omaha jsem nedávno navštívila. Je to strašné, když vidí člověk tuhle a i další pláže vylodění a říká si, kolik mrtvých tady bylo. Je to nepředstavitelné, ale tenhle film to dokonale přibližuje. ()

Brano

Typický film o amerických hrdinoch. To by mi tak nevadilo, len keby to nemalo 169 minúť, čo je dosť nato aby sa človek začal nudiť. A čo sa týka historickej presnosti , tak veľa vojakov čo prežili vylodenie, komentovalo tento film ako nezmyselný. 3* dávam za výbornú úvodnú scénu pri vylodení v Normandii. Žiadny výnimočný film, existujú desiatky lepších filmov z obdobia WW2 ako toto. ()

bohhous22

Ho ho ho....Tak tohle je síla!!!Úvodní téměř půlhodinová mlátička,kde lítají doslova ruce nohy střeva(pořadí si vyberte sami) mě srazila k zemi.Díky Spielbergovskému rukopisu jsem ovšem byl v průběhu tohoto skvostu schopen vstát a ucelit si dojmy,které mistrovské dílo probouzí.Zpětně tedy píši tento skromnný komentář jednomu z největších filmových milníků všech dob!!!Film je něco jako povinná četba ve školní literatuře pro všechny milovníky filmu!!! ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

14.02.2023

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018