MM_Ramone

"Rocky II"; toto pokračovanie, Oscarom ovenčeného pôvodného filmu, by kľudne mohlo niesť podtitul "Odveta". Druhá časť začína presne tam, kde končí prvá. Boxerského majstra v ťažkej váhe Apollo Creeda v náročnom súboji s outsiderom Rockym od KO zachránil len gong, čo ukončil zápas. Vyhral len o jediný bod, v pomere 8:7. To jeho narcistická povaha nedokáže zniesť a preto vyzíva Rockyho k druhému duelu. Tak chce celému svetu dokázať, že on je jediný neohrozený šampión. Rocky zarobené peniaze rýchlo minul, oženil sa s Adriane a čakajú prírastok do rodiny. Všetko sa však začne komplikovať. Po dlhšom váhaní sa rozhodne, že sa opäť postaví do ringu proti doposiaľ neporazenému Apollo Creedovi. Znova sa pokusí zabojovať o najcennejší boxerský titul. ***** ()

Sawy

Že to není jednička mi bylo jasné od začátku a v pohodě jsem to přijal.Protože je to pořád kvalitní film,ve kterém není ani tak důležitý box,ale samotný Rocky,jeho život a problémy.Nevím čím to je,jestli Slyovým úsporným a působivým herectvím nebo scénářem,ale Rocky je postava,které má člověk tendenci fandit tak nějak automaticky a ve všem,jak v ringu tak v lásce.A když takovou postavu máte,je kumšt kolem ní neodvyprávět dobrý film.Pravda,občas je dvojka Rockyho trochu bez děje,některé scény jsou přebytečné,jiné by chtěly rozvést,nedostatků by se našlo dost.Ale vzhledem k úžasnému finálovému zápasu,který tlačí na emoce ještě mnohem víc než ten z jedničky (což je moc dobře) nějak nemám potřebu po nich pátrat.Takže za mě spokojenost a těším se na další díly.Ale nevěřím,že by se v nich mohl pro Rockyho objevit lepší soupeř,než jakým byl Apollo Creed.Z toho chlapa člověk musí mít respekt! 80 % ()

anais

V podstatě to samé co první díl...Rocky netrénuje, fláká se, nakonec se se starým dobrým Mickem do tréninku pustí a porazí Apollo Creeda...s tím rozdílem, že se nedává dohromady s Adrianou, ale křísí ji z komatu. Tam, kde v byla v jedničce upřímnost, dostavuje se hollywoodská vypočítavost. Stallone už svého hrdinu neukazuje jako troubu, který občas řekne něco srandovního... Rocky se zmněnil v továrnu na hlášky, které jsou často vtipné, to ano, ale hrdina tak ztrácí svou důvěryhodnost. Celý film je jen nastavovaná kaše. Mam teorii - zatímco v prvním dílu byl důraz na tom, že Rocky je Itallion Stallion, tedy Italský hřebec, ve dvojce se od tohoto označení nenápadně přestupuje směrem k tigrovi (který se v dalších dílech stane jakýmsi hlavním zvířetem Rockyho...Eye of the tiger). No, a alternatvní název pro Večírek u Kitty a hřebců (první film se Stallonem vůbec, současně jeho první a poslední porno) je právě Itallion stallion...tudíž, má teorie zní...Stallone se zalekl svého porno výkonu a začal se zbavovat nálepky Italský hřebec...to je vše. ()

choze

Rocky s celou původní partou, schématem (výzva, pochyby, tréniková montáž, finální zápas), úžasnou hudbou, napínavou a drtivou závěrečnou bitvou i s naivními průpovídkami je zpět a Sly - tentokrát i z režijní stoličky - skrz něj ventiluje svoje vyrovnávání se s čerstvě nabytou slávou. Slušné pokračování, kterému díky navýšenému rozpočtu chybí syrovost jedničky a taky scénář předepisuje Rockymu trochu moc smůly (dyslexii, hrozbu, že v ringu oslepne, manželku v kómatu). A tygr v zoo i na bundě jako by předjímal třetí díl, kde fanfárovitou hudbu doplní pecka Eye of the tiger. ()

Ant

Druhý díl očividně těží z úspěchu jedničky. Je to poznat i na vyprávěcím stylu, který prakticky opisuje to, co už jednou fungovalo. Takže je vám vlastně po chvíli jasné, o co v tomhle dílu půjde a jak skončí. Nejvíc mi ale pil krev Stallonův způsob, jakým Rockyho zahrál. Protože ta postava na mě působila, jako by jí Apollo v závěru jedničky vymlátil půl mozku z hlavy a udělal z něj úplného retarda. Tentokrát je to jen a pouze dobrý film, což ale taky není nejhorší. ()

• Skladba "Going the Distance" od Billa Contiho mala byť súčasťou soundtracku k Rocky II, ale nikdy sa o tom neuvažovalo. (Pat.Ko)
  • Severoamerické tržby byly 85,2 milionu amerických dolarů. (NIRO)
  • Počas scény, v ktorej sa Rocky (Sylvester Stallone) a Apollo (Carl Weathers) rozprávajú s novinármi, sa jedna reportérka pýta Rockyho, čo urobí so svojimi peniazmi, ktoré zarobí a odpovedá jej, že Pauleymu (Burt Young) kúpi stroj na šišky, kúpi do kostola sochu a svojmu nenarodenému dieťaťu kúpi nejaké muppet hračky a spomína žabu Kermita. Sylvester Stallone bol hosťom Muppet Show začiatkom toho istého roku v roku 1979. (Pat.Ko)

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers