Stíny v mlze

Česko, (2022–2024), 27 h 31 min (Minutáž: 58–78 min)

Režie:

Radim Špaček

Scénář:

Zdeněk Zapletal

Petra Špalková, Jiří Vyorálek, Jaroslav Plesl, Regina Rázlová, Anděla Tichá, Tomáš Mrvík, Miroslav Hanuš, Petr Panzenberger, David Viktora, Ondřej Brett (více)

Dvanáctidílná krimi série odehrávající se v Ostravě a okolí představí kriminalistku Magdu Malou a jejího nového parťáka Martina Černého. Společně vyšetřují kriminální případy z nevšedních míst, silné příběhové linky budou zároveň sledovat osobní životy vyšetřovatelů. Magda musí skloubit časově i psychicky náročnou práci policistky se starostí o rodinu a malou dceru. Martin přišel do Ostravy, aby neztratil kontakt se svým dospívajícím synem, který se do nového bydliště přestěhoval se svou matkou, Martinovou dnes už bývalou ženou. Počáteční drobná rivalita mezi Magdou a Martinem pozvolna přeroste ve vzájemné sympatie a respekt. Oba ale netuší, že Magdu už nějakou dobu sleduje nedávno propuštěný vězeň Hrbek, který realizuje důmyslný plán, aby se jí pomstil za své dřívější dopadení (Česká televize)

Recenze uživatele Muffino k tomuto seriálu (3)

Klec (2022) (S01E01)

To mám opravdu jako divák věřit tomu, že pachatel oběť veze přes město, aby ji pohodil kousek od baráku, ve kterém bydlí? Navíc jsem nepochopil, jak jim podle zranění mohla unikat nakonec prokázaná varianta úmrtí. ()

Číslo 2 (2024) (S02E09)

Takže z informací. které má již nyní divák k dispozici je zjevné, že houslistka má milence. Jestli je to kolega z prvního dílu, kterého potkala u bazénu, se ještě uvidí. Teď již jen doufat, že toto zjištění nebude hlavním finále celé série. ()

Ranní vrah (2024) (S02E10)

Ještě dva díly zpět jsem si říkal, že se mi druhá série líbí víc než první (více akce, napětí a snad i zábavy, omezení domácích dialogů atd.), ale slabý scénář, který dělá z diváků a hlavně policistů blbce, je již do nebe volající a vrhá druhou sérii směrem ke dnu. Jak již podotkli někteří, není normální, že identikitem se nikdo nezabývá. Neviděli ho policisté a policisté zase neukázali celý okruh podezřelých jediné (!) svědkyni. A navíc, policisté se dále nezabývají tím, kdo vyhledával její RZ vozu v registru. Při odhalení hrozby, že svědkyni podezřelý sleduje, nikoho nezajímá, co viděla sledka, která u toho byla. Když svědkyni odvážejí, tak ji pachatel sleduje z blízkého místa, kde normálně auta neparkují, což nám ukázal dlouhý švenk několik záběrů zpátky a eskortě je to asi šumák, že tam stojí auto a v něm člověk. Policisty eskortující ohroženého svědka nakonec ani nezajímá, že je v noci, při slabém provozu sleduje po celou dobu vůz až k hotelu. Ach jo. Kde bere na celou činnost pachatel čas a finance ponechávám stranou. To už je taková klasická báchorka většiny kriminálek. ()

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky