Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Úspěšný architekt Steven (Matthew Broderick) požádal svoji přítelkyni o ruku. Reakce byla nečekaná - emancipovaná Robin ho vyhodila z bytu. Při zařizování nového příbytku se pak Steven seznámil s poněkud excentrickým montérem Chipem (Jim Carrey), který mu načerno zapojil několik programů kabelové televize. Steven zaplatil Chipovi padesát dolarů a bláhově se domníval, že už ho nikdy neuvidí. Jak strašlivý omyl! Osamělý Chip začal považovat sympatického zákazníka za svého nejlepšího přítele a nevybíravě se mu naboural do života. Radil mu, jak si poradit se vzpurnou Robin, ztrapnil ho před nejbližšími kamarády a do bytu mu nainstaloval extrémně drahou (a kradenou) televizní aparaturu. Steven je slušný člověk a dlouho se nemůže odhodlat k tomu, aby Chipovi na rovinu řekl, jak se věci mají. Teprve po divokém večírku, na který Chip pozval bizarní skupinu svých zákazníků a také předem zaplacenou prostitutku, která Stevenovi mistrně sehrála etudu "láska na první pohled", se architekt pořádně naštve. Vmete do tváře obtížného podivína holou pravdu, vyhodí ho ze dveří považuje tímto jejich podivný vztah za ukončený. Ale zhrzený Chip se rázem stává Stevenovým úhlavním nepřítelem. Nepřítelem s neuvěřitelně vyvinutým smyslem pro pomstu. Nepřítelem, který dokáže změnit život své oběti v peklo... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (269)

MeanWhile 

všechny recenze uživatele

No, ikdyž se spoustě lidí tento film s komediantem Jimem Carreym nelíbí, mě ani nějak nevadil. Sice po Ace Venturovi, nebo Masce zde nemůže být řeč, protože todle je trošičku něco jiného. Tady Jim Carrey předved výkon napůl komediální a napůl docela normální. Což z toho celkového pohledu na film udělá docela zkaženou náladu když si před očima převedeme všechny různé ostatní filmy, ve kterých Carrey byl. Jinak film fajn, dobrá komedie pro mě samotného. ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Jim Carrey zvládá hrát psychotické záporáky, zvládá hrát excentricky komediální postavy, zvládá skvěle i velmi vážné role. Ale tady se pokouší o tohle všechno zároveň, a absolutně to nefunguje. Tím spíš když je tu k němu protiváhou Matthew Broderick, nejméně charismatický herec v historii planety. A stejnou měrou za to může i Ben Stiller jako režisér - ten se sice po letech předvedl s geniálním Tropic Thunder a dalšími peckami, ale k tomu se evidentně musel propracovat... a hlavně pochopit co vlastně chce točit, a pak u toho vydržet celý film, ne střídat creepy horor a praštěnou grotesku třikrát za minutu. No naštěstí má hromadu kámošů, kteří mu tu zaskočili jako fajn cameo postavičky, jediné vtipné scény v celém filmu. 4/10 ()

Reklama

Superpero 

všechny recenze uživatele

Téměř dokonalé dílo. Ben Stiller režíruje a střídá žánry se zběsilostí rovnající se jen kadenci ksichtů Jima Carreyho, který prostě jede. Viděl jsem většinu jeho filmografie, ale tady se fakt utrhnul ze řetězu. Škoda že pak oproti němu Matthew Broderick působí strašně nudně a obyčejnsky. Krapet bych upravil konec a bylo by to perfektní. ()

decouble 

všechny recenze uživatele

Strašně těžko uchopitelný (a bohužel nedoceněný), protože k tomu všichni přistupujeme jako k další devadesátkový taškařici s Jimem Carreym. Pak se ale vynoří i mírně dramatická linka o divným stalkerovi z doby rozkvětu kabelový televize. Carrey tu hraje postavu bez vyloženě vlastního charakteru, někoho vychovaného televizí (v dětství nedotčeného patřičným sociálním kontaktem), který umí jen napodobovat, co za ty léta stokrát viděl v televizi, ale v jádru vlastně opuštěnýho malýho kluka, co hledá kamaráda. A ta možnost někoho imitovat je voda na mlýn pro jeho herectví, takže Cable Guy je konstruován jako Carreyho one man show nejen, protože tu je obsazen komik na vrcholu svých sil, ale protože si to přímo žádá jeho postava (a mimochodem jeho cover verze Jefferson Airplane je boží!). ___ Přesto si Cable Guy troufnul jít dál, než většina jeho ostatních filmů z 90. let, ne protože se zdá být vážnější, ale protože do tohodle žánrovýho mixu nacpe nejbláznivějšího komika svý doby a zároveň se nebojí něco říct o soudobý americké společnosti. A to že je vlastně závislá na nepřerušovaný možnosti přijímat konstantní proud informací a zábavy v dobré obrazové kvalitě a udělá pro to cokoliv (v Carreyho parodicky vizionářských monolozích lze i cítit předvoj závislosti na internetu). ___ Zároveň se na to dá koukat taky jako na hyperbolický obrázek americký společnosti postavené na povrchních "small talcích". Tyhle drobný vyprázdněný dialogy se člověk musí v průběhu života naučit, aby ve společnosti dokázal fungovat, ale běžné filmy a televizní seriály vlastně tenhle denní mikrosvět vůbec nereflektují, a tak se člověk, kterýho vychovala jenom televize (Carreyho Chip) nikdy neměl šanci naučit, že když vám někdo řekne "kámo", neznamená to, že jste přátelé. ___ Krom toho potěší obsazení vedlejších rolí a různých camei (Jack Black, Kyle Gass, Bob Odenkirk a Ben Stiller jeho dvojrole, která běží na pozadí celým průběhem filmu, aby se zdůraznila pointu) ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Několik samoúčelných vložek (souboj ve středověké restauraci), mladý Jack Black opět v průsečíku s podobou Emilea Hirsche a snaha o poučné finále s tématem chorobné závislosti.  Z té spousty odkazů na filmy a seriály byly nejpříznačnější dva. Eastwoodovo „posedlostní“ Zahrajte mi „Misty“ a Ren & Stimpy, protože excentrické exhibice gumového Kanaďana nemají daleko k animákům tohoto typu. Když si tady jako televizí odkojený Chip šlape na jazyk, neměl by problém udělat to i doslovně.. ()

Galerie (101)

Zajímavosti (23)

  • Na párty Chip (Jim Carrey) spieva karaoke verziu piesne „Somebody to Love“ od Jefferson Airplane. Chip uvádza, že táto pieseň sa objavila v dokumente Gimme Shelter, čo nie je úplne pravda. V dokumente bola použitá síce skladba od Jefferson Airplane, ale úplne iná: „The Other Side of This Life“. (Arsenal83)

Reklama

Reklama