Japonsko, (2023–2024), 9 h 12 min (Minutáž: 23 min)

Předloha:

Šú (kniha)

Kamera:

Kento Kida

Hudba:

Keidži Inai

Júičiró Umehara, Tomori Kusunoki, Júko Nacujoši, Sajumi Watabe, Takuma Terašima, Nene Hieda, Misaki Kuno, Kana Asumi, Rikija Kojama, Wataru Hatano (více)

Jeoffrey

Vážně jste si mysleli, že bude druhá série tak dobrá jako ta první? Já původně ano a hodně jsem se na pokračování těšil. Nevadilo mi ani, že se změnil hlasový herec u hlavní postavy, protože barvu hlasu mají pánové docela podobnou, takže tenhle rozdíl byl tím nejmenším, co by mi tu mohlo vadit. Nakonec mě vlastně ani tolik nenaštvalo to neskutečně mizerné CG u monster, které bylo tím nejhorším, co jsem viděl od dob velké bohyně Mitamy. Zkrátka i když byl seriál plný odporných počítačových draků a stromů s lidskou tváří v kvalitě, za kterou by se styděla i průměrná hra na PS2, pořád to nebyl ten největší problém, co jsem s druhou řadou měl. Tím za mě nakonec byla absence humoru, nadhledu a lehkosti, kterou měla první série. Zkrátka i když tu bylo pár cool momentů s Anosem, které mi udělaly radost a u kterých jsem si připomněl, proč mám hlavního hrdinu tak rád, tak jsem se nedočkal žádné zapamatovatelné a kouzelně přepálené chvíle, jako když Anos v první sérii roztočil hrad jako káču, nebo porazil soupeře pouhým tlukotem svého srdce. Nejvíc se k tomu asi blížil poslední díl, kdy si Anos sedmkrát dupnul, ale ani to pro mě prostě nějak nebylo ono. Co bylo ještě horší, byl fakt, že tyhle cool momenty a souboje, kvůli kterým jsem se na seriál těšil, tu byly zabalené do neskutečné hromady žvanění. Připadal jsem si, jako kdyby tvůrci u první řady podvědomě tušili, že druhá nebude, a tak se nesnažili o nějaký příběhový info dump, prostě jen chtěli ukázat, jak moc je hlavní hrdina cool, jenže divákům se seriál tak moc zalíbil, že najednou druhá série prostě vzniknout musela, a tak jsme veškerý příběh a hromadu lore najednou dostávali v koňských dávkách, aby se vše dohnalo. Problém je, že ta hromada žvanění většinou nebyla zajímavá, příběh nikdy nebyl natolik epický, aby si zasloužil tolik expozice a okecávání a tempo díky tomu absolutně drhlo, a to až tak moc, že jsem se často nudil a ztrácel pozornost. Nic proti složitému příběhu a hromadám lore osobně nemám (jsem velký hráč RPG a fanda DnD), pokud mi je dokáží autoři prodat, ale tady to vážně většinou působilo jen jako hromada zbytečných keců okolo. Co se samotného příběhu týká, tak i když se občas snaží předvádět velké a krkolomné dějové oblouky, vždy se to dá shrnout do věty „Nic není nikdy tak jak to vypadá a všechno je nakonec tak, jak to Anos chce“. Škoda jen že samotná cesta tu nikdy není ani z poloviny tak epická jako samotný výsledek. Blbé taky je, že díky té snaze o hlubokou a komplexní fantasy, která moc nefunguje, seriál ztrácí zábavnost a lehkost. Z jednoduché a prosté legrace o tom, že hlavní hrdina je až příliš OP, se stává ultimátní konflikt s falešným pánem démonů, bohy, draky – zkrátka se stále mocnějšími stvořeními, ale tvůrci mi to neumí prodat tak, abych si to užíval, byl napnutý, nebo se alespoň bavil tím, jak snadno si i s tímhle hrdina dokáže poradit. Prostě i když Anos v nějaký moment zadeklamuje to své „Vážně jsi si myslel, že…“ tak to u mě bohužel úsměv a ani očekávání co přijde, už nevyvolá. Když si k tomu přidám všechny ty produkční problémy, které tahle řada měla a odklady (díky kterým můj zájem také chtě nechtě upadal), tak výsledkem je bohužel zklamání. Zklamání, že se ze seriálu, na který jsem se tak těšil, stal maximálně průměrný zážitek, který jsem bez většího zápalu dokoukal. První půlka ještě 6/10, druhá půlka maximálně 5/10 – celkem 5,5/10. () (méně) (více)