Hlavní postavou příběhu je nenapravitelný smolař Standa (Jiří Macháček), se kterým si osud pěkně pohrává. Zrovna ho pustili z vězení a on věří, že karta jeho života se obrací. Bývalý šéf Zdeněk (Ivan Trojan) mu totiž něco dluží a Standa si konečně může splnit to, o čem snil. Jenže potká Ondřeje (Marek Taclík), a to je oproti Standovi ještě větší nešťastník a blázen. Jejich smůla se násobí, a to nemůže dopadnout dobře. Zdeněk má restauraci, manželku Sandru a dvě děti. Manželka je přísná, spolehlivá a ekologická. Děti jsou hodné, učí se a hrají si. Všechno se daří, než potká Standu a Ondřeje... (HBO Europe)

Yvettka

Vím, že to není film zrovna valné kvality, ale pro mě, milovníka černého humoru lahoda. Dokonale jsem se bavila od začátku do konce, což se mi u českých filmů moc často nestává. Skvělé hlášky "Normální houbovej čaj" nebo "Poletím jako pták, jako dravec, jako orel...", případně "Co je? Dnes je čtvrtek..", úžasná scéna s Třískou nebo zjištění, že ona je totálně vyšinutá celá "Trojanovic" rodina a každý opravdu fest originálně, pro mě dokonalé od začátku do konce, nicméně připouštím, že je asi potřeba mít trošku zvrácený humor. ()

Jevablo

Proč tak nízké hodnocení? Tohle je prostě dobrá komedie, žádný vážný film, žádní Samotáři s přesahem. Taclík je boží, cožpak to nevidíte? Scéna s autem na mostě, předáním peněz, Medvěd je připraven, dnes je středa:-) Kdo neviděl, neuvěří. Pokud jste se zde rozhodli hledat něco jiného než humor a jste zklamaní, tak se nedivte. ()

RexT

Zaujme pár kouzelných scének - video, peníze v docích, bratr psychiatr, v mrazáku ... . Jen ten závěr to podle mě kazí, určitě se film dal zakončit lépe. Třetí hvězdička je za herecké výkony, o Trojanovi jsem nikdy nepochyboval, zde jsem si pořádně všiml i Marka Taclíka. Společně s Macháčkem tvoří nádhernou dvojici outsiderů a režisér dokázal najít rozumnou míru, jak s takovým materiálem zacházet. ()

miromir

tento film patri jiste k tomu lepsimu co v nasi produkci kdy vzniklo, skvele hlasky, skveli herci co vic dodat ()

kohak

Nenalézám jiný výraz než zhovadilost. Jedna hvězda za Trojanova Hitlera. Jinak prázné, hloupé, nevím čí m si Ondříček vysloužil renomé dobrého režízéra. Pokud vezmu v úvahu, že Ordinace v Růžové zahradě se točí 3 dny a on své "opusy" minimálně 30, pak v tomhle kontextu jsou Ordinace či Ulice zrežírovány mnohonásobně líp. ()

gizi

Výborná komedie, u které se sice nemlátíte smíchy, ale rozhodně se nenudíte. Nejen Trojan a Macháček, ale i ostatní herci jsou výborní. Viděno podruhé 9.4.11 a 85% Podíval jsem se opět 27.1.13 a skoro bych dal 5* 90% - Marek Taclík je snad nejlepší. Po shlédnutí 23.10.2015 zvyšuji hodnocení na 90% a 5*. ()

pogoman77

Vždyť je to tak skvělá komedie, co proti ní všichni máte. Je tam šílená matka, smolař Macháček, Trojan Hitler, násilí... Co si víc přát? ()

michalkop odpad!

Když jsem tenhle film viděl, tak jsem nevěřil vlastním očím. Jak mohl někdo takovou hovadinu vůbec natočit...? Příšerný příběh, příšerně sestříhané, příšerná kamera, příšerné výkony. Strašná nuda a průhlednost. A to jsem se na film díval jen kvůli doporučení známého. Zde se nebojím rovnou dát ODPAD! ()

NairuWana

Pro mě jeden z nejlepších českejch filmů. Tak za prvý v něm hraje Macháček a Trojan a oba jsou kvalitní herci a Vilhelmová taky. Za druhý vážně jsem se zasmála, "obyčejnej houbovej čaj" to zabil. A přes všechen ten humor a nadsázku to v sobě mělo něco až děsivě realistickýho, protože skoro každej máme svýho kostlivce ve skříni. ()

Andy.222

Tolik šíleností pohromadě jsem snad ještě v Českém filmu neviděl, ale díky Macháčkovi a Trojanovi je většina z nich natolik dobře podaná, že se člověk jen válí smíchy v křesle. ("Normální houbovej čaj") ()

bystroocko odpad!

Doslova otřesné, z diváků dělá idioty, kteří mají každou snůšku hloupostí považovat za dobrý film nebo v tom nedejbože ještě hledat umělecký záměr. Vhozené peníze a vyhozená řemeslná snaha z toho udělat koukatelný snímek. Podepsala bych se pod komentář Civala, souhlasím s ním do puntíku, ale ruka se mi třese vzteky, sotva si na tu stupiditu vzpomenu. ()

Adalv79

Hlášky a troubové v podání Macháčka a Taclíka sem tam pobaví, ale tenhle film s amatérskou zápletkou zachraňuje hlavně Ivan Trojan a jeho parafráze Hitlera. Jenom díky tomu výstupu si Jedna ruka netleská zaslouží tři hvězdičky. Jo a ještě díky Třískovi, který je jako travestita rozkošný:-). ()

SkeeveTulp

Film začíná a z více než poloviny i pokračuje jako komedie. Poté však začne nabírat na síle druhá vrstva děje. Něco, co by se dalo přirovnat k Samotářům. Autoři měli patrně v úmyslu tyto dvě části prezentovat hned od začátku, ale nepovedlo. Jakoby až pozdě zjistili, že druhá část děje začíná být silnější a tak se ji snažili narychlo maskovat třaskavým humorem podobným začátku filmu. Ale nepříliš úspěšně. Film to není špatný, místy až vyhrknou slzy smíchy. Ale trošku zamrzí zahozená šance udělat z toho něco výraznějšího. Určitě se však jedná o film, který je z těch lepších z polistopadové tvorby. Výrazně lepší. ()

rijen

Ježiš, to byla blbost! Škoda, že nekouřím marihuanu. Věděli ste, že brambora nebo cibule obsahuje víc železa než špenát? ()

tommicek

Myslím, že takovou úchylárnu člověk mockrát nevidí - a nejhorší na tom je, že se jeden při tom skvěle baví :-) Podle mne je nejlepší scéna s projevem Ivana Trojana, za tento výkon je Český lev naprosto zasloužený :-) ()

HakitoCZ

My, Češi jsme v tvorbě černých komedií naprosto bezkonkurenční. Ať už jde o šílenosti typu Doblba, nebo Samotáře. Herecké výkony v díle Jedna ruka netleská jsou naprosto dokonalé, stejně jako přiřazení rolí jednotlivým hercům. Obyčejný příběh Standy z devěta-devadesátého začíná postupně s dějem nabírat na obrátkách a nabalují se na něj problémy i nové známosti. Osudy všech jsou propojeny a všechno souvisí se vším. David Ondříček se dokáže náramně vyžívat v neštěstí jiných postav a vše pojmout velmi vtipnou až škodolibou formou. Vše doplňují nezapomenutelnými hláškami. Když se zamyslím z dlouhodobého hlediska, tak Jedna ruka netleská je neden z nejlepších Českých filmů, jaký jsem za svůj život viděl. ()

PepsonFikson

Asi jeden z nejlepších českých filmů. Samotáři patří do stejné kategorie ale tohle mě přijde o trochulepší. Skvělé repliky a Ivan Trojan za zahrání Hitlera opravdu geniální. A i kdyby to byl ten nejhorší film v ČR tak tu jsou filmy Zdeňka Trošky který jsou většinou o trošku horší. Takže za mě Palce hore. ()

solver

Tohle je typicky český film. Už nejsou devadesátá léta, tak jsme trochu víc přemýšleli... Jenže výsledek je jen trapárna exhibujících herců ()

Poutnice

Nečum na mě, nebo ti useknu ruku! Film je tak nabitej hláškama, že si je člověk prostě musí zapamatovat. Opět se ukázalo, že je Ivan Trojan skvělým hercem, jeho manželka zase úžasně ztvárnila matku, která ve snaze dopřát dětem jen to nejlepší, izoluje sebe i děti do sterilního světa bez vjemů zvenčí. Macháček zaperlil jako vždy a příběh je natolik absurdní, že se klidně mohl stát - u nás. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017