Hlavní postavou příběhu je nenapravitelný smolař Standa (Jiří Macháček), se kterým si osud pěkně pohrává. Zrovna ho pustili z vězení a on věří, že karta jeho života se obrací. Bývalý šéf Zdeněk (Ivan Trojan) mu totiž něco dluží a Standa si konečně může splnit to, o čem snil. Jenže potká Ondřeje (Marek Taclík), a to je oproti Standovi ještě větší nešťastník a blázen. Jejich smůla se násobí, a to nemůže dopadnout dobře. Zdeněk má restauraci, manželku Sandru a dvě děti. Manželka je přísná, spolehlivá a ekologická. Děti jsou hodné, učí se a hrají si. Všechno se daří, než potká Standu a Ondřeje... (HBO Europe)

zigi

Nevim proč, ale mám pro tyhle filmy slabost. Je to sice trochu bizár, avšak výborných hlášek a momentek je tu plno. Šitím hlavy bez nitě počínaje a Trojanovim Hitlerem konče. Ukázka toho jak se z náhodného setkání dvou podivných existencí může stát přátelství na život a na smrt u mě vybojovalo 5*. ()

jerry737

Pro mě je tento film řekl bych až kultovní. Proto to hodnocení, navíc moc oceňuji tento černý humor je to prostě něco co mě baví. Ohodnocení bych proto nebral jako objektivní ale čístě osobní. ()

Hedja

To se snad ani nedá hodnotit jako celek, ale spíš jako dobré scény, vtipné scény, ujeté scény, wtf scény, fakt špatné scény, trapné scény, apod. Takže z těch lepších - hned ta úvodní - Macháček s parukou a hláška o usekávání ruky, potom noční sběr muchomůrek v lese... Z těch horších a fakt trapných - hitlerovský projev (není ani vtipný, ani pobuřující, je jen a jen trapný), zapalovač v rukou Macháčka (jaké překvapení!)... (Jen ještě závěrem - je to jeden z těch filmů, kde najdeme fyzikální i biologické nesrovnalosti, holt ale filmaři nemůžou vědět všechno, že :) ) ()

zero_zelo

jako za úplně debilní to není, má to sousta vzkazů, myslím... ale že by mě to nějak rozbilo, to asi ne, mno. ()

gurmanfilmu

Srovnávání se Samotářema je blbost. Tohle je naprosto ujetej film, který pobaví, když se na něj díváte ''správnýma očima''. ()

Memfiska

Skvělý film, opět mě nezklamalo herecké obsazení. Trojan a Macháček jsou vynikající herci a na filmy, ve kterých hrají, se velmi ráda dívám. Tleskám ()

Jandecka

U tohoto filmu mě nadchly opravdu geniálně promyšlené a na první shlédnutí nenápadné detaily proměny v Hitlera, kterou skvěle zahrál Ivan Trojan. Další příběhy na pozadí jsou taky velmi kvalitně zpracované. Pojmutí tématu jako komedie je taktéž obdivuhodné. Za co jsem srazil hvězdičku, je mnou neuznávané dělení příběhu na několik časových linií, které jsou naprosto zbytečné a komplikují pochopení filmu. Osobně jsem ho musel vidět dvakrát abych děj pochopil. Po prvním shlédnutí bych film hodnotil na **. Mým zájmem ale není dívat se na film dvakrát, nýbrž se na něj podívat jednou a užít si ho napoprvé. Jen výjimečně je dělení na časové úseky ve filmu užitečné ! ()

Mistr119

Úžasný český film s dobrým tématem, který se prolíná napříč celým filmem, skvěle propracovaná postava Trojana a do toho ještě poměrně hodně vtipná komedie. K 5. hvězdičce chybí už jenom "WOW" efekt na konci. ()

sk.Martin

Scénář dost o ničem, stejně tak Marek Taclík, kterého naštěstí zastoupili jiní (Macháček, Trojan, ale i Dlouhý s Třískou). Hudební pozadí se skutečně povedlo a tak ve výsledku je to pro mě pouze nadprůměr. ()

Inkognito_CZ

Už jen ty dialogy jsou tak geniální, že se člověk neubrání smíchu. Na druhou stranu docela chápu, že to mnohým připadá nudné a bezduché, protože tohle není humor pro široké vrstvy. "Za dvacet minut se tady sejdeme"..."Ale já nemám hodinky"..."Dobře tak za patnáct"... ()

Cesty timem

Jedna ruka netleská a ta druhá moje nějak nechce tleskat. Takže zatím tleskat tomuto filmu nebudu. Nevím jestli jsem divnej já nebo film, ale nemohl jsem se v něm nejak zorientovat. Nebavilo a celkem nudilo až na nějaká místa. Ikdyž Ivana Trojana velmi uznávám a jako Hitler tady byl super až se člověk ani nevšiml, že neměl knírek :-) Fakt nevím, nevím zda budu mít chuť a odvahu se na to znovu někdy podívat, abych pochopil více a třeba změnil hodnocení. No, někdy zas berou různé divnosti víc mě než ostatní... Po druhém shlédnutí snižuji na jednu * a nechávám ji jen za výkony herců v čele s Trojanem. Více se už asi nebudu k této ani pro mne nestravitelné míchanici vracet. ()

TommmyT

Průměr. Dokonce snad i jen dvě a půl hvězdy. Problém je již ve scénáři. Mnoho lidí to tu srovnává se Samotáři, to bych asi nedělal, ale přijde mi, že se tvůrci chtěli svést na vlně úspěchu Samotářů, tak narychlo vymysleli tento film a je to znát. Už příběh není tak zajímavý a některé scény moc nebaví. ()

martinh8

Je to spíš "světle" černá komedie. Dokázal bych si představit i kapičku černější humor. Herci bezesporu odvedli mnohem lepší práci než scenáristé a režisér. V určité chvíli se film vymkne kontrole. Už tak slabý příběh se stává ještě nesmyslnějším. Nicméně u spousty hlášek se od srdce zasmějete a to je hlavní. Herci předvedli opravdu perfektní výkony. Český lev pro Ivana Trojana je absolutně zasloužený. ()

VashCZ

Film jsem viděl již asi potřetí a zraje pro mě jako víno. Až teď jsem asi pochopil vše co mělo být pochopeno. Hezká přičmoudlá komedie s příběhy přitaženými za vlasy tak jak je češi umějí k připodobení svému. Film je na české poměry hvězdně obsazen a o individuální herecké výkony a jejich linky tak není nouze. Dát z toho ale dohromady příběh je už trošku těžší. Ve změti prapodivných událostí s prapodivnými lidmi je Macháčkova role ta hlavní. Ta, která určuje trochu nejasnou linku a která je prakticky ta nejhorší. Je to podivín a vlastně sám neví co dělat ani čeho dosáhnout. Ale o to jasnější je vyznění role na konci SPOILER - být šťastný je v životě to hlavní bez ohledu na to v jakých je člověk sračkách. Pokud bych bral film vážně, narazil bych na spoustu chyb - proč tohle, proč ona neudělala tohle a proč on naopak udělal to - no dosadil jsem si všude vysvětlení - protože je to ťulpas. Dávám solidních 70%. Za Hitlera, za maminu mimo, za "Poldu", a za "Samotáře". PS: jdu stahovat a zkouknout Bodyho a Doyla x) ()

KraLuban

Megaúlet...rozhodně nejulítlejší český film. Rád se na to vždycky jednou za čas podívám. Skvělý Trojan v jedné z hlavních rolí. ()

PoprockCZ

Opět divný film o divných lidech, kde snad každá postava má nějakou úchylku. Hlavní protagonisti jsou pak dva týpci úplně mimo, přičemž jeden je úplně nahlouplý a druhý trochu praktičtější avšak jakoby nonstop lehce zhulený. Stylem je to celkem podobné Samotářům, avšak převládá tísnivá atmosféra. Postava Trojana a jeho rodinka je pak úplně mimo mé chápání. Za mě už je to zkrátka příliš velký a nelogický mindfuck. Scénu s rukou (či bez ruky?) bych pak vůbec vidět nemusela. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017