Režie:
Vladimír BorskýKamera:
Jan StallichHudba:
Otakar JeremiášHrají:
Otomar Korbelář, Ladislav Boháč, Emil Bolek, Felix le Breux, Otto Čermák, Rudolf Deyl ml., Gustav Ekl, Lili Hodačová, Ladislav Kulhánek, Antonín Kurš (více)Obsahy(1)
Po bitvě u Lipan se zbytky husitských vojsk soustředily pod vedením Jana Roháče z Dubé na hradě Sion. Tato adaptace Jiráskovy dramatické předlohy byla prvním českým celovečerním hraným barevným filmem. Pro novou distribuci v 60. letech byl film viditelně a nešetrně zkrácen (díky tomu je film značně nepřehledný a zmatený). (oficiální text distributora)
(více)Hrají
Otomar Korbelář
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Pyšná princezna (1952)
Pytlákova schovanka aneb Šlechetný milionář (1949)
Lucerna (1960) (TV film)
Ladislav Boháč
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Škola základ života (1938)
Bílá nemoc (1937)
Mravnost nade vše (1937)
Emil Bolek
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Tajemství krve (1953)
Hostinec „U kamenného stolu“ (1948)
Počestné paní pardubické (1944)
Felix le Breux
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Vynález zkázy (1958)
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Dobrý voják Švejk (1956)
Otto Čermák
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Haškovy povídky ze starého mocnářství (1952)
Z mého života (1955)
Posel úsvitu (1950)
Rudolf Deyl ml.
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Lucerna (1967) (TV film)
Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)
Dobrý voják Švejk (1956)
Gustav Ekl
Nejlepší filmy:
Jan Roháč z Dubé (1947)
Lili Hodačová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Valentin Dobrotivý (1942)
Za tichých nocí (1940)
Jan Roháč z Dubé (1947)
Ladislav Kulhánek
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Tajemství krve (1953)
O věcech nadpřirozených (1958)
Čapkovy povídky (1947)
Antonín Kurš
Nejlepší filmy:
Jan Roháč z Dubé (1947)
Bohumil Machník
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Pytlákova schovanka aneb Šlechetný milionář (1949)
Tajemství krve (1953)
Podobizna (1947)
Viktor Nejedlý st.
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Anton Špelec, ostrostřelec (1932)
Pytlákova schovanka aneb Šlechetný milionář (1949)
Život je pes (1933)
Viktor Očásek
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)
Dobrý voják Švejk (1956)
Happy End (1967)
Karel Pavlík
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Vyšší princip (1960)
Charleyova teta (1969) (divadelní záznam)
Světáci (1969)
Theodor Pištěk
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Škola základ života (1938)
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Přednosta stanice (1941)
Jiří Plachý st.
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Krakatit (1948)
Daleká cesta (1948)
Vojta Plachý-Tůma
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Jan Hus (1954)
Jan Žižka (1955)
Hra bez pravidel (1967)
Aleš Podhorský
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Komedianti (1953)
Kavárna na hlavní třídě (1953)
Jan Roháč z Dubé (1947)
Marie Ptáková
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Mravnost nade vše (1937)
Varhaník u sv. Víta (1929)
Zlaté dno (1942)
Karel Rint
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Jan Roháč z Dubé (1947)
Velký případ (1946)